Recent Content by ciepok77

  1. ciepok77

    Pomoc Problem ze znalezieniem przez streamer Bluesound Node 2i

    Witam. Od ok miesiąca posiadam streamer Bluesound Node 2i. Problem polega na tym, że za chiny nie mogę go podłączyć do nasa (TS451). Dodam, że dlna mam włączone, wszystkie inne urządzenia w sieci wykrywają serwer poprawnie, ale nie wspomniany streamer. Dodam, że ścieżka, w której znajduje się...
  2. ciepok77

    Pomoc Podłączenie serwera do tunera, prośba o pomoc.

    Witam, dzisiaj udało mi się odpalić po NFS, mamy weekend wiec troszkę dłużej się pobawiłem. Nie wiem czy na początku było błędem, że w NFS zaznaczyłem tylko v4, teraz dałem również v2/v3 i w końcu byłem w stanie dodać bibliotekę na wszystkich zewnętrznych kodi (telefon, tuner) poprzez NFS...
  3. ciepok77

    Pomoc Podłączenie serwera do tunera, prośba o pomoc.

    Witam po krótkiej przerwie, ale teraz w pracy urwanie głowy, chyba jak u wszystkich przed Świętami. Dalej nie poradziłem sobie z tematem, nieważne czy włączę smb czy nfs to żaden kodi, który jest zainstalowany na innym urządzeniu niż serwer nie widzi serwera. Jeśli włączę smb i próbuje dodać...
  4. ciepok77

    Pomoc Podłączenie serwera do tunera, prośba o pomoc.

    Nie, no jasne, nie chodzi o to, że nie chcę się wysilać, tylko niewiele z tego rozumiem. Jeśli chodzi o serwer i ustawienia, przydziały to jestem mało kumaty. Wcześnie miałem na serwerze zainstalowane kodi, włączałem film i po hdmi wszystko działało, teraz dopiero pojawił się problem, ale zależy...
  5. ciepok77

    Pomoc Podłączenie serwera do tunera, prośba o pomoc.

    Kurczę, trochę to dla mnie czarna magia. Tuner jest na androidzie, wiec przeglądarkę napewno mogę zainstalować. Ale żeby podpiąć się udziałem SMB/NFS to coś muszę włączyć na serwerze?
  6. ciepok77

    Pomoc Podłączenie serwera do tunera, prośba o pomoc.

    Witam. Od 4 lat posiadam serwer TS 451. Używam go głównie do przechowywania swojej wideoteki i odtwarzania jej. Serwer jest podłączony do amplitunera, następnie do telewizora. W serwerze zainstalowane są 4 dyski 3TB i pomału zaczyna brakować miejsca. Nie chcę wymieniać serwera, ani dysków na...
  7. ciepok77

    Pomoc Problem z odbudową macierzy w Raid 5

    Witam i przepraszam, że tak późno odpisuje, ale jestem pierwszy tydzień w pracy po urlopie i nie wiem w co ręce wsadzić. Jestem ciemny w temacie i nie wiem o co chodzi z tym lvm_init. Proszę o ile to możliwe o poradę krok po kroku, dzięki z góry. Kiedyś ż odmontowanym Raid sobie poradziłem, ale...
  8. ciepok77

    Pomoc Problem z odbudową macierzy w Raid 5

    Witam. Przed wakacjami w moim Ts451 posypał się jeden z dysków, a mianowicie dysk numer 1. Oddałem go na gwarancji i dzisiaj odebrałem nowy. Dysk pracował w konfiguracji Raid 5. Po włożeniu w miejsce starego myślałem, że Raid się zacznie odbudowywać ale nic takiego nie miało miejsca, wszedłem...
  9. ciepok77

    Pomoc TS-451 i walnięty dysk w Raid 5

    Dziękuję za odpowiedź, czyli tak robię i trzymam kciuki, żeby po powrocie Raid wstał na nowo, na pewno poinformuje co z tego wyszło.
  10. ciepok77

    Pomoc TS-451 i walnięty dysk w Raid 5

    Reszta jest w porządku, z tym jednym od początku co jakiś czas miałem przejścia, tylko zawsze się udawało wybrnąć, raz się nawet odmontował Raid, nawet sam podawałem rozwiązanie, ale nie tym razem. Czyli rozumiem, że mogę spokojnie zgasić serwer i czekać, aż zreklamują dysk?
  11. ciepok77

    Pomoc TS-451 i walnięty dysk w Raid 5

    Witam wszystkich zaawansowanych użytkowników. Mam pytanie i zarazem problem, ale po kolei. Dzisiaj rano po zalogowaniu się do serwera zauważyłem, że mam zdegradowany raid 5, zacząłem szukać różnych opcji do jego przywrócenia, ale nie można było wybrać żadnej akcji. Błąd był z dyskiem numer 1, po...
  12. ciepok77

    Pomoc Plex nie wyświetla wszystkich filmów

    Ts 451 8gb, daje rade, aż za dobrze, bo za szybko chodzi tylko plex
  13. ciepok77

    Pomoc Plex nie wyświetla wszystkich filmów

    Na serwerze, sprawdzałem na 3 filmach i wciąż to samo.
  14. ciepok77

    Pomoc Plex nie wyświetla wszystkich filmów

    Mam jeszcze jedno pytanie. Właśnie plex skończył dodawać biblioteke i po włączeniu filmu nie działa głos, a sam film idzie jakbym go przewijał, czyli szybko. Próbowałem różnych ustawień wideo i nic.
  15. ciepok77

    Pomoc Plex nie wyświetla wszystkich filmów

    Ale jak to połączyć z plexem?