Recent Content by FunGous

  1. F

    ushare

    witam czy ktos juz probowal i udalo mu sie zainstalowac USHARE ? http://ushare.geexbox.org/ obluguje juz napisy wiec chyba warto sie tym zainteresowac...
  2. F

    plytka

    wielkie dzieki za pomoc qnap finder juz mam i odpalilem takze qnap smiga pozwole sobie zapytac sie jednak do czego sluza te inne narzedzia ? nie chce poprostu sciagac na darmo poniewaz mam bardzo kiepskie lacze, tzn blueconnect EDGE.... qget, NAS Backup utility Netbak Replicator ? do czego to...
  3. F

    plytka

    witam rozpakowalem swiezo co zakupionego QNAPa i zostawilem to na stole. musialem wyjsc zalatwic pare spraw na miescie, wracam po 2h. patrze i widze ze moj piesek gryzie sobie CD, ktore bylo dolaczone z QNAPem jak kosteczke wapienna... czy ktos moze mnie podratowac zawartoscia takiego CD ...
  4. F

    zewn HDD przez USB / system plikow

    witam czy jak podlacze bezposrednio do TS109 II przez USB zewnetrzenego twardziela to bedzie on widziany rowniez na kompie ? w momencie jesli chce skopiowac pliki z twardziela podlaczego na usb na twardziela qnapa to uzywajac do tego kompa w sieci lokalnej wszystkie pliki ida po sieci lokalnej...
  5. F

    streamowanie materialu HD i zdalny dostep ?

    no tak. w sumie po zastanowieniu to logiczne ze taki proces powinien smigac na PC ciagnac dalej watek zapytam jaki soft (freeware) polecacie do robienia backup zeby smigal spokojnie w tle na XP oraz VISCIE i nie obciazal za bardzo systemu ?
  6. F

    streamowanie materialu HD i zdalny dostep ?

    ok no to super. ale to nie dokonca bylo w sumie to o co chcialem zapytac. otoz czy mozna jakos zautomatyzowac robienie takich backupow ? zeby qnap wykrywal ze jest komp w sieci i wtedy robil backup. chodzi o to ze te kompy nie beda podpiete na stale w sieci tylko od czasu do czasu. i wowczas jak...
  7. F

    streamowanie materialu HD i zdalny dostep ?

    dzieki za info chcialem sie jeszcze zapytac czy taki qnap bedzie mi oferowal mozliwosci robienia backup'u kompow ktore beda podlaczone w sieci ? tzn chcialbym zeby folder "moje dokumenty" kazdego z 3 kompow byl skopiowany na qnapa. po podlaczeniu jakiegokolwiek z tych 3 kompow do sieci aby byl...
  8. F

    streamowanie materialu HD i zdalny dostep ?

    dzieki panowie za info reasumujac czy zakup qnap ts109 II bedzie dobrym wyborem ? myslalem jeszcze nad S 107+ do czego mi potrzebny ? backup dokumentow z 3 kompow streamowanie materialow multimedialnych do ps3 (rowniez HD) zasysanie plikow z internetow przez p2p oraz http ale warunek ze...
  9. F

    streamowanie materialu HD i zdalny dostep ?

    no to fajnie, ciesze sie bo to byly 2 warunki konieczne aby zdecydowac sie na zakup tego sprzetu. przy okazji jeszcze zapytam bo nie dokonca jestem w temacie. czy ten qnap to poprostu linux ? jesli tak to mozna na nim uruchamiac rozne uslugi np. javovy ps3 media server ? pytam poniewaz elegancko...
  10. F

    streamowanie materialu HD i zdalny dostep ?

    dzieki za odpowiedz co do tego publicznego IP to nie wiem za bardzo czy je bede mial. bedzie modem podpiety do neo, do modemu podpiety fritz, do fritza podpiety switch, a do switcha podpiety QNAP. czy w takim razie router (co jest routerem ? modem czy fritz ? ) bedzie mial publiczne IP ?
  11. F

    streamowanie materialu HD i zdalny dostep ?

    witam wszystkich przymierzam sie do jakiegos QNAPa ale wole najpierw zapytac 1. czy przy streamowanie materialu HD 1080i QNAP 109 II wyrobi sie z przepustowoscia ? QNAP i PS3 podlaczone beda do switcha 1GBit ? 2. czy jest mozliwosc zarzadzac lista plikow do sciagania zdalnie przez internet ...