Recent Content by GeeryS

  1. GeeryS

    Perl 5.24.0.0-1129_x86_64

    Ta paczka Perl jest konieczna do uruchomienia tej wersji WebMin 1.831_x86-64 Nie potrzeba QPerl.
  2. GeeryS

    Download Perl

    GeeryS opublikował nowe elementy w zasobach: Download Perl (wersja 5.24.0.0-1129_x86_64) Czytaj więcej...
  3. GeeryS

    Pomoc Qnap TS-451 fw.4.3.3 problem z uruchomieniem usługi WWW

    2 dyski i Raid. Problemy oczywiście są, ale wszystkie do tej pory udaje się rozwiązać instalując wersje 64 bit. Właśnie jestem w trakcie instalacji 64 bit Perl i WebMin. Dam znać jaki rezultat.
  4. GeeryS

    Pomoc Qnap TS-451 fw.4.3.3 problem z uruchomieniem usługi WWW

    Ja wróciłem na moment do wersji 4.2.4 ... instalując paczkę z pliku ...bo w 4.3.3 utraciłem 'kontakt' z mariadb. Zrobiłem backup bazy danych i powróciłem dzisiaj do 4.3.3. Danych nie utraciłem. Usługi www działają.
  5. GeeryS

    Download MC - Midnight Commander WebTTY [x86]

    Ms_ki , zainstaluj pod QTS 4.3.3 ...MC dla 64bit. Z tego co zauważyłem to nie działa większość aplikacji [x86] Tu znajdziesz paczkę do instalacji z AppCenter, która działa: [ Midnight Commander ] [ 4.8.17 ] File Manager [ Web Edition ] - QNAP NAS Community Forum Wczoraj instalowałem. Mam ten...
  6. GeeryS

    Pomoc Czy jest dostepna MariaDB 10 na Qnap ?

    3qn dzięki za rady. Tamat ten już mogę zakończyć... tylko gdzie i jak zmienić prefix :)
  7. GeeryS

    Pomoc Czy jest dostepna MariaDB 10 na Qnap ?

    aha :) ...noo to też wyjaśnia sprawę :) a granicę dla ramu idzie ustalić podczas tworzenia kontenera z poziomu konsoli ? .. czy po prostu ustawiasz w GUI?
  8. GeeryS

    Pomoc Czy jest dostepna MariaDB 10 na Qnap ?

    to ujmując rzecz krótko : docker run --name=mariadb -e MYSQL_ROOT_PASSWORD=admin -d mariadb:latest docker run --name phpmyadmin -d -e PMA_HOST=xxx.xx.x.x -p 8085:80 phpmyadmin/phpmyadmin i tyle wystarczyło PMA_HOST = IP przypięte do mariadb, które to IP widać po użyciu : docker inspect...
  9. GeeryS

    Pomoc Czy jest dostepna MariaDB 10 na Qnap ?

    przy tworzeniu kontenera phpmyadmin bylo wykonane linkowanie docker run --name myadmin4c -d --link mariadb4:db -e MYSQL_USERNAME=root -e MYSQL_ROOT_PASSWORD=admin -p 8084:80 phpmyadmin/phpmyadmin masz na myśli jeszcze coś innego ? Wielkie dzięki Pigers i 3qn za uczestnictwo w wątku i pomoc...
  10. GeeryS

    Pomoc Czy jest dostepna MariaDB 10 na Qnap ?

    ok, ale co należy zrobić ?
  11. GeeryS

    Pomoc Czy jest dostepna MariaDB 10 na Qnap ?

    Tak, dokładnie to chciałem wiedzieć. Dzięki. Wyjaśnienie w pełni dla mnie wystarczające :) ...idę krok po kroku do przodu A jak precyzyjnie rozumieć i użyć pozostałe zakładki w "ustawieniach zaawansowanych" ? np. w celu połączenia z kontenerem phpMyAdmin Połączenie - ? Sieć -? Urządzenie -...
  12. GeeryS

    Pomoc Czy jest dostepna MariaDB 10 na Qnap ?

    Po utworzeniu kontenera poprzez GUI Container Station - zatrzymała mnie sytuacja przedstawiona na dołączonym zrzucie ekranu. Po utworzeniu kontenera z poziomu konsoli wg tego co podano na wskazanej przez Ciebie stronie https://hub.docker.com/_/mariadb/ - kontener jest widoczny w GUI Container...
  13. GeeryS

    Pomoc Czy jest dostepna MariaDB 10 na Qnap ?

    Ktoś z Was tworzył kontener MariaDB w Container Station i może pomóc ? ...przdałaby się możliwość uzyskania porady krok po kroku. Temat tworzenia kontenerów jest dla mnie całkiem nowy i mimo ogólnego zapoznania się z technologią Docker, nie ułatwiło mi to utworzenie działającego kontenera...
  14. GeeryS

    Pomoc Czy jest alternatywa dla shellinabox ?

    ok, dzięki faktycznie o to chodziło. Po instalacji paczki Qperl - uruchamia się WebMin. ... przy logowaniu trzeba pamiętać oczywiście o tym co podane jest na końcu postu Webmin [x86]
  15. GeeryS

    Pomoc Czy jest dostepna MariaDB 10 na Qnap ?

    Czy MariaDB 10.x.x można zainstalować na Qnap'ie ? Standardowo przy zmianie MySQL na MariaDB instalowana jest MariaDB 5.x.x, ale co zrobić jeśli potrzebujemy MariaDB 10 ? Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.1 Build 20160419 Model serwera: QNAP TS-253 Pro