Recent Content by gruberrro

  1. gruberrro

    Pomoc Nowy dysk jest widoczny ale wolumin nie zmienił pojemności

    Dokładnie o tym pisałem w pierwszym poście :), ale nowe printsceeny jeszcze raz:
  2. gruberrro

    Pomoc Nowy dysk jest widoczny ale wolumin nie zmienił pojemności

    @pigers masz jakiś pomysł jak to rozwiązać?
  3. gruberrro

    Karta rozszerzeń np QM2-2P10G1TB w TS-453Be

    Mam TS-453Be, nie TS-253Be ;) Aczkolwiek rozważam zakup w ciągu roku TS-453D lub nawet TS-643D :) Czy jeśli kupię dysk, dajmy na to 1TB, to czy mogę go podzielić na 256GB na system a resztę na dane?
  4. gruberrro

    Karta rozszerzeń np QM2-2P10G1TB w TS-453Be

    Ok, ale tutaj czegoś nie rozumiem, bo w innym wątku sugerowałeś, aby koniecznie system był na osobnym dysku SSD. Dobrze zrozumiałem?
  5. gruberrro

    Pomoc Nowy dysk jest widoczny ale wolumin nie zmienił pojemności

    pisałem tu że: Dlatego teraz mam Rebuilding Raida, zostało 8h...
  6. gruberrro

    Karta rozszerzeń np QM2-2P10G1TB w TS-453Be

    @yaroslavik I faktycznie szybciej to u Ciebie działa? Jest zauważalna różnica? @pigers pozwolę sobie Ciebie również zawołać, bo w innym wątku pytałem o to
  7. gruberrro

    Karta rozszerzeń np QM2-2P10G1TB w TS-453Be

    No to lipa :( Liczyłem że postawie na tym system. @yaroslavik Odpowiedz proszę jeszcze na pytanie 2 i 3 jak dasz radę ;) Czy jeśli nie postawię systemu na M.2 to będę miał przynajmniej szybszy transfer danych? Czy gra nie warta świeczki?
  8. gruberrro

    Karta rozszerzeń np QM2-2P10G1TB w TS-453Be

    Serio? Sorry nie znam się kompletnie :) To na czym można system postawić? Ewentualnie czy można to zrobić przy pomocy jakiejś karty rozszerzeń (nie mam wolnego miejsca na kolejny SSD)?
  9. gruberrro

    Pomoc Nowy dysk jest widoczny ale wolumin nie zmienił pojemności

    Wcześniej było kilka opcji aktywne, teraz jak jest rebuilding to jest szare:
  10. gruberrro

    Pomoc Nowy dysk jest widoczny ale wolumin nie zmienił pojemności

    @pigers sprawdziłem i nawet po zalogowaniu jako admin nie miałem nie miałem tej opcji... Niestety, zrobiłem tak jak zasugerowałeś w linku i posypał mi się RAID 5 (wyciągnąłem dysk i włożyłem z powrotem).
  11. gruberrro

    Karta rozszerzeń np QM2-2P10G1TB w TS-453Be

    Zastanawiam się nad zakupem karty QM2-2P10G1TB dla TS-453Be (x4 dysk HDD, nie mam wolnego miejsca pod SSD). Na dyskach mam sporo danych, QTS też na dyskach HDD. Planuję podpiąć bezpośrednio rj-45 (cat. 6a) pod Macbooka przy pomocy przejściówki QNA-T310G1T: 1. czy dobrze myślę, że będę mógł na...
  12. gruberrro

    Pomoc Nowy dysk jest widoczny ale wolumin nie zmienił pojemności

    @pigers dzięki za szybką odpowiedź Chyba wiem w czym rzecz, nie widzę jej bo zalogowałem się userem z niepełnymi uprawnieniami. Zaraz sprawdzę i wrócę z odpowiedzią. BTW czy to dobra praktyka mieć system na osobnym dysku SSD? Nie piszę tu o wydajności bo to oczywiste, bardziej interesują mnie...