Recent Content by domoko

  1. D

    Pomoc połączenie VPN tylko z konta admina

    Takiej konfiguracji? Czyli coś robię źle? :/ Co mogę zmienić w konfiguracji żeby to zadziałało?
  2. D

    Pomoc połączenie VPN tylko z konta admina

    :-)Nikt nie używał połączenia VPN na Qnapie??? :-)
  3. D

    Pomoc połączenie VPN tylko z konta admina

    Witam, Proszę o pomoc w kwestii połączenia VPN. Wszystko śmiga bez zarzutów z jednym ale...otóż podczas konfiguracji połączenia VPN np. na laptopie wpisuję login i hasło administratora na serwerze QNAP i połączenie jest prawidłowo skonfigurowane, wszystko śmiga:)Natomiast gdy wprowadzam dane...
  4. D

    Pomoc Problem z nazwą sieciową dysku

    Nie no Linux odpada na pewno, powiedzcie mi jeszcze jedno, które reguły w zaporze Windows 8.1należalo by włączyć żeby nie blokowały odnajdywania nazw kompów i ogólnie żeby można się z nimi łączyć? powiem wam że niektóre kompy już wróciły do normalności a niektóre raz działają a raz nie....a nad...
  5. D

    Pomoc Problem z nazwą sieciową dysku

    To juz tez zrobilem MARIUSZ na swoim kompie, i z innego kompa bez problemu sie polaczylem....ale to na kazdym trzeba by wpisac co nie?
  6. D

    Pomoc Problem z nazwą sieciową dysku

    no ja to mialem caly czas wlaczone,pozatym ta opcja wyzej 'wlacz serwer WINS' tez mam zaznaczone, nie powiem bo dzis juz niektore kompy byly widzialne dla kserokopiarki:)tylko ze nie wiem czy musze jeszcze dopisywac gdzies w dhcp ten adres serwera wins?
  7. D

    Pomoc Problem z nazwą sieciową dysku

    ok czyli wpisuje w kazdym kompie (mam ich ok 30)w pliku trn adres serwera i nazwe i tyle tak?
  8. D

    Pomoc Problem z nazwą sieciową dysku

    wlaczylem ten serwer wins na qnapie i teraz jak mam go dodac do dhcp?dhcp u mnie pelni role router dray tec vigor 2820. nie moge tam nigdzie znalesc u ustawieniach adresu ip serwera wins...jezeli go nie dopisze to bedzie to dzialalo bez tego?
  9. D

    Pomoc Problem z nazwą sieciową dysku

    witam,przepraszam ze tak dlugo nie odpisywalem (urlop)a mozna jakos w miare prosto postawic serwer dns?
  10. D

    Pomoc Problem z nazwą sieciową dysku

    nazwa sie nie zmienila,ogolnie to raczej nic się nie zmieniło:(jest 20 kompów w sieci,każdemu zmapowałem od nowa dyski po ip a nie nazwie ale hiperłącza też trzeba by zmienić a jest ich od groma:(
  11. D

    Pomoc Problem z nazwą sieciową dysku

    Witam wszystkich, Posiadam dysk sieciowy QNAP 259pro+, od kilku dni jest problem z dostaniem się do niego w sieci lokalnej. Gdy wpisuję nazwę do np. zmapowania folderów znajdujących się na nim to niestety total commander nie widzi takiego host, ale kiedy wpisuję adres IP wewnętrzny to bez...