Recent Content by black-dragon

  1. black-dragon

    Pomoc TS-469 słaba wydajność sieci

    Wydajność sieci Mój QNAP to TS-469L, 4x3TB Toshiba DT01ACA300 ustawione w Raid5, FW 4.0.5 Qnap jest podłączony dwoma kablami do Switcha HP Procurve 1400-24g, aktualnie karty są ustawione Trunking Balance-alb (ale przestawiałem je w różne tryby ten wydaje się być najszybszy) Testy kopiowania...
  2. black-dragon

    Pomoc XBMC nie odtwarza większych plików

    XBMC nie odtwarza większych plików Mój QNAP to TS-469L, 4x3TB Toshiba DT01ACA300 ustawione w Raid5, FW 4.0.5 Nie ukrywam że wymieniłem TS-421 na TS-469L głównie dla XBMC, mam telewizor LG 55la660s który bez problemowo odtwarza większość filmów po sieci, ale jako że ma problemy ze ścieżkami...
  3. black-dragon

    Witam

    Witam, Po zmianie Qnapa aktualnie posiadam TS-469L i cóż ale jestem nim zawiedziony :(, mam problemy z wydajnością sieci (mój stary Lacie jest szybszy) oraz problem z odtwarzaniem materiałów video przez XBMC, ale o tym napiszę w osobnych wątkach.
  4. black-dragon

    Pomoc Problem z TS-421, instalacja i konfiguracja raid

    Działa :) raid się zbudował i ma status "Gotowy" Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc.
  5. black-dragon

    Pomoc Problem z TS-421, instalacja i konfiguracja raid

    Witam, Cóż ale wczoraj miałem wezwanie do awarii i kończyłem w nocy a później padłem także opisuję dopiero teraz. UDAŁO SIĘ :) wpierw zatrzymałem wszystkie serwisy "/etc/init.d/services.sh stop" następnie usunąłem partycję fdisk -d all /dev/"kolejne partycje" następnie jak zostało mi...
  6. black-dragon

    Pomoc Problem z TS-421, instalacja i konfiguracja raid

    cóż ale w żaden sposób nie chce usunąć partycji :(, w zależności jak to robię, to albo krzyczy o cylindry i nic nie robi albo dostaje komunikat "Unable to Open (null)". Przy okazji mój syn właśnie mi napisał że chcąc mi pomóc (jak nie mogłem przejść pierwszej konfiguracji) skorzystał z forum...
  7. black-dragon

    Pomoc Problem z TS-421, instalacja i konfiguracja raid

    Problem w tym że nie wiele wiem o linuxach :(. Jestem administratorem M$ (exchange, sql, SSCOM, DPM, AD ...) a z linuxami mam niewiele wspólnego a i całkowity brak czasu nie pozwala mi się ich uczyć ( w domu 4 dzieci a pracuje po 18-20h, do tego egzaminy co 2-3 miesiące). fdisk za każdym razem...
  8. black-dragon

    Pomoc Problem z TS-421, instalacja i konfiguracja raid

    No właśnie też mnie to zaczęło zastanawiać, 1 - brak ustanowionych ilości cylindrów (prze co brak informacji o pojemności), 2 - różne dostępne wielkości (żaden raid nie ustawi się poprawnie jeżeli ma różne wielkości dysków). Ale nie mam pojęcia czy i jak przez qnap-a mogę to zmienić (mam...
  9. black-dragon

    Pomoc Problem z TS-421, instalacja i konfiguracja raid

    No właśnie tylko, wyjąłem je oryginalnie zapakowane w jednorazową folię, i włożyłem do qnapa, aktualnie nie mam w domu żadnej stacjonarki do której mógłbym podpiąć dysk SATA, dopiero jak będę w czwartek to wezmę ze sobą serwer z pracy i będę mógł podłączyć dyski żeby je sprawdzić tudzież zrobić...
  10. black-dragon

    Pomoc Problem z TS-421, instalacja i konfiguracja raid

    Proszę bardzo: [~] # fdisk -l /dev/sda + fdisk -l /dev/sda You must set cylinders. You can do this from the extra functions menu. Disk /dev/sda: 0 MB, 0 bytes 255 heads, 63 sectors/track, 0 cylinders Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes Device Boot Start End...
  11. black-dragon

    Pomoc Problem z TS-421, instalacja i konfiguracja raid

    Witam, Sprawdzanie dysków nic nie dało , nadal nie można utworzyć raidu (tylko na dysku 1 i 2 ale i tak jest nie do użycia), usunłąem z panelu wszystkie volumeny ale raport generowany przez ssh mówi że cały czas coś jest skonfigurowane na dyskach:
  12. black-dragon

    Pomoc Problem z TS-421, instalacja i konfiguracja raid

    Wszystko jest nowe (i qnap i dyski) dopiero w czwartek będę w domu (aktualnie próbuje konfigurować zdalnie) i będę mógł wsadzić inny dysk (mam jakieś stare 500-tki seagate)
  13. black-dragon

    Pomoc Problem z TS-421, instalacja i konfiguracja raid

    Z mojego laptopa (windows 8) próbowałem z przeglądarek IE11, Chrome v32 próbowałem także z laptopa żony (XP-ek) i z firefox-a za każdym razem ten sam efekt. Pierwsza zmiana FW z 4.0.1 do 4.0.2 odbyła się poprzez telefon z androidem. Aktualnie udało mi się utworzyć RAID1 na 2-óch dyskach ale...
  14. black-dragon

    Pomoc Problem z TS-421, instalacja i konfiguracja raid

    Witam, Jestem "nie" szczęśliwym posiadaczem nowego qnap-a TS-421 wraz z 4 dyskami 3TB Toshiba DT01ACA300 (są na liście kompatybilności). Od samego początku jest problem, używam qfinder 4.1.1 NAS jest widoczny z tego poziomu i można wejść na konfiguracje a także zaktualizować Firmware...