Recent Content by fitarkus

  1. fitarkus

    Pomoc Zepsułem dwa Qnapy za jednym razem.

    SERWER NAPRAWIONY!!! Chłop z serwisu połączył się przez TeamViewer i po 40 stu sekundach było pozamiatane :oops:. Wszystkie dane wróciły na miejsce i wszystko działa, jedynie konta użytkowników trzeba stworzyć na nowo. Jak zobaczyłem, jakie to banalne to zrobiło mi się wstyd, że nie...
  2. fitarkus

    Pomoc Zepsułem dwa Qnapy za jednym razem.

    Wiecie co? Pojawiło się światełko w tunelu i udało się przywrócić strukturę macierzy, na razie nie widzę danych, ale support jeszcze nie zakończył działań więc wydaje się, że oni znają jakieś fajne sztuczki, o których Google nie wie. Dzisiaj rano pomyślałem, że sprawdzę, co to jest i jak działa...
  3. fitarkus

    Pomoc Zepsułem dwa Qnapy za jednym razem.

    Chrome również nie działa . Jakieś inne pomysły, sugestie ?
  4. fitarkus

    Pomoc Zepsułem dwa Qnapy za jednym razem.

    Na nim było (jest) 70 TB danych 1678896179 Czy ktoś wie dlaczego nie mogę pobrać dzienników i czy jest jakaś alternatywa ? 1678896322 Znajdzie się jakaś życzliwa osoba by pomóc ?
  5. fitarkus

    Pomoc Zepsułem dwa Qnapy za jednym razem.

    Zwracam się jeszcze raz z prośbą o pomoc w reanimacji mojego NASA. Pomoc techniczna Qnap nie za bardzo pomogła, skończył się już tymczasowy dostęp dla pomocy technicznej utworzony za pomocą ticketu, wygląda jk, by nie mieli czasu, by mi pomóc, w kółko wracają te same pytania i właściwie nic się...
  6. fitarkus

    Pomoc Zepsułem dwa Qnapy za jednym razem.

    Mój 1079 Pro ma już 17 lat (?) czy powinienem go wysłać na emeryturę ? Znalazłem w promocji QNAP TS-873A-8G 8-bay NAS, AMD Ryzen V1000 series V1500B 4C/8T 2.2GHz -26% £998.00£998.00 ćzy warto go kupić ? a może jakaś inna propozycja (x86 8bay minimum ) w podobnej cenie ? Link...
  7. fitarkus

    Pomoc Zepsułem dwa Qnapy za jednym razem.

    253D chodzi(ł) 24/7 a magazyn na osobnym nasie daje mi komfort np zdalnego wyłączenia z poziomu Windows lub androida.
  8. fitarkus

    Pomoc Zepsułem dwa Qnapy za jednym razem.

    Czy można to włączyć i wyłączyć podczas pracy NAS ? wolałbym uniknąć mielenia dyskami 24/7 . To ma być jedynie magazyn danych odpalany raz może dwa w tygodniu.
  9. fitarkus

    Pomoc Zepsułem dwa Qnapy za jednym razem.

    Hmmm , czy można na tym zrobić raid 5 lub coć bezpieczniejszego ?
  10. fitarkus

    Pomoc Zepsułem dwa Qnapy za jednym razem.

    Wydawało mi się, że aby wykonać backup to trzeba inny Nas. Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić. Mam jeszcze jeden nas 870 Pro, który jako sprawny został odłożony na półkę jakiś rok temu, a teraz próbowałem go podłączyć i niestety wisi na botowaniu, nie reaguje na przycisk reset, ekranik...
  11. fitarkus

    Pomoc Zepsułem dwa Qnapy za jednym razem.

    Jak wyciągnąć z Nasa dzienniki systemu ? 1678108531 Ok. chyba poszło. Bardzo dziękuję Ci za pomoc. Szukam teraz jakiegoś domowego serwera 8-10 wnęk x86 w cenie do 14000, jakieś pomysły ?
  12. fitarkus

    Pomoc Zepsułem dwa Qnapy za jednym razem.

    Czy oni potrafią przywrócić Rajd, czy odzyskać Rajd, zgrywając no innego NAS? Chodzi o to, że mam tam 70TB danych i pytanie brzmi, czy potrzebuję kupić inny serwer z dyskami?
  13. fitarkus

    Pomoc Zepsułem dwa Qnapy za jednym razem.

    Jestem kompletnie zielony z Linuxa i nie mam pojęcia jak użyć komend, które zapodałeś. Możesz mi łopatologicznie wyjaśnić jak mam po kolei się tym zająć? Pomińmy dane z 253D , bardziej istotne jest dla mnie odzyskanie raid 5 z 1079 Pro oraz Raid 1 z tego samego Nasa. Wybacz mi moją ignorancję.
  14. fitarkus

    Pomoc Zepsułem dwa Qnapy za jednym razem.

    Czy ktokolwiek mógł by mi pomóc ? Proszę ?
  15. fitarkus

    Pomoc Zepsułem dwa Qnapy za jednym razem.

    Witam wszystkich Zepsułem dwa serwery NAS. Ponieważ to, co się stało jest dosyć zagmatwane to postaram się w miarę jasno napisać (1) co mam, (2) co chciałem zrobić (3) i co z tego wyszło. (1) Mam dwa serwery NAS. TS-253D QTS 5.0.1.2277 zajęte obie kieszenie dyskami 2x4TB w RAID0 wolumen...