Recent Content by dj.johan

  1. D

    Pomoc Bardzo wolne działanie serwera podczas kopiowania plików

    Damian, WHITEMAX Dzięki za zainteresowanie problemem. Damian - właśnie takie prędkości miałem na moim starym 251+ i podczas kopiowania danych, też mogłem pracować normalnie mając załączone generowanie miniatur LIVE. I tam był tylko quad-core 2.0GHz z 2GB Ramu. W TVS-871 mamy do dyspozycji 3.2...
  2. D

    Pomoc Bardzo wolne działanie serwera podczas kopiowania plików

    A dało by rade wysłać jakieś namiary na tych ludków?
  3. D

    Pomoc Bardzo wolne działanie serwera podczas kopiowania plików

    Wyłączyłem generowanie miniatur ale nie jest to rozwiązaniem na wolne kopiowanie plików. Jak juz wspominałem w poprzednim poście prędkość kopiowania z dysku na dysk (czyli operacja wewnątrz jednostki) to tylko max 33 MB/s. Gdzie na starym NAS czyli ts 251+ predkość kopiowania z kompa na nas po...
  4. D

    Pomoc Bardzo wolne działanie serwera podczas kopiowania plików

    Witam ponownie, Podpiąłem dysk do tylnego gniazda i sytuacja jest identyczna, tzn była. Problem częściowo zlokalizowany. Przyczyną zamulanie serwera zdaje się być fakt że mam załączone generowanie miniatur w czasie rzeczywistym. Kiedy kopiowałem dane do innego folderu czyli takiego w którym nie...
  5. D

    Pomoc Bardzo wolne działanie serwera podczas kopiowania plików

    Ok spróbuję. A jak wytłumaczyć to że po sieci lan gdy dysk jest podpięty pod laptopa dzieje sie tak samo?
  6. D

    Pomoc Bardzo wolne działanie serwera podczas kopiowania plików

    Witam. Od ponad roku jestem posiadaczem TVS 871 w wersji z i7 i 16GB Ram. Mam pewien problem który występuje od początku ale dopiero dzisiaj mam chwilę żeby sie tym zająć. Chodzi o bardzo powolną pracę podczas kopiowania plików. Dla przykładu, podłą zam dysk przenośny bezpośrednio pod qnqp pod...
  7. D

    Pomoc Nie mogę połączyć się z moim Qnapem w sieci lokalnej

    Witam wszystkich ponownie. Przede wszystkim wielkie podziękowanie dla daniel_t za poświęcony czas i próbę naprawienia usterki. Niestety każdorazowa zmiana ustawień pomagała tylko na kilka minut po czym problem powracał. Ostatecznie pomogła ponowna inicjacja całego systemu wraz z formatowaniem...
  8. D

    Pomoc Nie mogę połączyć się z moim Qnapem w sieci lokalnej

    Nie nie mam. w załączniku screen z wszystkimi apkami zainstalowanymi na serwerze. Na drugim screenie zaś komunikat jaki właśnie dostałem logując się do qnapa. jak masz chwile to mogę udostępnić team viewiera. będzie szybciej.
  9. D

    Pomoc Nie mogę połączyć się z moim Qnapem w sieci lokalnej

    Witam. Od wczoraj walczę z moim Qnapem. Nie mogę zalogować się do niego przez przeglądarkę w sieci lokalnej. Serwer ma stały IP. Próbowałem z innym routerem i to samo. Qfinder go wykrywa ale nie może się z nim połączyć. Aplikacje mobilne działają prawidłowo. Przez qnapcloud mogę też normalnie...
  10. D

    Pomoc TVS 871 i dodatkowa karta graficzna

    Witam. Czy jest możliwość podpięcia drugiej karty graficznej ktorą chciałbym wykorzystać w Ubuntu Linux Station. Używam mojego qnapa jak normalnego PC i czasami lubie sobie w NFS pocisnąć. Na niskich detalach zintegrowana grafika daje rade ale mając podpienty TV 4k chciało by sie coś...
  11. D

    Pomoc Popsułem RAID0

    dzięki zaczynam studiować. dla pewności. W punkcie 9-tym owego poradnika napisano aby wybrać RAID 5. Czyli w moim przypadku ja wybieram RAID0 tak? Sory załupie pytania ale naprawdę zależy mi na tych danych.
  12. D

    Pomoc Popsułem RAID0

    witam ponownie. właśnie jestem na kompie. Mam już podłączone dyski i odpalonego R-Studio (wersja Demo) Pełna się ściąga ale bardzo powoli. Jaki jest pierwszy krok? Czytałem ten How-To - Odzyskiwanie danych z RAID 1 lub Single Drive (pojedynczo skonfigurowanego woluminu) poradnik ale w tym...
  13. D

    Pomoc Popsułem RAID0

    Spróbuję dzisiaj po pracy i dam znać. A firmy zajmujace sie odzyskiem danych poradza cos na to?
  14. D

    Pomoc Popsułem RAID0

    Witam mam mały problem ktory sobie stworzyłem na własne życzenie. Mianowicie: Miałem ts-251 a w nim 2x4Tb w Raid 0. Kupilem sobie tvs 871 i do tego kolejne dwa dyski po 4Tb wsadzilem je do nowego Qnapa zainstalowalem wszystko i chcialem sobie pokopiowac dane z dyskow ktore byly w starym...