Recent Content by dafca

  1. dafca

    System na M.2

    też montuje filmy (4K 60kl), mam system na ssd, jako cache 2x nvme raid1 (odczyt/zapis) i późnej raid5 z wdredplus, a serwer z kompem podłączone 10gbit. wiesz co? jak możesz wsadzić do kompa dysk nvme to to zrób i używaj go do montażu, taka moja rada i sugestia [emoji6] a jak nie możesz wsadzić...
  2. dafca

    System na M.2

    dla testu miałem system na m2 ale nvme (ponad 3000MB/s), teraz mam na ssd sata (max 500MB/s), łączę z kompem 10gbit i nie widzę różnicy, w tym wypadku ssd vs hdd to i tak wzrost prędkości, ale co bardziej istotne to IOPSy [emoji6] Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
  3. dafca

    System na M.2

    a ja myślę że nie zauważysz różnicy względem 1 dysku a raid0 [emoji6] jak już to bym robił raid1 Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
  4. dafca

    System na M.2

    z ciekawości zapytam.. po co raid0 na ssd na system? Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
  5. dafca

    Dysk M.2 - co wybrać

    Co do innych niż wymieniłem się nie wypowiem bo nie miałem z nimi do czynienia. Bierz ten z największym TBW i najdłuższa gwarancja, bo wszystkie i tak będą "za szybkie" dla Twoich wymagań [emoji6] Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
  6. dafca

    Dysk M.2 - co wybrać

    to jeśli m2 obsługuje protokół ssd to są wdredy na m2, ale one są ssd, a jeśli tylko nvme to sam mam samsungi 980 i jak jako cache dają rady, to tym bardziej jako system. polecam zastanowić się tylko czy nie warto raid 1 zrobić na system Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
  7. dafca

    Dysk M.2 - co wybrać

    mam ts-h973ax i na cache mam 2x samsung 980 500gb jak raid1 (obcięte jest 30 procent żeby się nie zapełniało i cache nie zwalniał) sam system mam na wd red ssd 500gb. teraz musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy sloty m2 w twoim nas pozwolą wykorzystać dyski na pulę na pamięci czy tylko jako...
  8. dafca

    Pomoc QuTS Hero NIE posiada Cache zapisu?

    dzięki za link, no to słabo muszę przyznać. szkoda
  9. dafca

    Pomoc QuTS Hero NIE posiada Cache zapisu?

    witam, QuTS Hero NIE posiada Cache zapisu? Zakupiłem TS-h973AX, zrobiłem dysk systemowy na SSD SATA (wd red 500GB), a cache odczytu (l2arc) i ZIL są na dwóch dyskach nvme (Samsungi 980 500GB), oczywiście połączenie NAS - PC to 10Gbit. Robię test polegający na wrzuceniu pliku kilkanaście GB na...
  10. dafca

    System plików ZFS a ram

    ale napisałem że mam zamiar kupić NVME, chyba przez przypadek pomyliłeś typ pamięci ze złączem. Chcę kupić NVME, ale one występują z różnymi złączami, najbardziej popularne to m.2 i takiego złącza nie ma ten qnap, ma za to u.2 czyli dyski nvme krore gabarytem przyponaja 2,5 całowce. stad chce...
  11. dafca

    System plików ZFS a ram

    jeszcze mam pytanie co do dysku na system, czy warto zwrócić uwagę na jakiś specjalny dedykowany do serwerów, czy jakis samsung nvme 870 lub 970 256gb starczy? rodzi się jeszcze jedno pytanie, takie dyski nie są mocno trwałe, a to jednak dysk systemu. może wsadzić dwa jako raid i jak jeden...
  12. dafca

    System plików ZFS a ram

    tak zauważyłem, ale to pewnie założenie że jak ktoś chce mieć ZFS to i kompresję itd. Ja chciałbym na początek bez, czyli fajnie jak 8gb starczy. Co do dysku to oczywiście że będzie Nvme, jeśli miałby być zwykły SATA to bym kupił 2,5cala, przejściówka ma być tylko z m.2 na u.2, qnap sprzedaje...
  13. dafca

    System plików ZFS a ram

    Witam, Miałem do tej pory 251+, ale po 5 latach umarł. Po podłączeniu do zasilania tylko zielona dioda świeci i 0 reakcji na cokolwiek. Więc czas kupić coś nowego. Zastanawiam się nad Qnap TS-h973AX on ma obsługę ZFS i QuTS Hero. Chciałbym zakupić wersję 8GB ram (ze względów finansowych) i...