Recent Content by Chaos

  1. Chaos

    Sprzedam TS-251 SPRZEDAM

    Nie udało się sprzedać, oferty były takie, że lepiej niech se stoi, co ciekawe od teściowej dostałem taki sam tylko wersje z 4GB i mam teraz 2 TS.
  2. Chaos

    Pomoc Dostęp do Qnapa z poza sieci domowej

    Przerabiałem to tylko u mnie jest kicha bo mam router od Toyi a potem moj router i toya blokuje przejście muszę do nich napisać właśnie o nadanie publicznego adresu IP i zbridżowanie ich routera z moim i może zacznie to jakoś funkcjonować
  3. Chaos

    Pomoc Dostęp do Qnapa z poza sieci domowej

    z Tą domeną to podpowiedziałeś :) Adres będę miał stały z Toyi. Ale korzystać z QVPN?
  4. Chaos

    Pomoc Dostęp do Qnapa z poza sieci domowej

    Hej słuchajcie. Chciałbym mieć dostęp do swojego Qnapa jak jestem też poza domem. Wiem, że jest myqnapcloud ale jak poczytałem nie koniecznie go polecacie. Mogę mieć publiczny adres IP bez problemu. Co użyć QVPN?? Ale tak bezpośrednio przekierować na QNAPA to też chyba nie za bardzo. Jak zrobić...
  5. Chaos

    Pomoc TS-644 Ciągła praca

    Witajcie, zmieniłem ostatnio swojego Qnapa. Jest fajnie przesiadka z 251 jest super ale.... Nowy sprzęt cały czas mi mieli dyskami nie przechodzi w stan uśpienia. Cały czas coś tam sobie robi i mieli. Co ja muszę lub co powinienem sprawdzić by tak nie było. Na Qnapie mam tylko podstawkę nie mam...
  6. Chaos

    Sprzedam TS-251 SPRZEDAM

    Witajcie, mam do sprzedania QNAP TS-251. Sprzęt jest u mnie od nowości. Pracował można powiedzieć jedynie jako backup danych, chmura domowa. Przesiadłem się teraz na model 664.Nie wysilał się on za mocno. Mogę sprzedać go w dwóch konfiguracjach (bez dysków): 1) wersja fabryczna 1GB RAM - 700 zł...
  7. Chaos

    Przy piwie Pytanie i czy sens?

    Witajcie, mam pytanie. Posiadam Qnap ts-251 8GB i Tr-004. Zastanawiam się nad kupnem QNAP TS-653D. I pytanie czy warto. Serwer robi u mnie w domu jako serwer plików, czasami wirtualizacja, serwer www do testów, itp. Jak myślicie ile można wziąć za ten zestaw (bez dysków) i czy warto. Prąd drogi...
  8. Chaos

    Pomoc Brak plików na NAS-ie

    Dziękuje. Wszystko się odnalazło i pojawiło dzięki Wam.
  9. Chaos

    Pomoc Brak plików na NAS-ie

    Witajcie, dawno mnie tu nie było :) Mam problem. Mam Qnap ts251 i macierz tr-004. wszystko ładnie było ale ostatnio coś zaczeło szwankować. (pewnie ja coś odwaliłem niechcący). Problem polega na tym, że miałem tam pliki, lecz mi zginęły wogole katalogi. W systemie pokazuje, że tyle danych jest...
  10. Chaos

    Pomoc Qufirewall

    Dziękuje.
  11. Chaos

    Pomoc Qufirewall

    To to ja wiem :) ale chodzi mi o ustawienia w qu.. żebym miał dostęp po włączeniu firewalla.
  12. Chaos

    Pomoc Qufirewall

    Hej, słuchajcie mam problem. Zainstalowałem sobie QuFirewal. NIc w nim nie zmieniałem zostawiłem ustawa ienia standardowe w progfilu Basic i włączyłem Firewalla. No i an tym się skończyło. Nie mogę się do niego dostać. Nawet qfinder go nie wyszukuje muszę używać reset by się do niego dostać. Co...
  13. Chaos

    Pomoc Brak puli pamieci i volumenu po zaniku zasilania

    Miałem tak samo jak Ty. HelpDesk uratował mi wszystko. Też wyjmowałem dyski, ale nic nie dało rady. Magicy z HelpDesku załatwili sprawę w 30 minut. :)
  14. Chaos

    Pomoc Qufirewall

    Ppor naciśnięciu przywróciło mi standardowe ustawienia tylko mi prąd wyłączyli i tr004 jest wykrywalny ale RAID się uszkodził a przy próbie odzyskania wywala że dyski są uszkodzone a wszystkie świecą na zielono jedynie co można to ponownie nadać identyfikatory obudów drugie pole odzyskania puli...