Recent Content by devillbull

  1. devillbull

    Pomoc QNAP TS-451 - problem z dyskami

    Hej, wczoraj kupiłem jeszcze jeden HGST (identyczny jak dwa poprzednie). Zrobię RAID 5. Wtedy starczy mi miejsca i nie będę się męczył z dodaniem kolejnego dysku. A WD przeznaczę na dodatkowy zewnętrzny backup. Obecne dwa HGST wkładałem w różne kieszenie i w każdym z przypadków dyski były...
  2. devillbull

    Pomoc QNAP TS-451 - problem z dyskami

    Dzięki za odpowiedź. Dysk podłączyłem do komputera. Sprawdziłem SMART - wszystko ok. Dzisiaj "WD30EFRX" 3TB - podłączyłem samego. QNap znalazł go bez problemu. Niestety po włożeniu przy działającym NASie dwóch dysków HGST - nie zostały one wykryte. Restart także nie pomógł. Czy ma na to jakiś...
  3. devillbull

    Pomoc QNAP TS-451 - problem z dyskami

    Cześć, Jestem nowicjuszem w NASach, ale ręce mi już opadają ;( Zainstalowałem w NASie jak do tej pory dwa dyski HGST (pracują w RAID 1). Chciałem dodać jeszcze jeden dysk, żeby na nim robiły się backupy plików (zdjęć) z komputera (coś na wzór Time Machine) Wczoraj włożyłem 3 dysk - Hitachi...
  4. devillbull

    Cześć wszystkim

    Haj, po wielu latach i bojach z dyskami przenośnymi służącymi za backup, zdecydowałem się na NASa. Teraz czeka mnie konfiguracja itd. dlatego mam nadzieję znaleźć tutaj odpowiedzi na swoje ewentualne pytania. Pozdrawiam