Recent Content by badziewiak

  1. badziewiak

    Pomoc Wymiana dysku systemowego - nie odnajduje wolumenów

    Ale chodziło mi tylko o to, żebym miał zaszyfrowany udział. Przecież jak jest pusty, to powinien ważyć niewiele. Jednak skurkozjad bruździł...
  2. badziewiak

    Pomoc Wymiana dysku systemowego - nie odnajduje wolumenów

    A to numer... Wcześniej zrobiłem tak: Dodałem wolimin, szyfrowany udział na tym woluminie, zainstalowałem virtualization station. Następnie jak był problem, to usunąłem wolumin, utworzyłem go na nowo i zainstalowałem virtualization station. No i poszło!
  3. badziewiak

    Pomoc Wymiana dysku systemowego - nie odnajduje wolumenów

    Nie widzę takiego wpisu... Są inne, ale nie to.
  4. badziewiak

    Pomoc Wymiana dysku systemowego - nie odnajduje wolumenów

    No dobra... Próbowałem odpalić virtualization station. Wyskoczył błąd, więc odinstalowałem i próbowałem zainstalować ponownie. Wyskoczyło: Błąd 2021-10-13 19:03:06 admin 192.168.1.100 App Center App Installation [App Center] Failed to install Virtualization Station. QTS detected an...
  5. badziewiak

    Pomoc Wymiana dysku systemowego - nie odnajduje wolumenów

    Wybaczcie idiotyczne pytania, ale jestem już 100 lat za afroamerykanami (murzyni to przecież niepoprawne politycznie jest :) ). Chcę wykorzystać nowy dysk. Potwierdźcie proszę, że czegoś tak nie skopię:
  6. badziewiak

    Pomoc Wymiana dysku systemowego - nie odnajduje wolumenów

    Dzięki @pigers jesteś wielki! Teraz jest ok! Dzięki @pigers jesteś wielki! Teraz jest ok!
  7. badziewiak

    Pomoc Wymiana dysku systemowego - nie odnajduje wolumenów

    W wierszu poleceń było coś takiego: [~] # /etc/init.d/init_lvm.sh Changing old config name... Reinitialing... Detect disk(8, 80)... dev_count ++ = 0Detect disk(8, 48)... dev_count ++ = 1Detect disk(8, 16)... dev_count ++ = 2Detect disk(8, 128)... ignore non-root enclosure disk(8, 128). Detect...
  8. badziewiak

    Pomoc Wymiana dysku systemowego - nie odnajduje wolumenów

    Nie doczytałem linijki do wklejenia. Jak się zrebootuje to dam znać.
  9. badziewiak

    Pomoc Wymiana dysku systemowego - nie odnajduje wolumenów

    No właśnie po ponownym odzyskaniu danych był reboot. Ta macierz, której nie dotykałem, jest dostępna. Ta którą próbowałem odzyskać już nie. Rozpędziłem się, rebootuje się.
  10. badziewiak

    Pomoc Wymiana dysku systemowego - nie odnajduje wolumenów

    Aktualizacja: Przywróciłem ustawienia po włożeniu dysków. Połowicznie to skopałem. Macierz archiwalna 4xHDD - najważniejsza jest cała, ale robocza 3xHDD musiałem skopać wcześniej. Dałem przywracanie woluminów, nie znalazł nic i wcisnąłem zastosuj. Teraz nie potrafię odzyskać woluminu. Da się coś...
  11. badziewiak

    Pomoc Wymiana dysku systemowego - nie odnajduje wolumenów

    Witam Wymieniłem dysk systemowy SSD. Przed całą procedurą zamknąłem system, powyciągałem dyski z danymi (nie całkowicie, ale po kilka cm, na pewno dalej, niż długość złącza krawędziowego dysków). Zainicjowałem system na nowym dysku. Przywróciłem ustawienia z kopii zapasowej. Próbuję odzyskać...
  12. badziewiak

    Pomoc Komunikacja Qnap z UPS przez LAN

    Dzięki, będę dalej drążył temat. Bez tego za cholerę nie pójdzie, bo by nie było usługi komunikującej się ze sprzętem.
  13. badziewiak

    Pomoc Komunikacja Qnap z UPS przez LAN

    Ale moment... Urządzenia podłączone do routera przez USB są z reguły widziane jako nośnik danych, a to za sprawą odpowiednich usług działających na routerze (smbd, vsftpd i inne). Jak UPS dogada się z NAS przez sieć, jeśli jest podłączony przez USB?
  14. badziewiak

    Pomoc Komunikacja Qnap z UPS przez LAN

    Mam to nieaktywne. Generalnie używam na routerze Gargoyle bazującego na OpenWRT. Jest do niego pakiet od APC umożliwiający monitorowanie stanu UPSa, którym bym chciał się pobawić: eko.one.pl - OpenWrt - apcupsd Abstrahując od tego pakietu: Na razie nie mam podpiętego UPSa do routera z powodu...