Recent Content by frangi

  1. frangi

    Pomoc Wybór i konfiguracja serwera pocztowego na QNAP

    zdaję sobie sprawę, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale na chwilę obecną nie ma zbyt wielu możliwości jeśli chodzi o serwer pocztowy na Qnapie. Mam tylko nadzieję, że w niedalekiej przyszłości się to zmieni. Znalazłem na forum instrukcję dotyczącą instalacji DSM S na Qnapie w tym...
  2. frangi

    Pomoc Wybór i konfiguracja serwera pocztowego na QNAP

    dzięki za sprostowanie, teraz już wiem o co chodzi, widzę, że na forum jest instrukcja do instalacji *********, wiec jutro ruszę z tematem
  3. frangi

    Pomoc Wybór i konfiguracja serwera pocztowego na QNAP

    unr3al2 dlaczego nie da się odpalić VDSM na Qnapie? pawurb1978 napisał co innego... już sam nie wiem komu mam wierzyć
  4. frangi

    Pomoc Wybór i konfiguracja serwera pocztowego na QNAP

    pigers, co masz na myśli mówiąc niesparowane? Nie wystarczy, że będzie to ten sam rodzaj pamięci i częstotliwość taktowania?
  5. frangi

    Pomoc Wybór i konfiguracja serwera pocztowego na QNAP

    z tego co zobaczyłem na stronie S.com jest taka informacja Jeśli dołożę te 2GB to razem będzie 3GB, raczej powinno wystarczyć do odpalenia VDSM.
  6. frangi

    Pomoc Wybór i konfiguracja serwera pocztowego na QNAP

    W takim razie trzeba będzie dołożyć RAMu, bo innej opcji niestety nie widzę. 4GB niestety nie włożę, ale myślę, że 2GB gdzieś znajdę i zainstaluję pod koniec dnia, gdyż w tej chwili nie mogę odłączyć go od sieci, bo cała firma na nim funkcjonuje. Najlepszym wyjściem wydaję mi się postawić VM...
  7. frangi

    Pomoc Wybór i konfiguracja serwera pocztowego na QNAP

    niestety postawienie S DSM opdada, jak i również jakichkolwiek wirtualnych maszyn ze względu na to, że NAS posiada tylko 1GB RAMu, a nie 4GB RAM. Wolnej pamięci jest lekko ponad 100MB, więc szału nie ma. Czy jest jeszcze jakiś pakiet na Qnapa do poczty? Znalazłem jeszcze Xeams, ale...
  8. frangi

    Pomoc Wybór i konfiguracja serwera pocztowego na QNAP

    Witam wszystkich forumowiczów. Potrzebuję w firmie zainstalować serwer pocztowy na NAS'ie QNAP TS-251. Początkowo pomyślałem o pakiecie XDove, niestety jest on już przestarzały i nie zanosi się na to, żeby wyszły jakiekolwiek aktualizacje. Chcę, aby bez większych problemów w konfiguracji...
  9. frangi

    Pomoc XDove problem z konfiguracją

    pawurb1978 w takim razie jakie z tych rozwiązań będzie najlepsze? Mój cel jest taki, żeby serwer pocztowy działał na qnapie, miał przystępny interfejs dla użytkowników, nie był dziurawy i przestarzały. Virtualna maszyna raczej odpada, chodzi o to, żeby udało mi się od początku do końca go...
  10. frangi

    Pomoc XDove problem z konfiguracją

    ja niestety muszę poprawnie skonfigurować ten serwer pocztowy, ponieważ musi on funkcjonować w firmie. Myślę, że sam mechanizm jest dobry, trzeba jedynie poprawić wygląd i pobawić się frontendem i zaktualizować funkcje znajdujące się w pakiecie XDove. Czy jest ktoś na tym forum, kto wie jak...
  11. frangi

    Pomoc XDove problem z konfiguracją

    nie do końca działa, przeszedłem przez cały proces, dodałem nowe konto itd. ale nie mogę włączyć XDove, jest to spowodowane prawdopodobnie tym, że nie uruchamia się dovecot. Po restarcie xdove poleceniem /etc/init.d/xdove.sh restart wyświetla mi następujący komunikat: ln...
  12. frangi

    Pomoc XDove problem z konfiguracją

    tak, zmieniłem hasło domeny, zamiast wpisania "password" wpisywałem hasło do konta admina Qnap, dzięki za pomoc :)
  13. frangi

    Pomoc XDove problem z konfiguracją

    tak, porty mam przekierowane na routerze, korzystałem z tej dokumentacji oraz jeszcze jednej w pdfie, niestety tam nie ma żadnych podpowiedzi co do rozwiązania mojego problemu
  14. frangi

    Pomoc XDove problem z konfiguracją

    Witam serdecznie forumowiczów. Mam pewien problem ze skonfigurowaniem XDove na NAS'ie Qnap TS-251. Paczka XDove w wersji 1.3 została zainstalowana poprawnie, jednak mam problem (w QSA), kiedy chcę dodać nową domenę wyświetla mi błąd widoczny na screen'ie. Domena (przedszkolenumer5.pl) działa...
  15. frangi

    Witam wszystkich!

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Od niedawna pracuję w firmie w której jest używany Qnap TS-251, chciałbym zagłebić się w temacie tych NASów, gdyż temat jest bardzo ciekawy. :)