Recent Content by ckarol86

  1. ckarol86

    Pomoc iwatch - monitorowanie zmian w plikach

    Czyli zainstalować wg. poniższego opisu? Instruktaż/Tutorial - (Linux) Instalacja Entware-Std
  2. ckarol86

    Pomoc iwatch - monitorowanie zmian w plikach

    Piszę w dziale kopii zapasowych bo chyba najbliżej temu tematowi. Potrzebuję regularnie skanować folder z danymi w poszukiwaniu zmian w plikach. Chodzi o iwatch, lub cokolwiek innego co mogłoby mi wysyłać mailem/tworzyć raport z zmianami w plikach. Czy jest qpkg dla qnapa albo jakieś inne...
  3. ckarol86

    Pomoc UPS MEC0003 from GreenPower

    Wygląda na to że wiesz o czym piszesz, to możesz rozwinąć myśl? mam rozumieć że marki: Polska ETA, Schneider to są niewspierane ale działają? Wiadomo że są UPSy na wspierane i działają (ale są drogie) ale też są niewspierane które również działają (mam np. starego PowerWalker).
  4. ckarol86

    Pomoc Bad sector - czy dysk jest bezużyteczny dla QNAP?

    ale nie ma takiej komendy... (na liście też) Przypomnę że mam włączonego QNAPa bez dysku i wsunięty dysk po 10 minutach - może coś się nie załadowało...
  5. ckarol86

    Pomoc Bad sector - czy dysk jest bezużyteczny dla QNAP?

    Jak sformatować dysk ręcznie? Komendy 'mkfs.ext4' brak. Mam tylko: mkafpconf mke2fs mkfs.hfsplus mknod mksshdconf mkdir mke2fs_64 mkfs.ntfs mkntfs mkswap mkdosfs mkfs.exfat mkfs.vfat mksdnod mktemp Spróbowałbym ręcznie sformatować...
  6. ckarol86

    Pomoc Bad sector - czy dysk jest bezużyteczny dla QNAP?

    Zgadza się, bo aktualnie nie ma tam systemu plików QNAP nie pozwala na zrobienie czegokolwiek z dyskiem. Czy powinienem bo sformatować na np. ext4 i wtedy spróbować? Jeśli sformatuję to QNAP (o ile uda się te uszkodzone sektory opisać i ominąć) to i tak sformatuje mi ponownie podczas instalacji...
  7. ckarol86

    Pomoc Bad sector - czy dysk jest bezużyteczny dla QNAP?

    Trochę to zajęło ale musiałem ponownie podłączyć dysk żeby zgrać te wyniki: 1. Skanuję bloki do pliku: Trwa to bardzo długo więc nauczony doświadczeniem nie czekam aż się skończy, tylko podglądam czy już coś się w pliku pojawia. (Specjalnie nie czekam do zakończenia, bo się okaże że będę...
  8. ckarol86

    Pomoc Bad sector - czy dysk jest bezużyteczny dla QNAP?

    Dzięki, o tym nie pomyślałem, udało się uruchomić e2fcsk ale utknąłem na innym problemie więc ostatecznie nic z tego nie będzie.
  9. ckarol86

    Pomoc Bad sector - czy dysk jest bezużyteczny dla QNAP?

    Akurat ten serwer to taka bardziej zabawka, kopia kopii, więc jest to poza moim 3,2,1 - i nie szkoda mi danych a i tak ma to być raid1, więc drugi dysk jest ok. Znalazłem opcję jak dzięki e2fsck ominąć badblocki: How to Check Bad Sectors or Bad Blocks on Hard Disk in Linux ale nie mogę dostać...
  10. ckarol86

    Pomoc Bad sector - czy dysk jest bezużyteczny dla QNAP?

    Cześć, Działał sobie NAS TS-251 z dwoma dyskami 3TB WD RED, wysłałem go paczkomatem oryginalnie zapakowany z dyskami w środku. Dodatkowo karton mocno 'opiankowany'. Dotarł na miejsce bez uszkodzeń i na drugi dzień pojawił się błąd dysku 2, wykryto 1 bad sector ale aktualnie dysk jest...
  11. ckarol86

    Pomoc Qumagie - straciłem indeksowane twarze, jak

    SSH ogarniam ale tutaj chodzi o to które pliki. W najgorszym wypadku można zrobić klona systemu tak jak linuxa. Wiem że robią kopie Linuxów VPS z jednego na drugiego przez rsynca. Jeśli tu system nie zablokuje możliwości kopiowania jakiś plików to powinno się udać.
  12. ckarol86

    Pomoc Qumagie - straciłem indeksowane twarze, jak

    A jakoś po ssh w plikach można sobie to gdzieś zabezpieczyć na wypadek ponownej inicjalizacji systemu? Jeśli zrobiłbym ponowną instalację systemu z takimi samymi katalogami?
  13. ckarol86

    Pomoc Qumagie - straciłem indeksowane twarze, jak

    Przez przypadek kliknąłem ponowne Rozpoznawanie twarzy... straciłem opisy które zrobiłem wcześniej, jak temu zapobiec? można eksportować albumy i je przywrócić, ale czy można jakoś ochronić się przed takimi sytuacjami? Opisywanie twarzy zajmuje trochę czasu a jeśli będę musiał od nowa...
  14. ckarol86

    Pomoc TS-464, jak wgrać SurveillanceStation?

    Dla modelu TS-464 na monitoring przeznaczona jest jedynie QVR Pro, do tej pory na TS-251A używałem: SurveillanceStation, chciałbym jej nadal używać na TS-464 ale podczas ręcznej instalacji dostaję komunikat że 'nie do tego modelu'. Czy można to jakoś ominąć? Jakby ktoś chciał mnie przekonać do...
  15. ckarol86

    Pomoc MiBox (Xiaomi) - jak/na czym oglądać zdjęcia?

    QuMagie - nie działa: jak się zainstaluje to nie widać na ekranie głównym, jak otworzę z listy to mimo zalogowania nie pokazuje zawartości (telefon pokazuje), po restarcie MiBoxa nie widać już w ogóle aplikacji na liście. Przetestuję Kodi - chociaż szkoda bo cała robota którą robi QuMagie na...