Recent Content by BPD

  1. B

    Wiedza PiHole - QNAP

    masz TS-212 ? System i wszystkie aplikacje masz aktualne ?
  2. B

    Wiedza PiHole - QNAP

    Co jeszcze może być? Router pierwszy przedstawiony w Bridge (modem) mam od UPC, za nim jest router d-link wifi do którego po kablu podłączony jest QNAP problem został rozwiązany zupełnie inaczej... z racji że mój QNAP ma 2 interfejsy sieciowe 1Gb... pozostawiłem adapter 1 jako główny dla QNAPA...
  3. B

    Wiedza PiHole - QNAP

    Wolał bym nie używać tych komend i ssh, w Dockerze nic nie mam, nie mam także żadnych VLAN itp. Ale chciał bym nauczyć Się o co kaman w tych ustawieniach, nic tam nie zmieniłem też. Na pewno chcial bym jeszcze jakies inne kontenery używać oraz też linuxy LXCE
  4. B

    Wiedza PiHole - QNAP

    tak, mam domyślne. Nic w nich nie zmieniałem i ich nie konfigurowałem
  5. B

    Wiedza PiHole - QNAP

    nie działa, od momentu jak utworzę albo się sam utworzy wirtualny przełącznik
  6. B

    Wiedza PiHole - QNAP

    mi z kolei nie chce to wszystko działać... jak wykonuje wszystko zgodnie z instrukcją to po LAN-ie nie mogę się podłączyć do normalnej strony WebUI QNAPA tylko mogłem się podłączyć do panelu pihole po jego IPku... z racji że nie mogłem się dostać do QNAPA to na szczęście mogę wejść z zewnątrz...
  7. B

    Pomoc jaki wolumin do użytku domowego

    o właśnie przeczytałem że z puli pamięci mogę zarezerwować ileś miejsca na migawki, super ! czyli pomiędzy 20 a 30% pewnie zarezerwował bym dla migawek a rescza dla woluminu grubego koniec końców zarezerwowałem 20% puli dla migawek, i mam jeden wolumin uproszczony 2,78TB z puli 3,63TB gdyż...
  8. B

    Pomoc jaki wolumin do użytku domowego

    dziękuję za Wasze odpowiedzi, w takim razie po konwersji na wolumin gruby (pełny) ile miejsca z puli mu w takim zastosowaniu powinienem przydzielić ? 3TB czy może nawet 3,5TB oraz czy funkcja migawek będzie wtedy tez działać ?
  9. B

    Pomoc jaki wolumin do użytku domowego

    dzięki za odpowiedź a może ktoś coś jeszcze się wypowie w temacie ? nie ogarniam trochę kwestii tych woluminów, one są trochę jak takie "partycje" ja przynajmniej tak to rozumiem. Gdzieś czytałem że wolumin pełny jest wydajniejszy niż uproszczony i może to by było też jakieś rozwiązanie abym...
  10. B

    Pomoc jaki wolumin do użytku domowego

    Cześć wszystkim, mam już praktycznie całkowicie skonfigurowany NAS (jestem nowy w temacie) ale szybko się uczę :) QNAP TS-231P2-8G jest moim pierwszym NASem, mam w nim zainstalowane 8GB RAM i jest on podłączony do UPS, w środku natomiast zainstalowane są 2 dyski HDD dedykowane do NAS od Segate w...
  11. B

    Cześć

    Cześć wszystkim , od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem mojego pierwszego NASa TS231P2-8G mam nadzieję że szybko nauczę się z niego korzystać :)