Recent Content by BarToL

  1. BarToL

    Pomoc Priorytety interfejsów sieciowych

    Ciągle wywala błędy dysków , zupełnie losowo , albo je odłącza np: Typ Data Godzina Użytkownicy Źródło IP Nazwa komputera Zawartość Ostrzeżenie 2018/06/16 13:09:59 System 127.0.0.1 localhost REXP#1: Disk 3 I/O error, sense_key=0x0, asc=0x0, ascq=0x0, CDB=85 06 20 00 da 00 00 00 00 00 4f 00...
  2. BarToL

    Pomoc Priorytety interfejsów sieciowych

    Na razie po raz kolejny Qnap padł sprzętowo , niestety sprzętowo to mam dramat z qnapami , ciągle coś nie działa :( Tym razem półka z rozszerzeniem.
  3. BarToL

    Pomoc Priorytety interfejsów sieciowych

    Działa , dzięki :) Priorytety nie działają ale z tym sobie inaczej poradziłem.
  4. BarToL

    Pomoc Priorytety interfejsów sieciowych

    Witam Czy na Qnapie można ustawić priorytety interfejsów sieciowych? Mam np. 6 kart , 2 karty 1GB i 4 karty 10GB. Domyślna brama na interfejsie nr 3 10GB a praktycznie cały ruch idzie przez interfejs nr 2 1GB. Dodatkowe pytanie czy na Qnapie w File Station można zamontować zasób zdalny cifs...
  5. BarToL

    Pomoc Problem z nazwą hosta na kilku interfejsach

    Tylko dlaczego przez 2 lata działało dobrze a nagle jest taki problem? zmiana hosts na qnapie tez nic nie daje bo uparcie zmienia na taką gdzie nazwa jest taka sama na wszystkich. Mam 9 NASów i po raz pierwszy taki problem, na wszystkich innych działa bez problemu a tu coś się zrąbało po...
  6. BarToL

    Pomoc Problem z nazwą hosta na kilku interfejsach

    Witam Po aktualizacji do najnowszej wersji beta 4.3.2 mam dziwny problem nazwą hosta i DNSami. Na podstawowym interfejsie (w moim przypadku trunk portów 1 i 2) mam wystawione udostępnione zasoby Qnapa a port 4 mam podłączony do virtualnego switcha który obsługuje Virtual Station. Problem polega...
  7. BarToL

    Pomoc Backup Dropboxa

    Witam Czy jest aktualnie jakaś możliwość backupu Dropboxa ? Interesuje mnie backup jak w starej aplikacji - czyli synchronizacja w jedną stronę z Dropboxa do NAS. Nowa aplikacja (Cloud Drive Sync) niestety umożliwia tylko pełną synchronizację w dwie strony (która działa kiepsko).
  8. BarToL

    Pomoc Powtarzające się powiadomienie The file system is not clean

    Witam Od pewnego czasu mam problem z Systemem plików na volumenie systemowym - pojawia mi się komunikat : The file system is not clean. It is suggested that you go to [Storage Manager] to run "Check File System". Uruchomienie opcji sprawdzenia plików pomaga tylko na jakiś czas albo do kolejnego...
  9. BarToL

    Download [RC2] QTS 4.2.0 Build 0910 | ARM & x86

    Ja się łącze na vsftpd na debianie Włączyłem dodatkowe logi po stronie ftp i mam coś takiego:
  10. BarToL

    Download [RC2] QTS 4.2.0 Build 0910 | ARM & x86

    Mogę wieczorem ustawić ale jak pisałem problem dotyczy połączenia NAS->FTP nie NAS->NAS
  11. BarToL

    Download [RC2] QTS 4.2.0 Build 0910 | ARM & x86

    Po downgrade do 4.1.4 znowu mogę bez problemu skonfigurować połączenie FTP , i po powrocie do 4.2 przy podaniu tych samych danych znowu nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło. Włączone opcje FTP z SSL i EPSV. Logów nie mam bo na teście już mi wywala błędy a stara konfigurację...
  12. BarToL

    Download [RC2] QTS 4.2.0 Build 0910 | ARM & x86

    Mi przestało działać połączenie RTRR do ftp , pokazuje mi że jest zły użytkownik lub hasło (na 4.1.4 działało i filezilla łączę się bez problemu)
  13. BarToL

    Pomoc myQNAPcloud - problem z uruchomieniem

    Już znalazłem o co kaman ;P Prawdopodobnie jakiś błąd w tłumaczeniu polskiej wersji - przy rejestracji przekierowywało mnie na stronę https://www.alpha-myqnapcloud.com a powinno na account.myqnapcloud.com Po założeniu konta na account.myqnapcloud.com wszystko działa.
  14. BarToL

    Pomoc myQNAPcloud - problem z uruchomieniem

    z DNS ok , brama ok . Nowe konto zrobiłem i jest to samo. Restart nic nie zmienił. Symform ,dla testu , bez problemu udało się skonfigurować.
  15. BarToL

    Pomoc myQNAPcloud - problem z uruchomieniem

    FW 4.1.1 b. 20141101 restart 5 dni temu