Recent Content by Franek

  1. Franek

    Pomoc QSYNC - Problem z łączeniem przez cloudlink

    Mam identyczny przypadek, a wcześniej po restarcie normalnie był dostęp przez ponad 5 lat. Od 2 dni mnie to dopadło co kolegę powyżej. Czy ktoś coś ?
  2. Franek

    Pomoc Problem ze współpracą pomiędzy hostem QNAP TS-253A a jednostką zewnętrzną TR-002

    Do TS-673 przed chwilą podłączyłem bez problemu. Zworki na RAID 1 i bez problemu podłączyłem, ale do TS 253-A już nie chce Masz na to odpowiedz ? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  3. Franek

    Pomoc Problem ze współpracą pomiędzy hostem QNAP TS-253A a jednostką zewnętrzną TR-002

    Witam, Zakupiłem dodatkową jednostkę zewnętrzną TR-002 i umieściłem w niej 2 dyski WD RED WD40EFRX, które chciałem połączyć w RAID 1. QNAP TS-253A wykrywa jednostkę TR-002 i dyski, przechodzę przez tworzenie RAID 1, znajduje oba dyski, wybieram konfigurację programową (przełączniki na 1,2,3)...
  4. Franek

    Pomoc QmailAgent i konto Google

    czy jakiś inny serwer pocztowy na QNAP jest godny uwagi ? QMA mnie rozczarował już na starcie :)
  5. Franek

    Pomoc OpenVPN - certyfikat z nazwą hosta ?

    tak, wiem, że co 24h zmienia się IP ... a co w przypadku jak pech chciał i po zmianie IP o godz. 10:00 QNAP podmieni je o 10:10, a akurat będę poza domem i będę potrzebował dostępu o 10:02 ? Wiem - przesadzam, ale zastanawiam się nad jedną kwestią - jak to jest, jakbym zamiast w QNAP, wpisał...
  6. Franek

    Pomoc OpenVPN - certyfikat z nazwą hosta ?

    pigers, przekierowuję z QNAP'a HTTPS, a nie HTTP - nigdzie nie napisałem HTTP. zmieniłem port serwera VPN na 443 UDP. .... już wiem, gdzie był mój błąd w logice, spojrzałem na HTTPS w serwerze WWW (tam mam 8081), a nie na HTTPS w ustawieniach ogólnych QNAP (tam mam 1450). Przekierowałem...
  7. Franek

    Pomoc OpenVPN - certyfikat z nazwą hosta ?

    ok, po kolei... noip.com hostname - mojadomena.ddns.net ręczne odświeżanie hosta co 30 dni Orange FunBox 3.0 DHCP - 192.168.1.1 początkowy adres IP - 192.168.1.10 końcowy adres IP - 192.168.1.150 NAT/PAT urządzenie - 192.168.1.50 - port wew 5555 - port zew 5555 - protokół UDP urządzenie -...
  8. Franek

    Pomoc OpenVPN - certyfikat z nazwą hosta ?

    niestety nie działa próbuję się zalogować przez https://mojadomena.ddns.net:5555
  9. Franek

    Pomoc OpenVPN - certyfikat z nazwą hosta ?

    Mam problem z wygenerowaniem certyfikatu z VPN po hoście (z no-ip) - generuje mi po IP 79.163.247.16 Jak zmienia się IP na routerze (światłowód z Orange), to już połączenie pada i certyfikat nie jest zgodny. Nie wiem gdzie mam wpisać nazwę hosta, aby wygenerował się odpowiedni certyfikat, w...
  10. Franek

    Pomoc Migawki w VM

    Zresetowałem serwer i odpuściłem sobie tą migawkę. Czy ktoś może wskazać co może być przyczyną tego zawieszenia ? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  11. Franek

    Pomoc Migawki w VM

    dyski mam w RAID 1, a VM jest jako IDE.
  12. Franek

    Pomoc Migawki w VM

    Zapuściłem wczoraj migawkę na uruchomionej konsoli VM o 00:49, mamy 11:20 i jest nadal komunikat - VM tworzy migawkę. Przydzielone miejsce 20GB. Próbowałem włączyć konsolę, ale jest komunikat jak poniżej. Czy zamykając konsolę muszę czekać do końca utworzenia migawki ? Ile może jeszcze trwać...
  13. Franek

    Pomoc Qfile - metoda przesyłania - zmiana pliku

    Zauważyłem, że przy przesyłaniu bezpośrednio za pomocą aplikacji z iPhona (nie ma znaczenia, czy to są Zdjęcia, E-mail, Wunderlist, czy Dropbox) i wybraniu opcji wyślij za pomocą Qfile - zaniżana jest jakość zdjęć 1,99MB i zmieniana jest nazwa pliku. Przy przesyłaniu bezpośrednio z programu...
  14. Franek

    Pomoc TS-253A4G - pierwsze kroki ....

    Swoją drogą Apple też podobno przetestowało swoje rozwiązania, a gość za $300 wchodzi w MacBooka jak w masło w 30s, także w dzisiejszych czasach nic nie jest pewne ..... pewne to są tylko śmierć i podatki ;) Link: https://youtu.be/n_3eIFMR46Y Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  15. Franek

    Pomoc TS-253A4G - pierwsze kroki ....

    Wesołych Świąt złośliwy adminie ;) Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk