Recent Content by bulgar71

  1. bulgar71

    Pomoc Pomoc w konfiguracji nowego NAS

    RAID 5 - 2 x 4TB HDD Seagate Ironwolf RAID 1 -2 x 250GB Nvme Samsung 970 Evo plus Cache - 1 x SSD Sata 1TB
  2. bulgar71

    Pomoc w wyborze NAS'a do domu

    dla porównania https://www.cpu-monkey.com/en/compare_cpu-amd_ryzen_embedded_v1500b-vs-intel_celeron_n5095 1704068930 przesiadłem się z Qnapa TS-453Be z Intel® Celeron® J3455 na TS-473A na AMD Ryzen Embedded V1500B. i powiem Ci że jest różnica
  3. bulgar71

    QNAP & PC + TrueNAS

    Marka Qnap jest obecna na całym świecie i cały czas jest rozwijana zarówno pod kątem firmware, software i security. Do tego wsparcie, funkcjonalność. Serwer który działa od pierwszego uruchomienia i do tego laik poradzi sobie z prostą konfiguracją. Obecnie mam już drugi serwer i pracuje na...
  4. bulgar71

    Zakup kamery wifi z rejestrowaniem obrazu na QNAP

    Dzięki za odp. znalazłem na stronie o wsparciu dla Port usługi ONVIF: 2020 Port usługi RTSP: 554
  5. bulgar71

    Zakup kamery wifi z rejestrowaniem obrazu na QNAP

    Witam forumowiczów, szukam optymalnego rozwiązania w zakresie wyboru kamery pod wifi z wymienną baterią. Zależy mi aby obraz rejestrowany był bezpośrednio na QNAP. Czy nw. model będzie dobrym wyborem? Bezprzewodowy system kamer Smart do monitoringu. Zestaw 2 kamer
  6. bulgar71

    Pomoc Jak przekierować port WAN na NAS połączony VPNem - QHora 301W

    wiem że na ten model można wgrć openwrt - polecam bo sam mam na r7800. tam mam ustawione przekierowanie na openvpn na adresie stałym i wszystko śmiga z każdego miejsca na świecie. config mam w oparciu o iptables config rule option target 'ACCEPT' option name 'VPN' option family...
  7. bulgar71

    Pomoc Awaria pamięci systemowej

    3QN dzięki za wyjaśnienia lecz nadal jest problem Disk shortage (/etc/pihole/pihole-FTL.db) ahead: 95% used/etc/pihole: 400.1MB used, 419.4MB total co jest nie prawdą bo miejsca mam sporo 1685821191 free -g total used free shared buffers...
  8. bulgar71

    Pomoc Awaria pamięci systemowej

    Też mi się tak wydaje czyli aktualizacja firmware Qnap QTS 5.1.0.2399. Wszytskie 4 moje kontenery działały od kilku miesięcy bez zarzutu i aktualizacji..a przyszło mi się zmienić wersję Pihole i się porobiło.. Złamałem chyba zasadę "jak działa to nie ruszaj"...
  9. bulgar71

    Pomoc Awaria pamięci systemowej

    pytanie można powiększyć /tmp? przez polecenie mount -t tmpfs -o remount,rw,nosuid,nodev,noatime,size=100M tmpfs /tmp/ tak mam w routerze zrobione
  10. bulgar71

    Pomoc Awaria pamięci systemowej

    Fragment log z Pihole Target: https://v.firebog.net/hosts/AdguardDNS.txt [✓] Status: Retrieval successful [✗] Unable to update adlist properties in database file /etc/pihole/gravity.db_temp [✗] Unable to update status of adlist with ID 75 in database /etc/pihole/gravity.db_temp...
  11. bulgar71

    Pomoc Awaria pamięci systemowej

    Szanowni Państwo, może ktoś podpowie jak rozwiązać problem na moim Qnapie TS-473A z 16 GB RAM. Problem pojawił się kiedy zmieniałem wersję PIHOLE w Portainer. Po instalacji chciałem w PIHOLE przywrócić wcześniejszą wersję ustawień, która działała od kilku miesięcy jednak w logach PIHOLE pojawia...
  12. bulgar71

    Pomoc QNAP TS-231P3 oraz router w tej samej sieci - urządzenia WiFi nie widzą NASa

    Możesz wyczyścić cache przeglądarki i odświeżyć jej certyfikaty
  13. bulgar71

    Pomoc Dostęp do QNAP po VPN

    Podłączę się pod temat ponieważ może moje rozwiązanie pomoże. Używam router z firmware openwrt w adresacji (192.168.100.X) ---> Qnap (192.168.200.XXX) - routing podsieci WAN na sztywno OpenVPN tylko na QNAP w adresacji 10.10.10.0 i tu uwaga port UDP 1194 - który na routerze mam ustawione ze...
  14. bulgar71

    Pomoc Pi Hole na Dockerze, jak skofigurować?

    Używam Pihole choć nie jest idealny..Adguard możesz używać równolegle w sieci z Pihole. Jednak webmasterzy opracowują patenty za które dostają $ żeby treści sponsorowane były publikowane..taka rola internetu. Stosując jednak mechanizmy ww. aplikacji plus dodatków do przeglądarek można osiągnąć...