Recent Content by Dawid

  1. Dawid

    Pomoc FreeFileSync - potrzebna pomoc

    w tym tygodniu będę testował, dam, znać jakie efekty, ale jakby coś nie wychodziło, to też napiszę :)
  2. Dawid

    Pomoc FreeFileSync - potrzebna pomoc

    w Qsyncu wychodzi błąd i wiadomo co się dzieje. Zawsze jest pewne prawdopodobieństwo popełnienia błędu pracy 2-ch userów na pliku, ale tu nie powinni się między sobą mieszać. tutaj raczej nie ma współpracy przy wykonywaniu tych czynności - jedna osoba przygotowuje, druga sprawdza, po...
  3. Dawid

    Pomoc FreeFileSync - potrzebna pomoc

    dokładnie tak
  4. Dawid

    Pomoc FreeFileSync - potrzebna pomoc

    Wszystkie komputery pracują na plikach lokalnych u siebie. Każda z osób odpowiada za odpowiednie foldery, więc 2 osoby nie pracują na jednym pliku jednocześnie i nie ma takiego ryzyka; Ze względu na rozmiar plików i rozrzucenie po różnych miejsca (biuro/dom), nie dało by się pracować po plikach...
  5. Dawid

    Pomoc FreeFileSync - potrzebna pomoc

    mam taki układ -serwer - Kat. archiwum -serwer - kat. bieżący komp 1 - kat. bieżacy, komp 2 - kat. bieżący, komp 3 - kat. bieżący, wszystkie komputery mogą dokonywać zmian w plikach (np. edytować, dokłądać, itd.), ale pliki te muszą przechodzić na resztę, po jakimś czasie przerzuca się...
  6. Dawid

    Pomoc FreeFileSync - potrzebna pomoc

    Coś się ruszyło w temacie, sam mam podobne przemyślenia i się zastanawiam, jak to ugryźć
  7. Dawid

    Pomoc Wydajność macierzy TS-563

    ok, ale że aż tak bardzo obniża? do 10mb/s
  8. Dawid

    Pomoc Wydajność macierzy TS-563

    przerzucam pliki pomiędzy jednym katalogiem a drugim - robię porządek z duplikatami. w trakcie tego zauważyłem, że przenosząc pliki z woluminu 1 (3x 4tb, raid 5) na wolumin 2 (2x6tb, raid 1). Transfer w trakcie przenoszenia plików cały czas wynosi ok 9,5 - 10,5 Mb/s, nie wiem, czy to dużo, czy...
  9. Dawid

    Pomoc TS-563 i upgrade ram + dołożenie rozszerzenia PCI-E dla SSD

    AD. 1 - widzę w przyzwoitych pieniążkach (200zł na allegro) ram oferowany jako komptybilny z RAM-8GDR3L-SO-1600 , czyli powinien działać, podejrzewam, że to jakaś z kości ale w przypadku takiej deklaracji chyba będzie można ją zwrócić, jak nie będzie chciała działać; Ad. 2 a czy mogę przenieść...
  10. Dawid

    Pomoc TS-563 i upgrade ram + dołożenie rozszerzenia PCI-E dla SSD

    Cześć wszystkim, nadszedł czas pewnych zmian w moim fabrycznym QNAP TS-563-8GB. Urządzenie które użytkuje ma włożonych 5 dysków twardych tj. 3x4tb raid 5 (wykorzystane na poziomie 80-90% pojemności) i 2x6tb raid 1 (wykorzystanie ok 40% pojemności). Dość sporo się czeka na uruchomienie aplikacji...
  11. Dawid

    Cześć

    Cześć, jestem długo użytkownikiem i nie wiem, czy już się witałem. Nazywam się Dawid i mam Qnapa TS-563 od grudnia 2017. Do teraz praktycznie nic z nim nie robiłem oprócz korzystania, teraz będę chciał go trochę usprawnić.
  12. Dawid

    Pomoc 3x4tb raid 5, rozszerzenie o dodatkowy dysk o innej pojemności np. 8tb

    a czy w QNAPie będę mógł wykorzystać resztę tej przestrzeni dyskowej?
  13. Dawid

    Pomoc 3x4tb raid 5, rozszerzenie o dodatkowy dysk o innej pojemności np. 8tb

    Witam wszystkich serdecznie, po długiej lekturze forum stałem się posiadaczem QNAP TS-563 8gb ram. obecnie mam zainstalowane dyski 3x4tb i pracują one w raid5, jednak zaczyna mi brakować pamięci, będę chciał migrować do wiekszych dysków, ale teraz nie mogę sobie na to pozwolić. czy jest...
  14. Dawid

    Cześć wszystkim

    Cześć wszystkim, nazywam się Dawid i trafiłem na forum, bo szukam właśnie serwera nas, mój wybór padł na produkty f-my Q-Nap. Jednak jeszcze weryfikuję wersję i zastosowanie w oparciu o informacje zawarte na tym forum. Pozdrawiam.