Recent Content by Gordon_23

  1. Gordon_23

    Pomoc Dostęp zdalny do NASa bez zewnętrznego IP (LTE)

    Mam T-Mobile w ofercie firmowej i zewnętrzne (przy okazji stałe) IP kosztuje 15PLN / miesiąc. Z tego co wiem nie da się tego załatwić w taryfie prywatnej. U mnie T-Mobile niczego nie filtruje, mam dostęp do wszelkich usług które wystawiam na zewnątrz. Skoro to T-Mobile to dasz rade zmigrować do...
  2. Gordon_23

    Pomoc Rtorrent + crontab.test

    Na tej właśnie działam i sądziłem, że nowsza będzie lepsza ;)
  3. Gordon_23

    Pomoc Rtorrent + crontab.test

    Za cholerę nie wiem jak tu wysłać PM... Podrzucisz jakoś link do najnowszego nie-pro (czyli chyba 180924)? Dzięki.
  4. Gordon_23

    Pomoc Malware i qnap

    Nie, nie mam nic co by podobnie wyglądało. Miałem coś takiego co jak napisałem zostało zakwalifikowane jako "pozostałość po Malware": #30 * * * * /share/CE_CACHEDEV1_DATA/.CcnMmf/XspxhpwtUtjhmiVSpgxec.sh >/dev/nul l 2>&1 Zresztą wysłałem cały spis z crontab do supportu więc mam cichą...
  5. Gordon_23

    Pomoc Malware i qnap

    Wcześniej był dostępny build 713. Wczoraj wyszedł 722...
  6. Gordon_23

    Pomoc Malware i qnap

    U mnie autorun czysty ale wywołanie crontab -l listuje mi jeszcze jeden podejrzany (według mnie, bo jak wspomniałem nie mam o tym pojęcia) wiersz. Zadałem pytanie do supportu i czekam na odpowiedź. EDIT: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź: linia była pozostałością po malware, ale zakomentowana...
  7. Gordon_23

    Pomoc Malware i qnap

    Przed weekendem otrzymałem od supportu wersję developerską MR 3.30DEV. Uprzedzając pytania - zostałem poproszony o nieudostępnianie tego pliku. Narzędzie twierdzi, że system został wyczyszczony, pliki .sh wyczyszczone i odzyskane. Powróciła komunikacja ze sklepem, usługą aktualizacji itd...
  8. Gordon_23

    Pomoc rtorrent Pro zniknął z AppCenter!

    Nie pokazuje się tylko rTorent a do reszty zasobów/aplikacji masz dostęp? U mnie brak dostępu do całości zdalnego repozytorium (oficjalnego Qnap Store - inne zewnętrzne działają ok) nastąpiło po zainfekowaniu systemu opisanym w tym wątku: Udzielamy pomocy - Malware i qnap
  9. Gordon_23

    Pomoc Malware i qnap

    Na chwilę obecną nie ma czym zarządzać...
  10. Gordon_23

    Pomoc Malware i qnap

    Skoro Ci zależy to wejdź w Centrum pobierania , ściągnij firmware i zainstaluj ręcznie... Ale jak wspomniano w aspekcie infekcji nic to nie zmieni...
  11. Gordon_23

    Pomoc Malware i qnap

    ad 1. Wyjaśnij mi proszę czemu jest to tak chory pomysł? Jest to aplikacja dołączona do serwera. Producent wręcz zachęca do jej używania na portalach społecznościowych itd. NAS dla mnie jest w głównej mierze centrum multimedialnym i przechowalnią zdjęć. Więc jeszcze raz: dlaczego miałbym się bać...
  12. Gordon_23

    Pomoc Malware i qnap

    Mylisz się, nie jest żałosne (i proszę darujmy sobie już sobie te "płakania", "ryczenia", "muczenia" itd - to nie buduje wzajemnego szacunku). Czas reakcji pokazuje ile prawdy jest w stwierdzeniu: Jeśli trwa to tak długo to powyższe zdanie trzeba włożyć miedzy bajki. Od ponad 2 tygodni...
  13. Gordon_23

    Pomoc Malware i qnap

    Za Wikipedią: Z tego tysiąca można by pewnie wygospodarować grono programistów którzy mieliby za zadanie rozwiązać ten problem. Ale tu już dotykamy zarządzania zasobami wewnątrz firmy co nie powinno end usera obchodzić. Po prostu ma działać. W tej całej sytuacji QNAP ma niebywałe "szczęście"...
  14. Gordon_23

    Pomoc Malware i qnap

    Tak sobie czytam wypowiedzi załogi tego forum i uderza mnie buta i arogancja w nich zawarta. Czy naprawdę każde słowo wytykające problem w waszym ukochanym sprzęcie musi być skwitowane jako "gówno burza", "ryczenie" czy "muczenie"? Czy naprawdę macie tak głęboko w poważaniu użytkowników tego...
  15. Gordon_23

    Pomoc NAS znika z sieci

    1. Nie wiem czy można to przypisać wprost uaktualnieniu ale kto wie... 8 maja był update, pierwsze wystąpienie problemu 10 maja, kolejne dziś czyli 14. Nie zaobserwowałem żadnej czynności która była wspólna i mogła wywołać problem. 2. Żadnych zmian. Stał jak stoi, również żadnych zmian w...