Recent Content by doc_pb

  1. doc_pb

    Pomoc vpn niby działa, ale dostępu do strony administratora nie ma :(

    Mam tak: I nie denerwuj się kolego tak, mnie też ręce opadają jak ludzie wygadują głupoty w mojej eksperckiej działce, ale raczej qrwami nie rzucam, tak czy inaczej dziękuję za chęć pomocy :) Teraz sytuacja wygląda tak, że mogę się zalogować do panelu administracyjnego i wszystko działa, ale...
  2. doc_pb

    Pomoc vpn niby działa, ale dostępu do strony administratora nie ma :(

    Dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy. W Qfirewall-u mam coś takiego: Mam przekierowane 2 porty na routerze, ten od openVPN i ten od Qbelt. Jak jestem poza siecią i uruchamiam openVPN to widzę komunikat o połączeniu i przyznaniu adresu 10.8.0.6 albo jakiś taki - dokładnie nie pamiętam...
  3. doc_pb

    Pomoc vpn niby działa, ale dostępu do strony administratora nie ma :(

    Nie żeby coś, ale prawie tydzień minął. Wiem, że wszyscy mamy teraz co innego na głowach, ale może w ramach odstresowywania ktoś pochyliłby się nad moim pytaniem ?
  4. doc_pb

    Pomoc vpn niby działa, ale dostępu do strony administratora nie ma :(

    nie zainstalowałem Qbelt, zostałem tylko przy openVPN, to co mnie jakoś zachęciło, to że można odznaczyć okienko przy 'Używaj tego połączenia jako domyślnej bramy dla urządzeń zdalnych.' co jak rozumiem pozwoli mi korzystać z dobrodziejstwa szybkości łącza w miejscu pracy i nie puszczaniu...
  5. doc_pb

    Pomoc vpn niby działa, ale dostępu do strony administratora nie ma :(

    Witam, Po wpadce z qlockerem postanowiłem przywrócić do życia funkcjonowanie qnap-a z opcją zewnętrznego dostępu. Zgodnie z radami uczonych w piśmie skonfigurowałem Qufirewall-a i QVPN (openVPN) i klienta na komputerze. Dostęp niby uzyskuje, w sensie, że podłącza się, ale próba odpalenia strony...
  6. doc_pb

    Recenzja Qlocker - czyżby to koniec QNAP-a dla użytkowników domowych ?

    Dziękuję, tak spróbuję. Przy okazji: czy niezaszyfrowane pliki z zainfekowanego Qnapa są bezpieczne ? Pytam, bo Qlocker pojawił prawie wszędzie, ale nie w katalogach 'home' synchronizowanych przez Qsync - zrzuciłem je na dysk zewnętrzny, ale nie wiem, czy mogę bezpiecznie do nich sięgać ?
  7. doc_pb

    Recenzja Qlocker - czyżby to koniec QNAP-a dla użytkowników domowych ?

    Jak to wszystko zrobię, to czy jest opcja bezpiecznej pracy z Qsync na kliencie będącym gdzieś na świecie? Idea posiadania serwera, który stoi w domu i nie ma kontaktu z nim ze świata jest dla mnie cokolwiek chybiona, bo w zasadzie motywem zakupu była możliwość synchronizacji zdalnej i...
  8. doc_pb

    Recenzja Qlocker - czyżby to koniec QNAP-a dla użytkowników domowych ?

    Kogo pytasz ? 1643110900 Przepraszam za te pytania, ale jak mawiał jeden z moich nauczycieli: jak ludzie pytają, znaczy chcą wiedzieć, jak nie pytają, myślą, że wiedzą wszystko Jest tam w instrukcji: 'wyłącz telnet" - jak to się robi ?
  9. doc_pb

    Recenzja Qlocker - czyżby to koniec QNAP-a dla użytkowników domowych ?

    No dobra, to teraz krok po kroku, bo jestem na etapie konfiguracji od podstaw. Zainicjowałem serwer, jest pula pamięci, wolumen 'system' i aplikacje z zakładki bezpieczeństwo (malware, firewall, antywirus). Serwer nie jest zarejestrowany w myqnapcloud. Router ma wyłączone UPnP. Co teraz ?
  10. doc_pb

    Recenzja Qlocker - czyżby to koniec QNAP-a dla użytkowników domowych ?

    Kolego, to nie moje rejony, ja prosty użytkownik windowsa, piszę artykuły do gazet naukowych :(
  11. doc_pb

    Recenzja Qlocker - czyżby to koniec QNAP-a dla użytkowników domowych ?

    Też mam VPN na QNAP-ie, ale rozumiem, że w tej sytuacji muszę przeadresować sieć w domu tak, żeby nie używać adresów, które mam w sieci w pracy ?
  12. doc_pb

    Recenzja Qlocker - czyżby to koniec QNAP-a dla użytkowników domowych ?

    Ta konfiguracja jest po stronie serwera czy klienta ?
  13. doc_pb

    Recenzja Qlocker - czyżby to koniec QNAP-a dla użytkowników domowych ?

    Z tym VPN to widzę jednak pewien problem, bo jak jestem w pracy to laptop widzi się z siecią w miejscu pracy, domyślam się, że jak łączę się przez rzeczony VPN ze swoim QNAP-em, to sieć lokalna w miejscu pracy przestaje dla mnie istnieć ? Poza tym domyślam się, że wtedy cały ruch sieciowy...
  14. doc_pb

    Recenzja Qlocker - czyżby to koniec QNAP-a dla użytkowników domowych ?

    No ok, popełniłem grzech pychy, wydawało mi się, że rozumiem, ale widać nie do końca ogarniam swoim rozumkiem, ale mam pytanie już całkiem praktyczne: Czy w obecnych warunkach istnieje możliwość korzystania z Qsync-a w bezpieczny sposób ?
  15. doc_pb

    Recenzja Qlocker - czyżby to koniec QNAP-a dla użytkowników domowych ?

    dziękuję za komentarz, zwykle jak pacjent opowiada mi głupoty, to nie uważam, że jest głupi, on wcale nie musi wszystkiego wiedzieć