Recent Content by Bartasek

  1. Bartasek

    Pomoc Usuwanie plików po pobraniu

    Sory za laickie pytanie ale co tak na prawdę tworzy hard link, czym to się różni od kopiowania? Czy plik będzie się seed-ował z dysku ssd, ale zaraz po pobraniu jego kopia będzie w katalogu na dysku HDD?
  2. Bartasek

    Pomoc Usuwanie plików po pobraniu

    Idea jest taka, że mam katalog 01_Pobrane, do którego mają trafiać pliki po pobraniu. W międzyczasie chciałbym, aby plik się seed-ował i po okreslonym czasie usunął (ale nie z tego katalogu 01_Pobrane). Po ostaniej awarii dysków mam aktualnie dysk systemowy SSD, a zwykły HDD na dane. Chciałbym...
  3. Bartasek

    Pomoc Usuwanie plików po pobraniu

    Witam, Czy jest możliwość ustawienia rTorrenta w taki sposób, żeby po pobraniu pliku kopiował go do innego katalogu i dalej seed-ował, a to co seed-uje usuwał po zakończeniu? Czy poniższe ustawienia wystarczą? 1) W autotools ustawiłem ścieżkę dla ukończonych pobierań do właściwego katalogu z...
  4. Bartasek

    Pomoc Problem z HDD po zaniku napięcia

    Finder to jest aplikacja zainstalowana na QNAP? Czy gdzieś jest jakiś tutorial związany z tą procedurą?
  5. Bartasek

    Pomoc Problem z HDD po zaniku napięcia

    Pytanie laika, czy nowy system instaluję z poziomu Finder-a na uruchomionym NAS?
  6. Bartasek

    Pomoc Problem z HDD po zaniku napięcia

    Ubezpieczyciel zadziałał więc przystępuję do zakupu dysku. Chciałbym Was prosić o podpowiedź w kwestii wyboru. Troszkę poczytałem i przymierzam się do WD RED SSD 1 TB jako dysk systemowy i WD RED Plus 6 TB na dane. Czy to dobry wybór Waszym zdaniem. Serwera używam jako jedno z miejsc, gdzie...
  7. Bartasek

    Pomoc Problem z HDD po zaniku napięcia

    Właśnie program diagnostyczny producenta miałem na myśli, ale słabo to określiłem. Szybko oceniasz jak kto ceni swoje dane i swój czas. Wrażliwe dane mam zabezpieczone w trzech miejscach, a NAS w zasadzie to tylko multimedia (DLNA, torrent erc.). To co chciałem to już z niego przekopiowałem i...
  8. Bartasek

    Pomoc Problem z HDD po zaniku napięcia

    Czy wykonanie pełnego testu czy też wpisanie zer na całym dysku może w jakiś sposób go ożywić?
  9. Bartasek

    Pomoc Problem z HDD po zaniku napięcia

    Serwer to TS-251A-8G, nie mam żadnej macierzy, dwa odrębne dyski. Uszkodzeniu uległ akurat ten nowszy dysk (zakupiony w 2017) , bo w drugiej kieszeni mam starszy i mniej ważny. Jeśli o inne screeny chodzi to daj znać.
  10. Bartasek

    Pomoc Problem z HDD po zaniku napięcia

    Dzięki za szybką odpowiedź. Nie pocieszyłes mnie, ale skoro to konieczność to trudno. Czy zrobienie kopi zapasowych ustawień w panelu sterowanie pomoże mi w przywróceniu aktualnego stanu serwera? Jak zachowa się serwer jak podłącze mu nowy dysk, on od razu potraktuje go jako systemowy?
  11. Bartasek

    Pomoc Problem z HDD po zaniku napięcia

    Witam Wszystkich. Chciałbym prosić o pomoc w temacie problemu z dyskiem HDD. Z racji ostatnich problemów pogodowych miałem kilka razy zanik napięcia i niestety mój serwer miał niekontrolowane, nagłe wyłączenia. Serwer był oczywiście podłączony przez UPS, ale nie byłem świadomy, że ten UPS już...
  12. Bartasek

    Pomoc DLNA po ostatnim update do 4.3.6.0867 20190228

    U mnie też niestety nie działa, serwer DLNA nie jest widoczny. Po przedostatniej aktualizacji też tak było do momentu wypuszczenia aktualizacji Media Streaming add-on, mam nadzieję że tym razem też szybko naprawią ten problem. Jak już wypuszczają aktualizację systemu to powinni ją porządnie...
  13. Bartasek

    Pomoc Bezpieczny dostęp do NAS z zewnątrz.

    Sprawa wygląda tak, że jak już połączysz VPN to wpisujesz adres taki jak byś był w sieci lokalnej. VPN ma 10.8.0.x, a w eksploatorze wpisujesz powiedzmy 192.168.1.x.
  14. Bartasek

    Pomoc PLEX a DLNA - Stabilność odtwarzania

    Jak dla mnie PLEX jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, które dobrze wygląda i daje dużo możliwości. Minusem dla mnie jest fakt, że nie można wymusić wysyłania strumienia jak to ma miejsce w przypadku DLNA. Jeśli miałbym dostęp w sieci lokalnej do multimediów w formie jak to jest w PLEX, a...