Recent Content by denem

  1. denem

    Łukasz

    z Olsztyna. Początkujący ale ambitny posiadacz ;)
  2. denem

    Pomoc Jak połączyć się z serwerem w miejscu pracy

    OK. Skonfigurowałem klienta VPN na podstawie pliku konfiguracyjnego z NordVPN. Pytanie (może banalne) w jaki sposób dostać się do zasobów NAS przez takie połączenie?
  3. denem

    Pomoc ddns

    Nie w tym sensie. Chodziło mi raczej o to, czy przy wykupionym VPN nadal będę musiał bawić się w DDNS skoro będę miał jakiś stały IP nadany No dobra. Ustawiłem statyczne IP na NAS. I się posypało :) Nie mogę wejść na serwer przez myqnapcloud. Czy coś teraz muszę uaktualnić w ustawieniach...
  4. denem

    Pomoc ddns

    Tego nie wiem bo nie jestem aktualnie w zasięgu mojej sieci. Ale już zdążyłem się zorientować, że przydzielenie publicznego IP to koszt 4,99 zł jednorazowo. Jeśli w żaden sposób nie będę mógł ustawić przekierowywanie portów na routerze to czy jest inna opcja aby w pełni korzystać z DDNS? Jeśli...
  5. denem

    Pomoc ddns

    Louis skoro jesteś w temacie Multimedia to wiesz może jak u nich wygląda sprawa z DMZ? Może to rozwiąże wszystkie problemy
  6. denem

    Pomoc ddns

    Nawet jeśli router nie jest ich? OK, powiedzmy, że uda mi się na niego dostać i ustawić przekierowywanie portów. Wracam do pytania o stałe IP na NASie. Da się? :)
  7. denem

    Pomoc ddns

    A mogę ustawić mojemu NAS stałe IP mimo otrzymywania zmiennego od operatora? Rozumiem, że IP od operatora dostaję na router a z niego idzie IP na NAS i ono już może być ustawione na stałe? Czy to też wymaga jakiejś operacji po stronie routera? Swoją drogą-mam internet od Multimedia. Ciekawe, czy...
  8. denem

    Pomoc ddns

    Z tego co zrozumiałem muszę ustawić przekierowywanie portów na routerze. Należy tam wpisać lokalny adres IP serwera. Czy powinienem adres NASa ustawić na stały? Już raz mi się zmienił...
  9. denem

    Pomoc ddns

    Hmm... A jak przekierować porty?
  10. denem

    Pomoc ddns

    Witam. Zacząłem zagłębiać się w tematykę ddns. Zarejestrowałem swój host na noip.com. Na NASie ustawiłem (chyba) pod usługę ddns. Pomimo to wpisując w przeglądarkę moja nazwę hosta wyskakuje informacja, iż ta witryna jest nieosiągalna. Czy oprócz ustawień na załączonym pliku coś jeszcze muszę...
  11. denem

    Pomoc Jak połączyć się z serwerem w miejscu pracy

    Witam. Zacznę od tego, że przeglądałem sporo stron z poradnikami i nie znalazłem odpowiedniej dla siebie. Posiadam w domu serwer NAS. Posiadam również konto na nordVPN. Mam skonfigurowane połączenie OpenVPN (UDP). W jakimś poradniku przeczytałem, że aby utworzyć zdalne połączenie należy ustawić...
  12. denem

    Pomoc OpenVPN

    Czyli jak to wszystko ustawić aby aplikacje zainstalowane na qnap miały bezpieczne IP? Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  13. denem

    Pomoc OpenVPN

    Nie, nie. Teściu ustawiał mi VPN na qnapie Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  14. denem

    Pomoc OpenVPN

    A to nie jest tak, że adres mi sprawdzi z komputera a nie z qnapa? Czy mam jakąś przeglądarkę na qnapie odpalić? Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  15. denem

    Pomoc OpenVPN

    A to nie jest tak, że adres mi sprawdzi z komputera a nie z qnapa? Czy mam jakąś przeglądarkę na qnapie odpalić? Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka