Recent Content by Fiemka

  1. Fiemka

    Instruktaż/Tutorial Plex - współdzielenie bibliotek pomiędzy odległymi użytkownikami

    Tej, fajny ten Shield od nvidia. Mogę pod to podpiąć klawiaturę, myszkę i pykać w gry w chmurze?
  2. Fiemka

    Instruktaż/Tutorial Plex - współdzielenie bibliotek pomiędzy odległymi użytkownikami

    A masz konto premium czy to bez opłat?
  3. Fiemka

    Instruktaż/Tutorial Plex - współdzielenie bibliotek pomiędzy odległymi użytkownikami

    @marioo944 , chyba wysyłałeś mi zapro ale nie zaakceptowałem. Przypadek. Btw czy tylko u mnie ostatnio plew nie działa dobrze na smart TV od LG ? Plex się uruchamia, widzę konta które dały mi dostęp ale nie mogę się połączyć z żadnym. Przeinstalowałem aplikacje i też nic. Na Komputerze wszystko...
  4. Fiemka

    Pomoc QNAP - Backup na OneDrive czy synchronizacja?

    A da się wygenerować jedną przestrzeń na OneDrive o wielkości tych 6TB czy na sztywno każdy ma 1TB i po temacie?
  5. Fiemka

    Pomoc QNAP - Backup na OneDrive czy synchronizacja?

    Hej Panowie i Panie. Od kilku lat korzystam z NAS'a trzymając tam pół życia. Obecnie mam go w konfiguracji 2 dysków 5tb ustawionych jako RAID 1. Chcę się zabezpieczyć przed utratą danych w razie gdyby mnie okradziono albo cokolwiek innego stało się ze sprzętem. Pomyślałem, że warto więc...
  6. Fiemka

    Pomoc Backup dysków - nowy NAS

    Ja się podepnę pod temat. Jeżeli kupie nowego nasa, wystarczy ze przepnę dyski ze starego i wszystko się poustawia jak należy przy pierwszym uruchomieniu kreatora instalacji?
  7. Fiemka

    Instruktaż/Tutorial Plex - współdzielenie bibliotek pomiędzy odległymi użytkownikami

    To ja może ponownie poproszę dostęp jak by ktoś miał ochotę się podzielić. tomasz.fiema[at]gmail.com Obecnie mam problemy z moim QNAPEM, więc ciężko chwilowo mi się odwdzięczyć. Musze go wymienić na silniejszy model bo nie wydala mimo światłowodu :/
  8. Fiemka

    Instruktaż/Tutorial Plex - współdzielenie bibliotek pomiędzy odległymi użytkownikami

    Dzięki wielkie :) ja i moje dzieciaki mocno to docenią.
  9. Fiemka

    Instruktaż/Tutorial Plex - współdzielenie bibliotek pomiędzy odległymi użytkownikami

    Możliwe :D a zapraszałeś mnie? tomasz.fiema@gmail.com
  10. Fiemka

    Instruktaż/Tutorial Plex - współdzielenie bibliotek pomiędzy odległymi użytkownikami

    To chyba u Ciebie jest cała masa mega starych bajek? Moje dziewczyny przeżywają załamanie nerwowe bez oldschoolowych bajek :) Z chęcią bym przygarnął je na własność szefie. Jest taka opcja?
  11. Fiemka

    Instruktaż/Tutorial Plex - współdzielenie bibliotek pomiędzy odległymi użytkownikami

    z ciekawostek dodam, ze gdy odpalam sobie film z mojej biblioteki to leci normalnie. CPU ok skacze sobie 15-60%, RAM w zasadzie cały czas ok 50-60 % nawet gdy nic nie oglądam. Gdy odpalę zaś film rodzinny kręcony aparatem, to bufor nie nadąża.
  12. Fiemka

    Instruktaż/Tutorial Plex - współdzielenie bibliotek pomiędzy odległymi użytkownikami

    Reset i aktualizacja Plexa nic nie pomogła. Rodzinne nagrania 1080p buforują się co 2-3 sekundy. Filmy od jednego z użytkowników ładują się szybciutko i lecą bez przerw na buforowanie. Nie wiem czy to wina procka w QNAP'ie czy może kwestie internetu? U mnie NAS podpięty jest pod tplinka Archera...
  13. Fiemka

    Instruktaż/Tutorial Plex - współdzielenie bibliotek pomiędzy odległymi użytkownikami

    Mój login to Fiemka Czy tylko u mnie odpalanie FLEX po lanie przez IP Qnapa, CPU i RAM wykorzystane jest na 100% ? Qnap pokauzje, że flex zjada 90% życia procesora. QNAP TS-451A-2G na światłowodzie Orange 300.
  14. Fiemka

    Instruktaż/Tutorial Plex - współdzielenie bibliotek pomiędzy odległymi użytkownikami

    Chyba nie mam jeszcze opcji pisania prywatnych wiadomości, albo nie mogę jej znaleźć :)
  15. Fiemka

    Instruktaż/Tutorial Plex - współdzielenie bibliotek pomiędzy odległymi użytkownikami

    Hej Kodi! Wysłałem zaproszenie :) U mnie jeszcze nie ma nic w bazie ale popracuję nad tym.