Recent Content by GOLDEN

  1. GOLDEN

    Pomoc Dane na dysku wyjętym z NAS i włożonym do obudowy USB

    Witam. Jestem na takim samym etapie... znaczy się kupiłem większy dysk i chce przenieść dane w taki sposób jaki opisałeś. Napotkałem jednak problem, którego rozwiązania jeszcze nie znalazłem. Otóż po podłączeniu dysku przez stację dokującą USB nie umiem podmontować wszystkich partycji w celu...
  2. GOLDEN

    Pomoc Jak dodać nowy dysk jako wolumin?

    Witam ponownie. Dziś musiałem wyłączyć QNAP'a i został on włączony po jakieś 4 godzinach. Przywitał mnie dziwnymi dźwiękami, a po zalogowaniu się na niego przywitał mnie błąd na dysku 3, czyli tym który do tej pory był ok. Bo problem z dodaniem dotyczył dysku numer 4...
  3. GOLDEN

    Pomoc Jak dodać nowy dysk jako wolumin?

    Dziękuje za pomoc. Po tym zabiegu uzyskałem dysk jako niezamontowany i mogłem utworzyć Volumin statyczny. Jedyne co nie pasuje, to po jego utworzeniu to została jakaś nieprzydzielona część i nie wiem dlaczego. Ale to chyba poza estetyką w menedżerze dysków w niczym nie przeszkadza, chyba, że...
  4. GOLDEN

    Pomoc Jak dodać nowy dysk jako wolumin?

    Witam. Najpierw próbowałem jedna partycję NTFS tak jak był używany pod Windowsem, potem jedna ext3, a wczoraj wykasowałem wszystko. Miałem więc dysk cały widoczny jako nie przypisany i nadal nic. Nie ma jakiegoś narzędzia aby z poziomu graficznego QNAP to zrobić? Faktem jest, że do tej pory...
  5. GOLDEN

    Pomoc Jak dodać nowy dysk jako wolumin?

    Witam. Panie i panowie dopadła mnie pomroczność jasna. Do tej pory używałem NAS'a z 4 dyskami: 1 SSD 128GB - system 2 HDD 2TB dane wolumin statyczny 3 HDD 2TB dane wolumin statyczny 4 HDD 2TB dane wolumin statyczny W związku z tym tematem Pomoc - Brak opcji ODZYSKAJ zarówno w TS-228 jak...
  6. GOLDEN

    Pomoc Brak opcji ODZYSKAJ zarówno w TS-228 jak TS-451+

    Witam. Postaram się przedstawić mój problem jak najlepiej potrafię. Kolega posiada QNAP TS-228 (firmware z tego co pamiętam 4.3.6) i pewnego dnia jego dyski przestały być widoczne w File Station oraz otoczeniu sieciowym. Dodatkowo komunikat w błędach "[Storage Manager] Volume/Storage pool is...
  7. GOLDEN

    Pomoc rtorrent-Pro klient na Android

    Witam Możecie polecić sprawdzonego klienta na androida do łączenia się ze swoim rtorrentem zainstalowanym na QNAP? Jeżeli aplikacja spoza sklepu to podrzućcie działający link proszę. Pozdrawiam GOLDEN!!!
  8. GOLDEN

    Jaki NAS do filmów Bluray 4K

    NVidia ma dotatkowo LAN, a nie tylko Wi-Fi jak MiBox, co często może być na plus. Pozdrawiam GOLDEN!!!
  9. GOLDEN

    NAS - ostatnie wątpliwości przed decyzją.

    Wiecie co, okropni jesteście..... Jedzie do mnie: - Qnap TS-451+-2G - ADATA SU800 128GB SATA - na system i dane - Western Digital Red 2TB - na dane... Czego brakowało, rozbiłem na raty, bo akurat mam teraz czas się zająć nowym sprzętem i nie chciałem tego zakupu odwlekać. UPS myślę do...
  10. GOLDEN

    NAS - ostatnie wątpliwości przed decyzją.

    Te które polecasz przekraczają budżet które ustaliłem sobie na 2000PLN z jednym dyskiem. Na starcie wystarczy 2 dyskowy z jednym dyskiem 2TB lub większym. W górę zawsze można iść, a jak się okaże że nawet tego nie wykorzystam to po od razu tak szaleć. Co do decyzji, to we wrześniu kiedy...
  11. GOLDEN

    NAS - ostatnie wątpliwości przed decyzją.

    Przyglądałem się tym postom, w niektórych brak szczegółów odnośnie gwarancji, ceny. Poza tym wolałbym całkiem nowy sprzęt, dwa lata temu się sparzyłem 2 razy z rzędu na używanym komputerze. Co do upgradu to ram można dołożyć, a procesor to już inna liga i aż takiego NAS'A chyba nie kupię...
  12. GOLDEN

    NAS - ostatnie wątpliwości przed decyzją.

    Witam Wersja 4 dyskowa oczywiście miała by swoje plusy. Jednak w budżecie może zabraknąć środków. A jednak mając wybór 2 dyskowy mocniejszy albo 4 dyskowy słabszy NAS chyba jednak pierwszy wygrywa. Druga sprawa, że to pierwsze moje takie urządzenie będzie, a w razie potrzeby zmiany na cztery...
  13. GOLDEN

    NAS - ostatnie wątpliwości przed decyzją.

    Witam Przymierzam się do kupna NAS'a już kolejny raz, tym razem może się uda. Teraz jeżeli pozwolicie opisze swoje, potrzeby, dlaczego tak, a nie inaczej i zadam pytania, aby rozwiać resztę wątpliwości. Budowa samodzielnie czegokolwiek odpadła na starcie już jesienią i dlatego też znałem się...
  14. GOLDEN

    UWAGA, UWAGA rozdajemy serwery NAS, zasady w...

    Dokładnie. Jest to niesprawiedliwe. Nie mam konta na fb i nie zanosi się na to bym kiedykolwiek miał. Pozdrawiam
  15. GOLDEN

    Pomoc [upc] connect media box compal a Qnap

    Ta usługa jest domyślnie włączona, a przynajmniej u mnie i znajomych tak było. Da się ją bez problemu wyłączyć.