Recent Content by galvan

  1. galvan

    Pomoc TS-453Pro - reanimacja

    Finalizując mój wątek - niestety nie ma happy endu w moim przypadku. :cry: Mimo pomocy Grzegorza QNAP nie wstał, nie udało się go reanimować. Dzięki za pomoc. Wraca na półkę, ale w zasadzie to trzeba wywalić do elektrośmieci...
  2. galvan

    Pomoc Plik kopii ustawień serwera - error reading file

    Właśnie do tego doszedłem, muszę zmienić folder na Public w konsoli, żeby zadziałało. Mea culpa. Dzięki! :p P.S. Poproszę o usunięcie załącznika, już wszystko ogarnięte.
  3. galvan

    Pomoc Plik kopii ustawień serwera - error reading file

    Nie, ale niemożliwe, żeby na trzech serwerach była walnięta pamięć. Coś muszę źle robić :rolleyes:
  4. galvan

    Pomoc Plik kopii ustawień serwera - error reading file

    Plik z konfiguracją jest na QNAPie w folderze public. Wchodzę po SSH, login admin i po wejściu do konsoli wpisuję komendę ""PC1 d ICPI..." I wyskakuje ten error.
  5. galvan

    Pomoc Plik kopii ustawień serwera - error reading file

    Link będzie ważny przez kwadrans - plik
  6. galvan

    Pomoc Plik kopii ustawień serwera - error reading file

    Próbuję odczytać ustawienia serwera korzystając z wątku zamieszczonego w FAQ Niestety próba deszyfrowania pliku kopii ustawień kończy się komunikatem "Error reading file..." Sprawdzone na dwóch modelach Qnap, na obu system QTS 5.0.1 Czy coś się zmieniło?
  7. galvan

    Pomoc w konfiguracji TS-873AeU-RP-4G

    Ta kość jest na Micronie, czy taka na Hynixie będzie OK? Specyfikacja wygląda identycznie, a widzę, że z dostępnością chyba ciut lepiej.
  8. galvan

    Pomoc w konfiguracji TS-873AeU-RP-4G

    Zainstalowana oryginalnie kość pamięci 4GB to Adata ad4s2666j4g19-bssz. Ktoś podpowie sprawdzone kości do rozbudowy?
  9. galvan

    Witam

    Też uważam, że Lynch zrobił lepszą wersję. Mimo kłopotów przy realizacji, które spowodowały cięcia w końcowej wersji - nie wszystko udało się zmontować i nakręcić. Czerwie też były fajne, na tamte czasy super efekty specjalne.
  10. galvan

    Witam

    Cześć, wiele lat używałem ksywki "Fremen" :-) Nową Diunę oglądałeś?
  11. galvan

    Pomoc w konfiguracji TS-873AeU-RP-4G

    Zamówione 2 sztuki. Dzięki. Radiatory później.
  12. galvan

    Pomoc w konfiguracji TS-873AeU-RP-4G

    OK, rozumiem. Deduplikacji nie przewiduję, ale 16GB chyba włożę. Nie chodzi o możliwości, chodzi o minusy. A takie niestety też są. Chcę zastąpić funkcjonalnie tym pojedynczym serwerem trzy, które były w każdej lokalizacji firmy. W związku z tym zostaną mi trzy serwerki z bebechami na...
  13. galvan

    Pomoc w konfiguracji TS-873AeU-RP-4G

    Dzięki Panowie za podpowiedzi. Generalnie pierwsza i zarazem kluczowa decyzja to pkt 3. Czy QTS czy QuTS hero? Bo to implikuje dalsze kroki, a im starszy jestem tym mniej podatny na innowacje :-) Wolałbym te 4HDD ustawić jako RAID6, a pozostałe 4 zatoki mieć rezerwowe na dodatkowe pule w...
  14. galvan

    Pomoc w konfiguracji TS-873AeU-RP-4G

    Wybrałem TS-873AeU-RP-4G jako głównego QNAPa do zasobów firmy. Firma ma trzy lokalizacje, w każdej światłowód, sieć działa sprawnie. Na serwerze będą leżały pliki w kilkudziesięciu folderach współdzielonych (pliki Excel, Word, PDF, jpg). Plików dużo (circa 1,5-2mln), ale małe, w totalu zajmie to...