Recent Content by Czarek

  1. Czarek

    Pomoc Włączenie trybu Bad Block Management (BBM)

    Szanowny kolego @pigers, chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem. Wersja systemu na moim QNAP-ie nie ma na tym etapie najmniejszego znaczenia, ponieważ nie pytam o to dlaczego coś mi nie działa, tylko czy ma szansę zadziałać, ponieważ dokumentacja jest w tym przypadku niejednoznaczna. Ziółka na...
  2. Czarek

    Pomoc Włączenie trybu Bad Block Management (BBM)

    Cześć, na QNAP TS-453D zmigrowałem macierz RAID 1 do RAID 5 i zauważyłem nową opcję: BBM (Bad Block Management), ale ze stanem nieaktywna. Jak doczytałem się w dokumentacji, opcja ta nie jest obsługiwana dla macierzy zmigrowanych z RAID 1. Ponieważ dokumentacja mówi bardzo lakonicznie o tym...
  3. Czarek

    Pomoc Po kilku dniach nieaktywności NAS jest niewidoczny w sieci

    U mnie, przez długi, czas występował analogiczny problem. Co ciekawe, odłączenie na chwile kabla ethernet i jego ponowne wpięcie pozwalało znowu zobaczyć, na jakiś czas, serwer w sieci. Nie był raczej problem związany z wersja oprogramowania, bo QNAP był w tym czasie aktualizowany kilkukrotnie...
  4. Czarek

    Jaki QNAP xx-453x-xx wybrać?

    Mechanicznie to jest złącze PCIe Gen. 2 x4, tyle że elektrycznie jest PCIe Gen. 2 x2. Więc, odpowiadając na pytanie - tak, wejdzie.
  5. Czarek

    Pomoc Przeniesienie systemu

    Bez urazy, ale to co piszesz nie trzyma się kupy. Nie chcesz przerzucać danych na inne nośniki - znaczy że nie masz kompletnej i aktualnej kopii zapasowej, tak? Masz za to sporo plików i nie chcesz ich stracić. W efekcie planujesz zmienić konfigurację z single disk na RAID0... Wybacz, ale nie...
  6. Czarek

    QM2 SATA czy NVMe

    Pytanie, po co iść w starszą i gorszą technologię, skoro w tej samej cenie można mieć nowszą i lepszą? Dodatkowo, dla NVMe dostajesz o wiele wyższe wartości IOPS, co przy małych blokach może już mieć znaczenie, nawet przy ograniczeniach TS-453D.
  7. Czarek

    Jaki QNAP xx-453x-xx wybrać?

    Nie wiem jeszcze czy aż taki słaby, czy to QNAP go dobija. Na razie wyłączyłem Qsircha i Multimedia Console, bo nie dało się korzystać. Czekam jeszcze aż skończy się odbudowywać RAID-1, bo na tym etapie ciężko mi ocenić co jest przyczyną niskiej responsywności. Sam szukam takiej inspiracji...
  8. Czarek

    Jaki QNAP xx-453x-xx wybrać?

    Warto stawiać oddzielnego Ubuntu do konteneryzacji, skoro QNAP obsługuje zarówno kontenery LXC jak i dockera natywnie, z poziomu Container Station? Ja bym się starał unikać dedykowanej wirtualki tak długo, jak długo jakoś bym się mieścił w tym, co jest dostarczone przez QNAP-a. Tak prawdę...
  9. Czarek

    Jaki QNAP xx-453x-xx wybrać?

    Ja z tego zrezygnowałem, bo docelowo będę chciał coś z Thunderboltem, a na razie, przejściowo, wystarczy mi 2,5 Gbps. Nie widzę powodu żeby miało się nie dać - dyski NVMe na karcie PCIe są widziane po prostu jako kolejne dyski w systemie, z którymi możesz zrobić na co masz ochotę - dołączyć do...
  10. Czarek

    Jaki QNAP xx-453x-xx wybrać?

    Mam od kilku dni 453D. Nie mam co prawda karty Ethernet 10 Gbps, ale mam kartę na dyski NVMe (właśnie ze względu na "obcięte" PCI-e w 453D zrezygnowałem z zakupu karty 2xM.2+10Gbps - wydajność byłaby porównywalna do wbudowanych portów 2.5 Gbps przy współdostępie do urządzeń). Testowałem...
  11. Czarek

    Pomoc QNAP TS-409 jako dysk sieciowy

    Podeślij zawartość pliku /etc/smb.conf. Możesz się do niego dostać logując się na przykład przez WinSCP. Jaką masz wersję Windows - Home czy Pro? Zastanawiam się, czy Twoja wersja QTS-a wspiera domyślnie NTLMv2, które jest domyślnie wymagane od Visty w górę.
  12. Czarek

    Pomoc QNAP TS-409 jako dysk sieciowy

    Próbowałeś podłączyć się po IP, zamiast hostname? Jaki efekt? Restartowałeś nas, router, switcha i komputer? Próbowałeś podpiąć bezpośrednio komputer do nas, z pominięciem switcha, routera? Czy inne usługi, na przykład FTP które masz skonfigurowane, pozwalają się podłączyć? Czy próbowałeś na...