Recent Content by geminatores

  1. geminatores

    Wiedza Plex, Kodi, Egreat….. Jak oglądać filmy?

    Panowie szybkie pytanie czy komuś TV poprawnie rozpoznaje filmy HDR odtwarzane przez KODI? Mam 453D z 2.0 HDMI 4K itd. niestety w żaden sposób nie mogę odtworzyć filmów z KODI w HDR tak aby TV wykrył źródło i automatycznie przestawił się na HDR tak jak to ma miejsce gdy otwieram pliki po DLNA...
  2. geminatores

    Pomoc aktualizacja HybridDesk Station do 4.0.8 czy warto?

    Połącz się przez putty do NASa i wstukaj komendę którą podał @daniel_t ale że Qfinder nie widzi NASa w sieci to dziwne... Sprawdź na routerze jakie dostał IP.
  3. geminatores

    Pomoc aktualizacja HybridDesk Station do 4.0.8 czy warto?

    Moim zdaniem dopiero wersja 4.0.6 jest stabilna i nic nie tnie w kodi ani nie szarpie obrazu. Na razie daruję sobie wyższe wersje. https://download.qnap.com/QPKG/HDV3/General/HD_Station_4.0.6_x86_64_20191226.zip @Poloczek jeśli nie masz ważnych ustawień/aplikacji zrób reset do ustawień...
  4. geminatores

    QNAP 453D krótka recenzja po zakupie

    U mnie front siedzi ładnie, nie ma luzów, nic nie słychać. Widocznie bywają różnie spasowane. Dziwi mnie ta ilość plastiku w tym modelu. Mój stary 253 pro nie dość że miał metalowa obudowę to i tacki do dysków były metalowe. Tutaj tylko szkielet w środku to metal, reszta plastik.
  5. geminatores

    QNAP 453D krótka recenzja po zakupie

    Za długo czekałem z kupnem LG C9 i 65" znikły z rynku, teraz czekam na obniżkę ceny CX ;)
  6. geminatores

    QNAP 453D krótka recenzja po zakupie

    Dokładnie tak, Matrix był za ciemny względem oryginału musiałem ustawić 0,9. Bad Boys za jasny, musiałem ściemnić na 1,2. IP4 Man był tylko ok :) Lub pozostaje VLC Player który daje zadowalające efekty no może trochę kolory są zbyt intensywne. A no i obraz nie jest tak płynny jak z KODI :) Więc...
  7. geminatores

    QNAP 453D krótka recenzja po zakupie

    Właśnie widzę, najlepiej kup Nvidia Shield 2019 i po problemie :) Ale mimo wszystko czytam, że KODI powinien obsługiwać konwersje HDR->SDR pod linux. Jeszcze nie udało mi się tego zrobić :) Kolejna wkurzająca rzecz... Jak rozkminie napiszę instrukcję :)Na razie korzystam z VLC playera który...
  8. geminatores

    Sprzedam QNAP TS-253 Pro 8GB bez dysków

    Edit: Nieaktualne sprzedany
  9. geminatores

    QNAP 453D krótka recenzja po zakupie

    Czy ktoś bawił się w odtwarzanie 4k z HDR na telewizorze SDR? Kodi nawet w wersji 19 (alpha) ma wyprane albo wyjaskrawione kolory. Odpaliłem bez problemu z VLC (jest do pobrania w qnap club). Potrzebuje informacji co ustawić żeby KODI poprawnie zrobił konwersje HDR do SDR :) Przeczytałem już...
  10. geminatores

    Wydajny Qnap procesor AMD odpowiednik i3 od INTELA --> Qnap do biUra / serwer

    Wydaje mi się, że podnieśli cenę, bo konkurencja miała drożej. Mi udało się kupić za 2500 brutto. Pamięci w tym modelu są DDR4 więc trzeba kupować nowe bo w 253Pro są DDR3. Karta rozszerzeń QNAP QM2 ma dwie wersje SATA i NVMe, w zasadzie to i więcej bo może być na 2 gniazda SSD albo 4 oraz z...
  11. geminatores

    QNAP 453D krótka recenzja po zakupie

    Napiszę coś od siebie... Wczoraj dostałem zamówionego QNAPa 453D i... spędziłem prawie cały dzień żeby go skonfigurować i przetestować aplikacje itp. przenosząc dyski z 253PRO. Chodzi głównie o filmy po HDMI, a już miałem doświadczenie z poprzedniego QNAPa i większość rzeczy wiedziałem jak...
  12. geminatores

    Wydajny Qnap procesor AMD odpowiednik i3 od INTELA --> Qnap do biUra / serwer

    QNAP 453D 4GB dziś dotarł. Jest wyraźnie szybszy niż mój stary 253Pro. Dokupiłem 2x8GB RAM i zobaczymy jak wtedy będzie śmigał :) Najważniejsze dla mnie: Wszystkie filmy 4k HEVEC, x265, 10bit odtwarza w KODI bez problemu, a obciążenie procka ~10% :) W KODI działa passthrough, do ampli leci...
  13. geminatores

    Jaki QNAP xx-453x-xx wybrać?

    453D 4GB jest już po 2500zł brutto, a to już fajna cena, ja zamówiłem, w końcu wymienię 253PRO którego będę miał na sprzedaż :)
  14. geminatores

    Wydajny Qnap procesor AMD odpowiednik i3 od INTELA --> Qnap do biUra / serwer

    453D 4Gb jest już po 2500 brutto i właśnie zamówiłem :)