Recent Content by bwnuk

  1. bwnuk

    Pomoc Jak odzyskać magazyny wykonanych migawek po ich nieautoryzowanym usunięciu??

    bardzo dziękuję sprawdzę nie zmienia to faktu że zastanawiające jest jakim sposobem użytkownik mógł dokonać takich zmian z usera na admina bez pomocy to jest troszkę przerażające
  2. bwnuk

    Pomoc Jak odzyskać magazyny wykonanych migawek po ich nieautoryzowanym usunięciu??

    Drill Doctorem a co to za oprogramowanie bo nie znam
  3. bwnuk

    Pomoc Jak odzyskać magazyny wykonanych migawek po ich nieautoryzowanym usunięciu??

    Witam dopadł nas niestety atak złośliwego oprogramowania, który zaszyfrował nam udziały sieciowe po smb. Nic nie szkodzi mamy przecież kopie migawkową a tu w pustka po analizie logów qnapa znalazłem że user bez praw admina zmienił swoją grupę przydzielił się do grupy admin usunął migawki i...
  4. bwnuk

    Pomoc Qnap przywrócił sie do ustawień fabrycznych

    jak coś działa to po czo ruszać. wcześniejsze wersje qnapa nie były tak ryzykowne :) i aplikacje po aktualizacjach nie wysypywały się :)
  5. bwnuk

    Pomoc Qnap przywrócił sie do ustawień fabrycznych

    nie zawsze te aktualizacje wychodzą na dobre :) pare razy to qnap zaliczył takiego zmulacza że był problem aby się zalogować normalnie. więc jestem raczej ostrożny :)
  6. bwnuk

    Pomoc Qnap przywrócił sie do ustawień fabrycznych

    ciekaw jestem czy kopia ustawień będzie poprawna. da się podglądnąć plik bin ??
  7. bwnuk

    Pomoc Qnap przywrócił sie do ustawień fabrycznych

    Witam Loguję się dziś na mojego qnapa a tu ekran początkowy zero aplikacji na pulpicie tak jak by się przywrócił do fabrycznych. Po wejściu w menager plików pusto ifo że należy dodać pule/wolumen (strach i panika w oczach) wchodzę w narzędzia dyskowe dyski ok / migawki ok wtf.... . i co ciekawe...
  8. bwnuk

    Pomoc NextCloud: konfiguracja i optymazacja działania

    tak ten tutorial znam ale na kompie ta sama konfiguracja miażdży szybkością wersje z naszego qnapa. Co nie zmienia faktu, że da się normalnie na nich pracować bo działają stabilnie i niezawodnie.
  9. bwnuk

    Pomoc NextCloud: konfiguracja i optymazacja działania

    ja po wielu konfiguracjach i modach odpuściłem sobie qnapa i postawiłem to na starym kompie i3/8gb ram/250 SSD i Ubuntu serwer 20.04 różnica jest nieporównywalna. Miałem instalkę z repo, instalowałem paczkę pobraną z strony nextcloud, kilka maszyn wirtualnych efekt był zawsze ten sam działało to...
  10. bwnuk

    Pomoc Hyper Data Protector Czy ktoś już korzysta z aplikacji

    w moim przypadku konieczna była opcja wł CBT na VMware i ruszyło na googolu są instrukcje :)
  11. bwnuk

    Pomoc Hyper Data Protector Czy ktoś już korzysta z aplikacji

    zainstalowałem konfiguracja supcio intuicyjne moje maszyny działają na vmware esx 6.0 i niestety zaraz po starcie error ERROR screen [Link error] sama aplikacja jak będzie dopracowana pozwoli nam spać spokojnie :)
  12. bwnuk

    Pomoc Hyper Data Protector Czy ktoś już korzysta z aplikacji

    Witam tak jak w temacie czy ma ktoś już jakieś opinie o nowej funkcji ?
  13. bwnuk

    Pomoc export obrazu vm z qnapa do vmware

    ja uruchomiłem virtualke na qnapie połączyłem sie z nia i wskazałem miesjce exportu na inną lokalizacje operacja udana pacjent działa :)
  14. bwnuk

    Pomoc export obrazu vm z qnapa do vmware

    działał ponad rok problem był raczej z aplikacją qnapa bo czasem się wieszała i nie chciała uruchomić sama maszyna działała poprawnie razem z aplikacją na niej uruchomiło się normalnie Mam nadzieje że się uda :)