Recent Content by Giana Sisters

  1. Giana Sisters

    Pomoc Jak udostęponić NAS w internecie (dwa routery) ?

    Dziękuję Dziękuje; intuicja podpowiedziała, że skoro DMZ robi transparency z pierwszego routera, to nie należy robić go na router 2, bo tym samym otworzę dostęp do wszystkiego :) Miałbym takie teoretyczne pytanie uzupełniające; która architektura jest bezpieczniejsza? Czy to w ogóle jest...
  2. Giana Sisters

    Pomoc Jak udostęponić NAS w internecie (dwa routery) ?

    Dziękuję Ci; DMZ - fajne kreatywne rozwiązanie. Spróbuję. Adresacja 172 - zupełnie nie miałem pojęcia. Wybrałem ją sobie, bo łatwa do zapamiętania. A zaczęła działać. Tak to jest jak grafik ustawia sobie sieć :) UPNP - jest aktywne na obu. Z tym ze na FunBoxie działa od ręki, a na DD-WRT...
  3. Giana Sisters

    Pomoc Jak udostęponić NAS w internecie (dwa routery) ?

    Dziekuję Ci. A teraz ta upokarzająca część; Co mam wpisać w PF i na którym routerze? Dziękuję. Byłbyś w stanie rozpisać nawet teoretyczny przykład z użyciem adresów IP?
  4. Giana Sisters

    Pomoc Jak udostęponić NAS w internecie (dwa routery) ?

    Dzień dobry. Chciałbym bardzo prosić o pomoc w temacie udostępnienia NASa w internecie. NAS jest za drugim routerem/modemem. Przygotowałem schemat podając przykładowe adresy, gdyż potrzebuję konkretnej, precyzyjnej pomocy. Nie znam się na sieciach i z trudem ogarniam temat DHCP i bramy...
  5. Giana Sisters

    TS-251+, a TS-253 Pro - wskazanie różnic, który wybrać.

    Zakupiłem TS-253 Pro. Świetne wykonanie; doskonała wydajność; bardzo dopracowana konstrukcja. 2 x 2TB HGST okazały się natomiast nie najlepszym pomysłem, bo słychać je na pół domu. Serwerowe dyski; owszem wydajne i niezawodne, ale głośne jak diabli.
  6. Giana Sisters

    TS-251+, a TS-253 Pro - wskazanie różnic, który wybrać.

    Dziękuję za szeroko ujętą odpowiedź; Argumenty z zasilaczem i zamkiem mocno do mnie przemawiają. 4 - kieszeniowy NAS niestety wykracza poza przyjęty budżet :( Boję się również hałasu 4 dysków). Opinie na temat WD Red podzielam. Zbyt awaryjne są te dyski; planuję zakup HGST. Dysk twardy –...
  7. Giana Sisters

    TS-251+, a TS-253 Pro - wskazanie różnic, który wybrać.

    W tym epickim opisie pominąłeś jednak sedno problemu; Dwa modele z dwóch różnych kategorii mają identyczną spec. a co a tym idzie: funkcje, możliwości i szybkość działania. Tak się składa, że różni je najprawdopodobniej tylko design :) A może jako doświadczony użytkownik znasz inne różnice i...
  8. Giana Sisters

    TS-251+, a TS-253 Pro - wskazanie różnic, który wybrać.

    Niby żart; ale czy design użytkowy nie ma znaczenia? Ma i to ogromne! I tu powiem, że 251+ wygląda nowocześniej, bardziej syntetycznie. Co do koloru....253 Pro ma srebrne (powiedzmy) body; a 251+ jest cały czrny :) GS
  9. Giana Sisters

    TS-251+, a TS-253 Pro - wskazanie różnic, który wybrać.

    Mam the same nformacje, że CPU jest identyczny. J1900. To co ewentualnie przemawia za 253 Pro to większa waga, mocniejszy zasilacz (o 30W); oraz kompatybilność z Vmware i Citrix (nie wiem, co to w praktyce dla mnie będzie oznaczać, bo TS-251+ wspiera virtualizację również). Serio nie wiem...
  10. Giana Sisters

    TS-251+, a TS-253 Pro - wskazanie różnic, który wybrać.

    Przyznam, że ten trop również podjąłem. Z drugiej strony to nie linia 'PRO'. Dziwię się, że firma wypuściła "bliźniacze" konstrukcje w dwóch różnych kategoriach.
  11. Giana Sisters

    TS-251+, a TS-253 Pro - wskazanie różnic, który wybrać.

    Dzień dobry; Nadszedł czas na mojego pierwszego NASa. Po określeniu własnych potrzeb i miesięcznej analizie, zdecydowałem, że będzie to QNAP TS-253 Pro. Pojawił się jednak model TS-251+; a z nim dylemat zakupowy (żeby tylko takie dylematy były ;)) Oba NASy mogę kupić w tej samej cenie...
  12. Giana Sisters

    Powitanie

    Witam wszystkich serdecznie.