Recent Content by drQwerty

  1. drQwerty

    Artykuł QNAP TVS-h874 z szesnastordzeniowym procesorem Intel® Core™ i9

    To nie jest recenzja. To informacja prasowa producenta.
  2. drQwerty

    Pomoc Kodi (HD Station) przestał działać - nieprawidłowy podpis cyfrowy

    @robertrobo - wielkie dzięki. O to chodziło, Kodi w końcu działa.
  3. drQwerty

    Pomoc Kodi (HD Station) przestał działać - nieprawidłowy podpis cyfrowy

    Podobno nowo wypuszczone Kodi już działa z HD Station 4.2.5. Czy ma ktoś to Kodi - v. 19.4.3? Na Qnapclub nie udaje mi się wejść.
  4. drQwerty

    Pomoc Qsync a Win7

    A wie może ktoś skąd można ściągnąć archiwalną wersję serwera Qsync (czyli Qsync central)? Myślę, że jedna-dwie wersje do tyłu by wystarczyło. EDIT: Ale Numer! Z niewiadomych mi powodów synchronizacja NAS <->Win7 ruszyła. Co ciekawe, wczoraj ponowiłem próbę instalacji nowszej wersji klienta...
  5. drQwerty

    Pomoc Qsync a Win7

    Super. Do której wersji trzeba się cofnąć? Teraz mam 5.0.1.0319. No i skąd ją można ściągnąć? (grzebię w sieci, ale bez efektu)
  6. drQwerty

    Pomoc Qsync a Win7

    Jedną z najważniejszych funkcji mojego NASa jest synchronizacja odpowiednich folderów. Dzięki temu nie muszę pamiętać o kopiowaniu na dysk/pendrive plików zmienionych czy dodanych w domu czy pracy. No i ostatnio pojawił się problem: Qsync na komputerze w pracy, na którym jest Win7, przestał się...
  7. drQwerty

    Pomoc Qsync nie łączy

    Czy ten komputer, który nie synchronizuje się, jest na Win7? Jeśli tak to może to być mój przypadek, opisany tutaj: Udzielamy pomocy - Dostęp do NASa z zewnątrz. Tl;dr: w głównych ustawieniach Panelu sterowania trzeba ustawić TLS version compatibility: 1.0 or higher.
  8. drQwerty

    Pomoc Dostęp do NASa z zewnątrz

    Model routera: HG8245Q2. OK, powalczę jeszcze raz z ręcznym przekierowaniem portów. Edit: Przekierowalem porty ręcznie, wyłączyłem uPnP. Potem sprawdziłem dostępu do portów z zewnątrz dla każdego portu - i tu zaskoczenie: 8080 nie jest widoczny. Inne są. Co może być przyczyną? No i problem...
  9. drQwerty

    Pomoc Dostęp do NASa z zewnątrz

    Dzień dobry. Począwszy od czasu poprzedniej aktualizacji nie potrafię uzyskać dostępu do mojego NASa z zewnątrz, a właściwie z innego IP niż z wewnętrznego IP. Budowa sieci jest następująca: 1) Router światłowodowy Huawei, ze stałym publicznym IP, służący za router po ethernecie i Wifi 2) 3...
  10. drQwerty

    Download [Stable] QTS 4.4.2.1270 build 20200410 | ARM & x86

    U mnie na szczęście wszystko przebiegło prawie idealnie. Natomiast już chyba trzeci raz po updacie musze ponownie nadawać userom dostęp do Qsync i VPN, bo chociaż wszystko jest zaptaszkowane, to dostępu nie ma.
  11. drQwerty

    Pomoc Dlaczego Qnap blikuje mi IP?

    Wiem trochę więcej. Blokowanie publicznego IP wynika z nieudanego logowania do Qnap Sync użytkownika z zewnątrz. Pytanie: dlaczego w takim razie nie jest blokowane IP tego użytkownika tylko moje?
  12. drQwerty

    Pomoc Dlaczego Qnap blikuje mi IP?

    No ale mój Windows zna moje hasło do konta na NASie. Gdzie szukać dokładniejszych informacji co jest powodem blokowania IP? W szczególnoścli intryguje mnie blokowanie mojego publicznego IP.
  13. drQwerty

    Pomoc Dlaczego Qnap blikuje mi IP?

    Cześć, Mam ustawione w Network Access Protection czasowe blokowanie IP, z którego wystąpiło kilkukrotne nieudane logowanie. Od pewnego czasu widzę w logach systemowych, że obok obcych IP blokowane są IP lokalne i mój własny publiczny IP. W logach widać jedynie coś w rodzaju: Severity Level...
  14. drQwerty

    Pomoc Kolejna aktualizacja i kolejne pogorszenie pracy

    Skończyło się zgłoszeniem do pomocy technicznej. Malware. Problem prawdopodobnie został wyeliminowany po trzech sesjach zdalnej pomocy, choć dalej nie wiem dlaczego mój publiczny IP ląduje na banliście dość regularnie.
  15. drQwerty

    Pomoc Kolejna aktualizacja i kolejne pogorszenie pracy

    Nie. Pytam najpierw tutaj. --edit-- Zrobiłem zgłoszenie. --edit 24.03-- Odpowiedzieli. Zalecili przeinstalować pakiety ręcznie, ściągnowszy z ich serwera. Co ciekawe, są już pakiety dla firmware'u 4.4 i początkowo wziąłem je przez nieuwagę. Ściągnąłem właściwe, zainstalowałem, działa...