Recent Content by Hegemon

  1. Hegemon

    QNAP TS-x53A czy Kodi odtworzy filmy 4k w kodeku HEVC x265

    Zgadzam się z "przedpiścami" Dodatkowo za różnicę w kasie pomiędzy Qnap'em "żrącym" HEVC x265 a takimi, które żabią, ale radzą sobie z H264, można kupić np wspomniany Xiaomi Mi Box 4K i jeszcze zostanie kaska na dwa dość solidne HDD :). Po ponad roku użytkowania Mi Box'a 4K (a właściwie dwóch)...
  2. Hegemon

    Przy piwie Jakie dyski do przechowywania danych i monitoringu

    Mam to szczęście, że urządzenia w domu ABSOLUTNIE są urządzeniami domowymi i nic się nie dubluje. Jako, że lubię QNAP'y, i w domu i w pracy je użytkuję. Dotyczy to także dysków - jako, że w sumie u mnie puruprek w (w domu i w pracy) pracuje dokładnie 50 (!) i miałem tylko jedną awarię, na razie...
  3. Hegemon

    Przy piwie Jakie dyski do przechowywania danych i monitoringu

    Ależ oczywiście - gwarancja 5 lat to jest powód, żeby z takich dysków skorzystać. Chociaż jak coś ma paść, to padnie i to dzień po tym, jak się skończy gwarancja. Tak się pozbyłem 3TB Barracudy - 6 dni po gwarancji padła na śmierć. Wymiana na nowy - to by było zbyt pięknie, żeby gwarancja...
  4. Hegemon

    Pomoc TS-228A połaczenie z innej sieci

    A gdzie w tych sieciach jakieś połączenie ze światem? Zakładam, że jednak jakieś routery tam są. Z tego, co napisałeś - są dwa sposoby: urządzenie, które łączy Twoją sieć X z internetem powinno mieć skonfigurowane usługi serwerów wirtualnych, tak żeby pukając do adresu IP lub domeny zostawać...
  5. Hegemon

    Witam

    Cześć :)
  6. Hegemon

    Przy piwie Jakie dyski do przechowywania danych i monitoringu

    Cześć Mam w systemie monitoringu 36 dysków WD Purple 3 i 4 TB. Większość pracuje od ok 3,5 lat. Miałem awarię jednego. To zależy, jak się trafi. Kumpel w TS251 miał dwa Redy Pro (i to nie w ciągle trzepiącym napędami monitoringu, a w użyciu domowym, jako biblioteka foto) i obydwa wymieniał...
  7. Hegemon

    QNAP TS-x53A czy Kodi odtworzy filmy 4k w kodeku HEVC x265

    Owszem, ale jakoś nie ma problemu z innymi, przeróżnymi plikami. System (sprzęt), żeby dobrze funkcjonował musi sobie radzić z różnymi paściami.a nie jedynie wybranym materiałem demo Te pliki są domyślnie "robione" w H264 i QNAP radzi sobie z nimi świetnie. A MiBox - żabi. Ciekaw jestem, czy...
  8. Hegemon

    QNAP TS-x53A czy Kodi odtworzy filmy 4k w kodeku HEVC x265

    PeterMac Wiesz, dla mnie (i chyba dla 99% użytkowników) istotne jest to, co urządzenie zapewnia dla różnych źródeł plików, a nie tylko dla testowych. A nawet - powiedziałbym - z punktu widzenia użytkownika zdecydowanie ważniejsze jest, żeby odtwarzanie działało z większością tego, co jest...
  9. Hegemon

    QNAP TS-x53A czy Kodi odtworzy filmy 4k w kodeku HEVC x265

    PeterMac Napisałeś - "miałem". I w tym może być cały problem. W chwili, gdy kupiłem MiBoxa, był w nim jakiś Andek, zaktualizował się i jakoś to działało. Po kilu dniach ponownie się zaktualizował i odniosłem wrażenie, że działa gorzej. Chociażby mniej stabilnie działa WiFi. U mnie MiBox leży w...
  10. Hegemon

    QNAP TS-x53A czy Kodi odtworzy filmy 4k w kodeku HEVC x265

    Zachęcony przez Szanownych Kolegów Zrobiłem porównanie - MiBox 3 (4k) "pozyskanego" w Stonce i Qnap'a 653B. Na obydwu urządzeniach Kodi ze skórą Confluence. oczywiście, nastawy (Kodi), które dało się regulować - identyczne. TiVi, może nie najnowszy, ale chyba całkiem przyzwoity LG 55UF860V...
  11. Hegemon

    QNAP TS-x53A czy Kodi odtworzy filmy 4k w kodeku HEVC x265

    Gdzieś w sieci znalazłem takie info (i to nie w jednym miejscu), że H265 HEVC w MALI 450 nie jest wspierane sprzętowo. Być może ta informacja wzięła się z faktu, że Mali 450 jest produkowany od 2012, a pierwsza wersja HEVC pojawiła się prawie rok później po premierze tego GPU. W sieci jest cała...
  12. Hegemon

    QNAP TS-x53A czy Kodi odtworzy filmy 4k w kodeku HEVC x265

    Zgadza się, QNAP 653B ma tylko HDMI 1.4b, ale w specyfikacji jest napisane, że dla rozdziałki 3840 x 2160 wspiera 24Hz, w związku z tym - to raczej problem programowy. Odnośnie głębokości koloru, znalazłem taką informację, że układ Intel HD 500 pozwala na głębokość od 8 do 10 bitów na próbkę z...
  13. Hegemon

    QNAP TS-x53A czy Kodi odtworzy filmy 4k w kodeku HEVC x265

    Wiem, że temat z ery dinozaurów, ale... Panowie, nie jarajcie się za bardzo TS-x53B... Od jakiegoś czasu użytkuję TS-653B - filmy 4k w HEVC 265 żabią potwornie. Kodi (17.5) wyświetla brak wsparcia sprzętowego, a obciążenie 4 rdzeni w zasadzie nie schodzi poniżej 100%. Natomiast z 4k ale w x264...
  14. Hegemon

    Pomoc Nowy HD Station i pilot zdalnego sterowania

    Po aktualizacji oryginalny pilot też działa źle - na Kodi... Klawisz Return nie powraca do katalogu nadrzędnego, tylko zachowuje się jak Home - powraca do głównego ekranu. Jak ktoś ma sporo katalogów, to poruszanie się po nich jest jakąś porażką... Mam nadzieję, że to jest jakiś błąd i zostanie...
  15. Hegemon

    Przywitanie

    Witam wszystkich uczestników tego Forum. Od ponad roku jestem użytkownikiem NAS'a, QNAP'a który pracuje a nie wkurza. A także innych NAS'ów,, które też pracują, ale czasami wkurzają...