Recent Content by cajar

  1. cajar

    Pomoc QNAP TVS-873 - wybóry karty 2.5GbE PCI-E/USB

    A co się działo z tymi "złymi" kartami? Serio pytam, bo po prostu jeszcze się nie spotkałem z tego typu problemami. Jedyne problemy sieciowe jakie miałem do tej pory to wybór złego routera Ubiquiti, i dopiero po przejściu na MikroTik rozwiązało się wiele problemów :)
  2. cajar

    Pomoc QNAP TVS-873 - wybóry karty 2.5GbE PCI-E/USB

    Szukam karty do Qnap TVS-873 - bo do PC kupię zapewne jakiegoś TP-Link
  3. cajar

    Pomoc QNAP TVS-873 - wybóry karty 2.5GbE PCI-E/USB

    Po analizie możliwości wychodzi na to, że pozostaje kupić albo proponowaną tu wcześniej wersję 2-portową, albo to Qnap QXG-2G1T-I225 1 x 2.5GbE 4-speed Network card PC/ :)
  4. cajar

    Pomoc QNAP TVS-873 - wybóry karty 2.5GbE PCI-E/USB

    Chińczyków nie chce, bez przesady 😁 A na przykład jakiś TP Link? Pierwszy z brzegu: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/karty-sieciowe/karta-sieciowa-tp-link-tx201 Jest szansa, że zadziała? :)
  5. cajar

    Pomoc QNAP TVS-873 - wybóry karty 2.5GbE PCI-E/USB

    Dzięki, to widziałem - zapomniałem dopisać w pierwszym poście - szukam czegoś tańszego, niż rozwiązania QNAP które są bliżej 300zł niż 100zł - ale jak nie będzie, to trudno, trzeba będzie kupić QNAPową kartę :)
  6. cajar

    Pomoc QNAP TVS-873 - wybóry karty 2.5GbE PCI-E/USB

    Cześć, czy możecie polecić jakąś sprawdzoną kartę 2.5GbE? Potrzebuję tylko jeden port :)
  7. cajar

    Pomoc Nagłe wyłączenie się serwera

    Od momentu zaniku zasilania NAS czeka 1 minutę, następnie się wyłącza - całość zajmuje jakieś 5-6 minut. Robiłem test już 2 razy od tej awarii - i oba przebiegły pomyślnie. Wygląda na to, że w obu testach UPS w prawidłowy sposób pokazywał spadek poziomu akumulatorów - przy zaniku zasilania...
  8. cajar

    Pomoc Nagłe wyłączenie się serwera

    Witajcie, doszło dzisiaj do nietypowej (jak mi się wydaje) sytuacji z moim NASem. Tytułem wstępu: QNAP jest podłączony do zasilania do UPS, z którym jest spięty USB-HID - jest poprawnie wykrywany, jak widać: O godzinie 20:27 dostałem powiadomienie, że NAS wyłączy się ze względu na power loss...
  9. cajar

    Pomoc Dwa uszkodzone dyski w ciągu 2 tygodni + próba ich odczytu

    SMART poniżej Crucial SSD HDD Seagate Biorę wszystkie opcje pod uwagę. To wszystko nadal tylko oprogramowanie, które może mieć błędy, w tym te nieodkryte
  10. cajar

    Pomoc Dwa uszkodzone dyski w ciągu 2 tygodni + próba ich odczytu

    Cześć cześć :) Tydzień temu pojawił się problem z dyskiem SSD Crucial. Dysk miał ponad 3 lata, więc pomyślałem - zdarza się. Natomiast wczoraj, pojawił się problem z drugim dyskiem - tym razem HDD firmy Seagate. Dysk miał lekko ponad rok. Ogólnie nie ufałem firmie Seagate (doświadczenia z...
  11. cajar

    Pomoc Znikający UPS

    Sam UPS jest sprawny, gdyż podpięty do innego NASa (QNAP TS-453A) działa poprawnie. Z NASem QNAP TVS-863 przestały się widzieć jakiś czas temu, i brak poprawy. Jakim poleceniem mogę wymusić na QNAP restart usługi obsługującej UPS? Próbowałem upsmon -c reload ale nic to nie dało. Sprawdziłem...
  12. cajar

    Pomoc Znikający UPS

    Biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia z supportem Qnap, pewnie winny będzie RAM którego mam 16GB ;)
  13. cajar

    Pomoc Znikający UPS

    Mam podobny problem. Wszystko działało dobrze ponad 2 lata, aż kilka dni temu UPS zniknął i już się nie pojawia. Przez poprzednie 2 lata kilka razy tak się zdarzało, ale zawsze pomagało wyjęcie-włożenie kabla w port USB w NAS. Tym razem nawet to nie pomaga. Nie pomógł również restart NAS, ani...
  14. cajar

    Pomoc Potrzebny skrypt do resetu portu USB - UPS odłącza się samoczynnie

    Też mam UPS PowerWalker i również mam ten problem. U mnie problem zaczął występować po grudniowym update do najnowszej wtedy wersji 4.3.5.0760. Wcześniej przez prawie 2 lata wszystko działało bez zarzutu.
  15. cajar

    Pomoc Problemy po aktualizacji

    Masz możliwość przetestowania bez dysków? Ewentualnie z innym dyskiem, bez podpinania obecnych.