Recent Content by Dyba

  1. D

    TS-673A karta 10GB SFP+

    I tyle chciałem wiedzieć. Wydaje mi się, że na potrzeby tego projektu wystarczy mi TP-Link z 8 portami SFP+. Zostaną mi wtedy 3 porty pod ewentualne kolejne urządzenia. Przełącznik zarządzalny JetStream L2+, 8 slotów SFP+ 10 GE Ma tylko obsłużyć przerzucanie danych z 2 serwerów na 2 Qnapy...
  2. D

    TS-673A karta 10GB SFP+

    Jakieś wymagania co do zaprogramowania wkładek pod tą kartę zamontowaną w Qnapie ASUS XG-C100F ? Czy mają być zaprogramowane jak do Qnapa ? Czy jakoś inaczej - w sensie pod tą kartę ? Kable zamówię tu DAC 10G i mi zaprogramują jak będę chciał. Do sprzętu w obrębie serwerowni mi wystarczy takie...
  3. D

    TS-673A karta 10GB SFP+

    Przyszłościowe - w sensie takim, że jak teraz coś kupią, to potem długo tego nie zmienią. A teraz jakieś tam środki mają - trwa liczenie ile zostanie po przetargach, więc mam czas na znalezienie optymalnego rozwiązania. 2.5 GB jest łatwiejsze do ogarnięcia i tańsze. Ale 4x wolniejsze od 10GB. W...
  4. D

    TS-673A karta 10GB SFP+

    Dlatego pytam zanim kupię. Bo "tanio" to pojęcie względne. Jak napisałeś - nie chcę dwa razy płacić. Ale chciałbym zoptymalizować ten zakup - czyli wydać tyle ile trzeba - żeby działało i było lekko przyszłościowe. Klient jest z budżetówki więc kasy ma mało. Może się skończy na 2.5GB ale chcę...
  5. D

    TS-673A karta 10GB SFP+

    Muszę jeszcze switcha do tego dobrać - 2 serwery Della i 2 Qnapy bym łączył - szukać najtańszego, czy muszę się kierować jakimiś innymi przesłankami niż cena ? Maksymalnie będzie około 20-30 metrów od serwera do Qnapa.
  6. D

    TS-673A karta 10GB SFP+

    Możesz mieć rację. A wkładki światłowodowe do niej (QXG-10G2SF-CX4) w dobrej cenie gdzie dostanę ?
  7. D

    TS-673A karta 10GB SFP+

    Dziękuję. A coś z 2 portami ? Czy jakaś serwerowa karta może zadziałać ? Ewentualnie z jakim chipem szukać karty ?
  8. D

    TS-673A karta 10GB SFP+

    Dzień dobry. Chciałbym spiąć serwer Dell z Qnapem TS-673A łączem światłowodowym 10GB. Mam mały budżet i dwa Qnapy do podpięcia do serwera. Jakiej karty mam szukać ? Czy są dostępne jakieś zamienniki ? Potrzebna faktura VAT. Miłego dnia.
  9. D

    Sprzedam Sprzedam TS-1277 16GB RAM

    bezcenny ?
  10. D

    Sprzedam QNAP TS-653B-4G 2200zł

    TL-D800C - na ile będziesz wyceniał ?
  11. D

    Sprzedam 2 dyski WD Red Pro WD141KFGX (14 TB HDD 14 TB; 35 ; SATA III; 256 MB; 7200 obr/min)

    Dzień dobry. Mam do sprzedania dyski 2 sztuki WD Red Pro WD141KFGX (14 TB HDD 14 TB; 3,5" ; SATA III; 256 MB; 7200 obr/min) Dyski są fabrycznie zapakowane, nie otwierane opakowanie. Gwarancja do 2026-05-10. Kupiłem pod projekt, który ostatecznie nie został zrealizowany. Więc dyski leżą na półce...
  12. D

    Pomoc Cetyfikat SSL do strony logowania

    Jak wyłączyłem KIS to mam info, że niezabezpieczona witryna, jak włączyłem - jest ok. Kończy mi się licencja na KIS - więc pewnie teraz padnie na ESETa - bo KIS jest teraz bee.
  13. D

    Pomoc Cetyfikat SSL do strony logowania

    Firefox ma własną obsługę certyfikatów, reszta przeglądarek korzysta z magazynu systemowego. (nie wiem jak jest z Operą) U mnie dodane do - Zaufane główne urzędy certyfikacji - i jest ok. Nie wiem tylko na ile to bezpieczne. Niektóre antywirusy też mają na to wpływ np: Kasperski IS - wtedy...
  14. D

    Pomoc TS-419P z wgranym softem TS-419U po 12 latach jak to zmienić ?

    Może to zadziała : Jak to zrobić? - Przywracanie oprogramowania - Firmware Recovery pliki wydają się być tu: index · QNAP Club Repository Pool: pool.qnapclub.pl baw się dobrze :)