Recent Content by grzechuu

  1. G

    Pomoc TS-109 pro 2, przywrócenie po awarii i jak teraz zainstalować mc?

    Witam wszystkich. Po wielu latach bezawaryjnej pracy mój ts-109 pro 2 padł i musiałem użyć qfindera aby przywrócić go do stanu początkowego. Problem teraz polega na tym że od kilku dni nie mogę w żaden sposób zainstalować midnight commandera (mc). Optware okazuje się że nie można zainstalować...
  2. G

    Pomoc TS-109 pro 2, przywrócenie po awarii i jak teraz zainstalować mc?

    Witam wszystkich. Po wielu latach bezawaryjnej pracy mój ts-109 pro 2 padł i musiałem użyć qfindera aby przywrócić go do stanu początkowego. Problem teraz polega na tym że od kilku dni nie mogę w żaden sposób zainstalować midnight commandera (mc). Optware okazuje się że nie można zainstalować...
  3. G

    Przy piwie TS-470 Pro - Pierwsze wrażenie (Stacja wirtualizacji, XBMC, ...)

    Ts-470 pro posiada dobry procesor jak na nas który jest chłodzony pasywnie ... całość jest wywiewana przez wentylator, pytanie czy przy 4 dyskach nie wali tam cały czas ciepłe powietrze i czy w pomieszczeniu nie robi się zbyt ciepło i duszno? Pytanie generalnie kieruje do osób które pracuję...
  4. G

    Przy piwie TS-470 Pro - Pierwsze wrażenie (Stacja wirtualizacji, XBMC, ...)

    Witam wszystkich. Mam malutkie pytanie. Ponieważ zastanawiam się nad zakupem ts-470 pro do pokoju (w bloku) mniej więcej 3 na 4 m2 ... pytanie dotyczy czy tego typu sprzęt z zainstalowanymi 4 dyskami nie wytwarza za dużo ciepła i hałasu (chodząc 24 h/dobę)? dodam że ten pokoik to pracownia i...
  5. G

    [PROBLEM][SOLUTION] TS109 II przestaje działać (uLinux)

    Niech Cię bóg błogosławi :) Uratowałeś mojego Qnapa :)
  6. G

    Problem z uruchomieniem ts-109 pro 2

    Witam Dzisiaj po restarcie z webadmina mój ts-109 pro 2 uruchamia się - jest jeden beep na start, drugi jak zwykle po 120 s, potem już tylko mryga naprzemiennie dioda z koloru zielonego na czerwony. Zwracam sie do Was z prośbo o podpowiedzenie co mogło pójść nie tak? Przy próbie pinga nie qnap...
  7. G

    Download station i finish list problem

    Nowy firmware nie rozwiązał problemu.
  8. G

    Download station i finish list problem

    Witam Od roku mój qnap 109 II pro działa wyśmienicie. Korzystam nadal ze starego firmware'u i do tej pory nie było problemów. Ten też nie jest poważny ale wkurzający. Mianowicie ciągle pusta lista "finish list". Torrenty pobierają się poprawnie, istnieją fizycznie na dysku i mimo tego nawet gdy...
  9. G

    całkowity backup, jak się za to wziąć?

    Dzięki za info. A nie ma się czym chwalić :) Kila zdefiniowanych skryptów w crontabie, htaccess i wiele innych ustawień dla php, zainstalowana cała masa dodatków jak np: mc, gzip itp, parę html'owych korekt w interfejsie dla klienta BitTorrent (ale tego domyślnego). Problem w tym że w tej chwili...
  10. G

    całkowity backup, jak się za to wziąć?

    Witam Jakiś czas temu kupiłem Qnap TS109 PRO. Posiadam firmware 2.1.2 Build 1114. Tylko że dokonałem całej masy modyfikacji i teraz mam problem gdyż wyszedł nowy firmware (beta) a ja nie wiem jak skopiować sobie tego całego linuxa do postaci np obrazu, aby go w razie problemów przywrócić...
  11. G

    problem z nadpisywaniem plików

    Witam wszystkich serdecznie Mam następujący problem. Skonfigurowałem sobie Qnap TS-109 Pro 2 aby stanowił serwer php+mysql. Łączę się z pracy na serwer i podmieniam pliki php jednej ze stron. Plik podmienia się bez problemów ale po odświeżeniu strony nie widzę zmian. Dopiero gdy skasuję plik z...