Recent Content by bartek158

  1. bartek158

    Pomoc Jak przeglądać zawartość zewnętrznego dysku EXT4

    Witaj Tak dysk jest widoczny jako external device. Jeśli kliknę na niego na liście external device to otwiera sie zakładka file station i folder multimedia , a na dysku jest przecież backup a nie multimedia. Próbowałem na wiele sposobów m.in przez file station. Znalazłem też oprogramowanie do...
  2. bartek158

    Pomoc Jak przeglądać zawartość zewnętrznego dysku EXT4

    Witam Próbuję się zorientować w jaki sposób mogę przeglądać zawartość zewnętrzenego dysku twardego EXT4 na którym wykonywane są kopie zapasowe. Próbowałem na różne sposoby ale nie dało rady. Pozdrawiam Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 0361 Build 20171101 Model serwera: QNAP TS-251
  3. bartek158

    Pomoc Jak rozpocząć adaptacje dołożonego dysku do RAID 1 w TS251 ?

    Pigers ,W pierwszym poście pisałem o tym że używałem przez jakiś czas Qnapa wykorzystując jeden dysk. Nie napisałem wprost że są tam dane ale pewnie część osób by się domyśliła. Na przyszłość będę się wyrażał precyzyjniej. Dobrze by było abyś w przyszłości uprzedzał że to co zamierzasz zrobić...
  4. bartek158

    Pomoc Tania usługa storage dla online Backup Qnap

    Wiem że te rozwiązania są wspaniałe i dla tego się nimi interesuje. Rozumiem że twoja opinia jest taka że wolisz backup lokalny. Chciałbym się dowiedzieć czegoś o backup online nim podejmę decyzję. Chciałbym dowiedzieć się czegoś wiecej o rozwiazaniach proponowanych przez firme QNAP: QNAP...
  5. bartek158

    Pomoc Tania usługa storage dla online Backup Qnap

    Trzeba wtedy robić to ręcznie , pamiętać o tym i dobrze by było aby trzymać ten dysk backup'owy gdzieś indziej niż NAS. Jakiś czas temu widziałem ofertę za 35 Euro rocznie / chyba 5tb, więc w porównaniu z zakupem dysku 2TB to nie wychodzi to tak źle cenowo. Poza tym zależy mi na tym abym nie...
  6. bartek158

    Pomoc Tania usługa storage dla online Backup Qnap

    Witam Szukam taniego rozwiązania online Backup współpracujacego z QNAP. W sieci znalazłem trochę na ten temat ale są to często informacje z przed 1-3 lat albo prawdopodobnie nie współpracujące z QNap. Znalazłem takie informacje : QNAP Cloud Storage Backup Solutions Nie jest to pełna lista...
  7. bartek158

    Pomoc Jak rozpocząć adaptacje dołożonego dysku do RAID 1 w TS251 ?

    Wrzuciłeś fragment z manuala "Onlina Raid level migration" i w 3 linijce jest napisane "All data will be retained" . Co do tej 8 punktowej instrukcji to napisałem że nie mam takiej opcji jak "Raid management" i utknąłem w punkcie nr 3. Dość łatwo można było wywnioskować że nie czytałem...
  8. bartek158

    Pomoc Jak rozpocząć adaptacje dołożonego dysku do RAID 1 w TS251 ?

    Teamwiever gotowy ale nie mogę znaleźć opcji wysyłania PW , będe wdzieczny za wskazówke :)
  9. bartek158

    Pomoc Jak rozpocząć adaptacje dołożonego dysku do RAID 1 w TS251 ?

    Tak i urządzenie rozpoznało jego typ i pojemność. Obydwa dyski są tej samej pojemności , obydwa Seagete ale różne modele i szczegłółowe dane są wyświetlane dla każdego z nich.
  10. bartek158

    Pomoc Jak rozpocząć adaptacje dołożonego dysku do RAID 1 w TS251 ?

    Nie posiadam takiej opcji jak "Raid management" w menu zarządzanie pamięcią: (I don't have "Raid management" in "Storage Manager" menu )
  11. bartek158

    Pomoc Jak rozpocząć adaptacje dołożonego dysku do RAID 1 w TS251 ?

    Witam Niedawno kupiłem TS-251 , początkowo używałem do z jednym dyskiem ale teraz dołożyłem drugi i chiałbym skonfiuguorwać je aby pracowały w Raid 1. Dawno temu miałem Qnapa i po dołożeniu dodatkowego dysku automatycznie zaczęło się tworzenie lustra. Szukałem w menu ale od dwóch godzin nic nie...
  12. bartek158

    Witam wszystkich

    Witam wszystkich formumowiczów