Recent Content by buju76

  1. buju76

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    W sobotę zaktualizowałem dopiero o te poprawki co po czwartkowej akcji wyszły (Malware)... Wybrańcem zostałem na innym QNAP - ale na szczęście szybko odłączyłem nienaruszone dyski - żarł tylko ten z systemowy... Na szczęście backup 321, tylko szkoda czasu... Od początku mojej przygody z Linuxem...
  2. buju76

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Na jednym z QNAP nie miałem HBS3 ani Media Console. QTS był aktualny. Był wystawiony na świat, miał clouda i standard port - QNAP nie ruszony wogóle. Zaktualizowałem wszystko i odciąłem zupełnie od świata dopiero w sobotę. Dostęp tylko lokalnie. Nic nie chroni od zdarzeń losowych - np. samolot...
  3. buju76

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    witam w sumie zauważyłem, że coś nie tak po pracy wenylatora w QNAP - zazwyczaj cisza a tu wentylator chodzi mocniej... żre najpierw dysk systemowy, na pozostałych nie widziałem aktywności (plików pozmienianych) i odłączyłem inne dyski przez: bezpiecznie odłącz wolumin zżarł migawki na...
  4. buju76

    Pomoc wymiana dysków i system na NVMe

    :D next one... na razie nie wykorzystałbym potencjału. mam jeszcze drugi w innej lokalizacji TS-451+
  5. buju76

    Pomoc wymiana dysków i system na NVMe

    pewnie, że prościej ale czy taniej... dyski i tak muszę kupić. za jakiś czas będzie przesiadka, trzeba nauczyć się jak pewne rzeczy zrobić, wtedy przełoży się zawartość.
  6. buju76

    Pomoc wymiana dysków i system na NVMe

    Witam i proszę o poradę jest tak: 3,5'' HDD 2x 4TB w RAID1 a wymyśliłem sobie, że będzie tak: przez kartę rozszerzeń na PCIe QNAP QM2... 2 dyski NVMe 2TB w RAID1 - tu chce zainstalować na nowo system, apki, bieżączkę w kieszeń po HDD1 przez adapter QDA-A2AR włożę 2 dyski 2,5'' SSD 2TB w RAID1...
  7. buju76

    Witam Wszystkich!

    Witam