Recent Content by Diabel200

  1. D

    Recenzja DeadBolt - kolejny malware

    Sam z tego korzystałem, bardzo dobrze opisane i w końcu (tak mi się wydaje) skonfigurowałem "pod siebie":)
  2. D

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    No ja jestem właśnie po inicjalizacji serwa , i mam pytanie odnoście QVPN a dokładnie OpenVPN otóż port standardowy to 1194 (oczywiście w routerze jest on odblokowany), nie chciał się ogóle łączyć pingować, dopiero po zmianie port na xxx zaskoczyło dlaczego ? Dodam że w Zarządzanie systemem...
  3. D

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Wiem że mam, pisałem do nich to co mi odp ? " Dzień dobry, niestety w tym wypadku pozostaje inicjacja serwera. Uprzednio można też wykonać kopie danych z serwera na inne urządzenie gdyż pliki powyżej 20mb nie powinny być zaszyfrowane. W ostateczności pozostaje opłata okupu." Czyli na...
  4. D

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    zainstalowałem Qinspector, ale się nie uruchamia... TS-x31 /usr/local/sbin/ czy coś z tym plikiem da rade zrobić ? Czy pozamiatane ?
  5. D

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    no mam: Ale wygląda on tak: /usr/local/sbin/7z.orig "x" "-so" "./data.tar.7z" /proc/8726:/bin/sh Uid: 0 0 0 0 /proc/8504:/bin/sh Uid: 0 0 0 0 /proc/8503:/bin/sh Uid: 0 0 0 0 /proc/8463:/bin/sh Uid: 0 0 0 0 /proc/8462:/bin/sh Uid: 0 0 0 0 /proc/8295:/usr/local/sbin/qpkgd Uid: 0 0 0 0...
  6. D

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    No niestety i mnie dotknęło, ale nie aż tak strasznie. Otóż mam zaszyfrowane dane, tylko w folderach standardowych takie jak: homes public web W żadnym innym nie, wiec w miarę spoko, miałem kilka plików w Public, ale co gorsze gdy zauważyłem komunikat o malware MR2102, oczywiście zaktualizowałem...
  7. D

    Pomoc instalacja systemu na nowym dysku ssd+ zachowanie danych z poprzedniego systemowego HDDka

    I co zrobiłeś ? Jeśli tak to w jaki sposób i czy udało Ci się zachować dane z hdd ?
  8. D

    Pomoc qbittorrent 4.3.3 HTTPS ARM

    no i ogarnięte, @Damian oraz @pigers - Dzięki !! niestety usunięcie samego folderu nic nie dało. Co ciekawe odinstalowanie samej apki nie usunęło folderu Qbittorent. dopiero, po odinstalowaniu i ręcznym usunięciu całego folderu, i ponownej instalacji zaskoczył :) więc dziwne ? co do magnet...
  9. D

    Pomoc qbittorrent 4.3.3 HTTPS ARM

    dzięki za zainteresowanie ↑ za pomocą FAQ SSH wykonaj polecenie grep -i qbit /etc/config/qpkg.conf którą z opcji mam wybrać w PuTTY przed wpisaniem ? bo po zalogowaniu PuTTY i gdy wpisze nic się nie dzieje. znalazłem jeszcze takie rozwiązanie : sed -i...
  10. D

    Pomoc qbittorrent 4.3.3 HTTPS ARM

    Cześć, Bawiąc się ostatnio w ustawieniach zauważyłem, że aby działy magnet linki potrzebuje połączenia przez HTTPS, zmieniałem w ustawieniach programu. I nie mogę teraz go odpalić. Próbowałem deinstalacje samej aplikacji niestety nie przywróciło jej do ustawień default'owych. Jak teraz to...
  11. D

    Pomoc Qnap 231p łączność przez internet qnap

    mimo ustawienia statycznego ip na qnapie ?
  12. D

    Pomoc Qnap 231p łączność przez internet qnap

    ok, to co mogło być przyczyną wręcz brakiem możliwości pracy na qnapie z PC poza siecią, używając VPN ?
  13. D

    Pomoc Qnap 231p łączność przez internet qnap

    niestety router Technicolor 7200U na to nie pozwala :( chyba że nie potrawie tego znaleźć ?
  14. D

    Pomoc Qnap 231p łączność przez internet qnap

    Masz na myśli to: Co do DNS 1 i 2 zostawić tak czy bezpieczniej by było jeden ustawić na 8.8.8.8 ?
  15. D

    Pomoc Qnap 231p łączność przez internet qnap

    Mam problem z qnapem wszystko śmigało dobrze do czasu, gdy osoby które korzystały z folderów (w innej sieci)na qnapie poprzez VPN skarżyły się że strasznie wolno działa się na plikach, lub wręcz było to nie możliwe, okazało się że nie mogłem dostać się do serwera poprzez www ->192.168.0.22 reset...