Recent Content by buri

  1. buri

    Pomoc WSPARCIE W KONFIGURACJI - ZAPŁACE - BO JUŻ SAM PŁACZĘ :(

    Dlaczego ma nie zadziałać? Centrum aplikacji - QNAP
  2. buri

    Pomoc WSPARCIE W KONFIGURACJI - ZAPŁACE - BO JUŻ SAM PŁACZĘ :(

    UPC - ma zewnętrzny IP z tego co piszą ludzie, kontakt z pomocą i prośba o przełączenia na IPv4. Zmienny ale to można rozwiązać przez DDNS. VPN - QBelt jest wolny jeśli chodzi o połączenie, ogarnij wireguard, jak otrzymasz zew. IP oraz otworzysz mu port na routerze to łączy się w 1s. Możesz też...
  3. buri

    Pomoc Tailscale - compose instalacja

    Dobra version: '3.3' services: tailscaled: image: tailscale/tailscale:latest container_name: tailscale restart: always command: tailscaled environment: - TS_STATE_DIR=/var/lib/tailscale - TS_EXTRA_ARGS=--advertise-exit-node --accept-routes -...
  4. buri

    Pomoc Tailscale - compose instalacja

    Dzień dobry, po wielu próbach zainstalowałem tailscale z takiego pliku: version: '3.3' services: tailscaled: image: tailscale/tailscale:latest container_name: tailscale restart: always command: tailscaled environment: - TS_STATE_DIR=/var/lib/tailscale -...
  5. buri

    Pomoc Zmiana położenia /config aplikacji

    Niby co da restart? Skąd kontener ma wiedzieć, gdzie jest nowy /config. Może wyraziłem się niejasno, bo nie rozumiem tego dobrze. Da się zmienić zadeklarowany volume z konsoli np? albo gdzieś w pliku to jest opisane? Patrząc ile błędów popełniłem czuje, że może się to skończyć kiedyś formatem...
  6. buri

    Pomoc Zmiana położenia /config aplikacji

    Dzień dobry, wiem, że temat może dziwny, ale jak już zacząłem klepać położenie /config w jednym katalogu, chciałbym, aby wszystkie tak były. Tworząc kontener qbittorent dałem standardowe: -v qbittorrent_config:/config Całość wylądowała w...
  7. buri

    Pomoc Serwer QVPN + OpenVPN client 2.6.x algorithm too weak (SHA1)

    Też z tym walczyłem, ale jest rozwiązanie: Version 2.6 doesn't connect - OpenVPN Support Forum Trzeba dodać do pliku konfiguracyjnego linijkę, aby ignorował: tls-cert-profile insecure
  8. buri

    Pomoc Brak widocznego UPS w TS-453A

    Też go mam i zdarza się tracić widoczność, często po ponownym resecie. U mnie pomaga wyjęcie i włożenie ponownie wtyczki USB. Jednak mam w planach jego wymianę na coś mniej awaryjnego.
  9. buri

    Pomoc HDD Raid - zapas alokacji puli?

    No Evo 970 zaskakuje, a ostatnio nawet po 400 zł 2TB latały. Mam jeden dysk, który tez mnie interesuje Transcend MTE220S. Mam raid 1 więc nie mam jak przetestować SSD jednak prosta solidna konstrukcja z dużym TBW.
  10. buri

    Pomoc HDD Raid - zapas alokacji puli?

    Dobra koniec takich pomysłów. Kiedyś jak zdechnie jeden to kupie sobie typowe pod NAS i postawię wszystko od nowa.... albo założę bardzo długi temat jak to zrobić rozsądnie. Wracam do zasady — działa, nie ruszaj.
  11. buri

    Pomoc HDD Raid - zapas alokacji puli?

    Ja mam 10% alokacji na zwykłych Kioxia 500GB w Raid 1. Alokację można zrobić tylko na początku czy muszę postawić całość od nowa czy np. da radę pojedynczo podnieść alokację w tych dyskach?
  12. buri

    Pomoc TS-x64 i radiatorki do NVMe

    Ja w 464 mam takie co okalają dysk ssd Jonsbo M.2-3. W tym slocie nr 1 musiałem nakleić bez dolnej części. Problem też taki, że mi wszedł na styk z radiatorem procesora i z drugiej strony kondensator (działa i mam nadzieję, że nic nie uszkodziłem przy montażu). Mówiąc prosto, radiator najlepiej...
  13. buri

    Pomoc Dioda systemu nie świeci, diody dysków na zielono, NAS się nie uruchomił

    Witam, nie wiem, jak nazwać poprawnie temat. Nas zastałem z nie świecącymi się diodami systemu oraz sieci LAN, dyski paliły się na zielono, wiatrak chodził. Co oznacza taki status, bo nie mogę nigdzie znaleźć, z logów domyślam się, że nas nie zainicjował systemu. Logi zaczynają się od...
  14. buri

    Pomoc UPS - nas nie wyłączył się poprawnie (logi)

    Nie było problemów przez długi czas, teraz wymieniają słupy, więc pewnie trzeba przeczekać.
  15. buri

    Pomoc UPS - nas nie wyłączył się poprawnie (logi)

    Nie neguje tego, mieszkam na wsi i jednak czasami są takie skoki. Przesadziłem widocznie z ustawieniem na 20 minut, ciężko też przewidzieć takie prace gdzie ponad 15 razy rozłącza prąd w godzinę, bo coś grzebią. Przetestuje teraz łącznie z czasem ile NAS potrzebuje do wyłączenia.