Recent Content by ghost212

  1. G

    Pomoc img puchnie i puchnie mimo 1 migawki

    według mojej virtual station nie ma zwalniania pamięci Why is the image size of the virtual machine HDD (as shown in File Station) larger than the actual VM's HDD size? Niby klonowanie powinno wyczyścić plik z migawek, ale już to sprawdzałem i niestety nowy obraz był równy staremu lub większy...
  2. G

    Pomoc img puchnie i puchnie mimo 1 migawki

    /: 169.8 GiB (182296051712 bytes) trimmed on /dev/vda1
  3. G

    Pomoc img puchnie i puchnie mimo 1 migawki

    Swoją drogą... nie rozumiem niedoskonałości tych mechanizmów. Żeby zrobić migawkę czy backup VM który upiera się też na migawce potrzebne jest miejsce na tym samym woluminie/folderze bo najpierw tworzy się kopia/migawka a potem dopiero leci backup w miejsce docelowe (np. inny wolumin) Natomiast...
  4. G

    Pomoc img puchnie i puchnie mimo 1 migawki

    hej, wracam po dłuższym czasie bo nie miałem czasu się tym zająć, niestety obraz powoli dalej puchł i wczoraj znów mi folder z VMs wybuchł brakiem miejsca @pimposh mam system ZFS, ale nie wiem na teraz w czym mogłoby mi to pomóc :) obecnie obraz urósł już do 186gb , które ustaliłem na dysk...
  5. G

    Pomoc img puchnie i puchnie mimo 1 migawki

    Przekopałem się przez 10 stron wątków i tylko jeden był na temat, ale nie do końca odpowiada mojej sytuacji Pomoc - maszyna wirtualna puchnie Znalazłem też odpowiedź qnap'ową w postaci "jest tak bo ... i nic nie da się zrobić" Why is the image size of the virtual machine HDD (as shown in File...
  6. G

    Pomoc HDD Raid - zapas alokacji puli?

    To mi wychodzi na faktyczne 10-20% i brak sensu tracić więcej miejsca. @pimposh pisałeś wcześniej że puścisz jeszcze testy na 1TB 980 PRO, masz możliwość? Ja bym musiał zaorać tymczasowo kilka VMek i przerzucić dane bo już poustawiane
  7. G

    Pomoc HDD Raid - zapas alokacji puli?

    Akurat zdarzyło się że jestem na etapie resetowania jednego NASa więc mogłem sobie pozwolić na test profilowania SSD na starszym QNAP, Samsung 1TB 970evo Nie wiem czy dobrze to czytam ale wychodzi na to że czy 10% zapasu czy 60% to różnica prawie żadna. Rozumiem, że dochodzi jeszcze do tego...
  8. G

    Pomoc HDD Raid - zapas alokacji puli?

    Czyli muszą być puste? Podejrzewałem taką sytuację, ale to znaczy, że jak mam RAID na 2x SSD jako systemowy, to nigdy na nim nie zrobię, true?
  9. G

    Pomoc HDD Raid - zapas alokacji puli?

    Panowie, a ktoś zna przyczynę, dlaczego nie mogę odpalić profilowania na żadnym swoim Qnapie? Ani QTS nie mogę wybrać żadnego dysku ani QuTS Hero nie widzę żadnego dysku, po prostu nie da się wybrać dysku i nie wiem czy głupi jestem czy to jakaś blokada?
  10. G

    Pomoc HDD Raid - zapas alokacji puli?

    Hmmm rozumiem różnicę jaką opisałeś w kotenkście ZFS do EXTów, natomiast co to oznacza dla nas w praktyce? Na 'chłopski' rozum możnaby pomyśleć że skoro Hero nie zawiera narzędzia do profilowania to uważa, że nie jest wyjątkowo potrzebne owe ustawienie (?) Z drugiej strony mam przeczucie że...
  11. G

    Pomoc HDD Raid - zapas alokacji puli?

    Dobra a teraz na poważnie, QUTS Hero i ZFS w tym temacie coś zmienia? W ogóle nie mam dostępnej apki do profilowania SSD w AppCenter, jest jakieś profilowanie ZFS ale nie mam do wyboru żadnego dysku żeby zrobić test ? Szukałem jakiś informacji na Qnapach ale nie wiele widzę połączeń Hero i...
  12. G

    Pomoc HDD Raid - zapas alokacji puli?

    Test dla 980pro 1tb byłby dla mnie kluczowy, właśnie takie mam u siebie w tvs-h674
  13. G

    Pomoc HDD Raid - zapas alokacji puli?

    40% uhh, martwiłem się stratą 10%, ale widzę że muszę poświęcić więcej ;) ale damy radę, mam dwa dyski chciałem odpalić to profilowanie SSD ale nie widzę tego toola na nowym qnapie w ogóle ani w app center.. jest jakieś profilowanie ZFS, które z drugiej strony nie widzi żadnego dysku. Pozostaje...
  14. G

    Pomoc HDD Raid - zapas alokacji puli?

    Jaki test ? Hmm czyli jednak zdania mamy nieco podzielone. Co do HDD to używam WD Gold'ów Odnośnie SSD nie uważam że to shity ani że gamingowe(ale mogę się mylić), samsungi 980pro
  15. G

    Pomoc HDD Raid - zapas alokacji puli?

    1. Dzięki 2. Tak jak wyjaśniłem, pytałem czy warto zabrać sobie 10% żeby na 10 lat użytkowania zyskać 1 dzień. Jeżeli ten zysk faktycznie jest realny a 30% jeszcze go zwiększa to nie będę się krępował poświęcić 10-15 i o to mi chodziło Dzięki x2 !