Recent Content by djpuzia

  1. D

    Pomoc TS-253D - konfiguracja na SSD i HDD

    Wielkie dzięki za odpowiedź 😊 Mam nadzieję, że nie będzie mi dane sprawdzać tego po padzie qnapa 😉
  2. D

    Pomoc TS-253D - konfiguracja na SSD i HDD

    UPS jest cały czas już pod starym Qnap, podłączony przez USB do niego, żeby go usypiał na czas 😊 więc po migracji będzie wpięty do TS-253D. Czyli najprostsza konfiguracja z woluminem statycznym dla SSD oraz HDD i do przodu?
  3. D

    Pomoc TS-253D - konfiguracja na SSD i HDD

    Domyśliłem się, że jak będą z jednej partii, to prawdopodobieństwo, że przy równej pracy padną razem jest duże ;) więc kupiłem z 2 różnych źródeł i mają różne daty produkcji. Planowałem na SSD trzymać system + aplikacje + kontenery + VM z firewall + VM z linuxem. Na HDD dane (zdjęcia, dokumenty...
  4. D

    Pomoc TS-253D - konfiguracja na SSD i HDD

    Bardzie myślałem o RAID 1, żeby nie mieć sytuacji, że stanie mi serwer w razie padnięcia jednego SSD.
  5. D

    Pomoc TS-253D - konfiguracja na SSD i HDD

    Witam wszystkich, Kupiłem sobie używany serwer TS-253D plus dokupiłem do niego kartę QM-2P-244A z 2 dyskami SSD NVMe 1TB jako zastępstwo obecnego serwera TS-251A. Planuje zrobić 2 grupy RAID 1 - z dysków SSD jako systemowy i danych z szybszym dostępem oraz przenieść dyski HDD z TS-251A jako...
  6. D

    Pomoc Prędkość synchronizacji RAID

    Tak, to przestawiłem... nawet zwiększyłem prędkości w CLI na podstawie znalezionego tutaj poradnika, ale jak mówisz, że jest OK, to mnie uspokoiłeś ;) Dzięki za odpowiedz.
  7. D

    Pomoc Prędkość synchronizacji RAID

    Witam serdecznie, Mam do Was pytanie, jakie mieliście prędkości przy synchronizacji RAID 1? Wczoraj wykonałem ponowną inicjację QNAP z budową od nowa woluminu statycznego. Miałem problemy z różnymi programami... za dużo "naryte" było ;) Czy prędkości synchronizacji w przedziale 32-35 MB/s to...
  8. D

    Pomoc Nagrywanie na ruch - nie działa

    Widzę, że po ostatniej awarii forum, zniknęły w tym temacie moje 2 posty :( Z kamerą Hikvision poradziłem sobie sam - był błąd w konfiguracji. Niestety z kamerą MW Power wymiękłem i odesłałem ją. Qnap jest bardzo wybredny jeśli chodzi o kamery i praktycznie w 100% działa tylko z kamerami, które...
  9. D

    Pomoc Nagrywanie na ruch - nie działa

    Witam, Od kilku dni jestem posiadaczem serwera QNAP i chciałem go wykorzystać między innymi do nagrywania obrazu z 2 kamer. Kamery bez problemów dodałem i obraz z nich jest wyświetlany, ale chciałem, żeby QNAP nagrywał z tych kamer obraz po wykryciu ruchu - na alarm. W konfiguracji kamer...
  10. D

    Pomoc Wysyłanie powiadomień bez konta e-mail

    No to się zmartwiłem, że nie ma takiej prostej w sumie funkcjonalności, jak wewnętrzny serwer SMTP :( Dziwne, że nie ma też tego w postaci osobnych aplikacji do doinstalowania? Jak masz to rozwiązane w postaci wirtualizacji? Odpalony na QNAPie jakiś Win Server z SMTP?
  11. D

    Pomoc Wysyłanie powiadomień bez konta e-mail

    Witam, Zamierzam zakupić sobie serwer QNAP, który prócz opcji NAS, ma również rejestrować obraz z 2 kamer IP. Mam pytanie ,czy idzie ustawić wysyłanie powiadomień ze zdjęciem o wykryciu ruchu na kamerze, ale bez posiadania zewnętrznego konta e-mail. Czy QNAP ma jakiś własny serwer SMTP (coś...