Recent Content by hypnosiss

  1. hypnosiss

    Pomoc Nadmierne przypisanie i migawki

    mam dokladnie ten sam problem. Co z tego że gwarantowane miejsce na migawki to 20% jak i tak QTS tworzy ich więcej (40%) i zapycha dyski ...Czy wie ktos jak ograniczyc max ilosc miejsca na migawki?
  2. hypnosiss

    Pomoc Nginx Proxy Manager + Nextcloud

    mialem dokladnie podobny problem. Rozwiazaniem okazało się użycie standardowego portu nextclouda. W przypadku gdy z kontenera nextcloud wyciagało się port inny niż 80, cloud się nie ładował - mimo tego że reverse proxy manager forwardował na ten własnie port. Nie wiem dlaczego tak jest. Druga...
  3. hypnosiss

    Zestaw serwer + ups + switch do domowego racka

    wybor padl na TS-453D :) narazie monitoring generuje non stop prace na dyskach, zobaczymy jak z wdrozeniem reszty uslug.
  4. hypnosiss

    Zestaw serwer + ups + switch do domowego racka

    to wychodzi jakieś 100zł więcej miesięcznie(a po ostatnich podwyżkach to jakieś 30% więcej), po co tyle przepłacać skoro można np 20 watowy qnapik ogarnąć, który zaspokoi moje potrzeby ?
  5. hypnosiss

    Zestaw serwer + ups + switch do domowego racka

    oj bardzo bym chciał normalny serwer z Xenononami, ale płacenie za 200 wat nie widzi mi się :( Zastanawiam się nad TS-453DU (rack) ale nie rozumiem tylko dlaczego jest ono niecałe 2 tysiaki droższe of TS-453D(desktop) skoro mają taką sama specyfikacje? obłęd
  6. hypnosiss

    Zestaw serwer + ups + switch do domowego racka

    Cześć, poszukuje zestawu do zamontowania w szafie rack 19: - mocny serwer z raidem - UPS do poprawnego zamkniecia serwera i ochrony przed przepieciami - switch do 20 portow (skretki sftp cat 7) z czego trzy kamery beda zasilane po poe do: - home assistant calego domu - obsluga z około 100...
  7. hypnosiss

    Hej

    Cześć wszystkim raz jeszcze :) w koncu ukonczona konfiguracja konta w 100% :D
  8. hypnosiss

    Hey

    witamy :)
  9. hypnosiss

    Pomoc CURL do końca nie działa.

    Ciekaw jestem co w takiej sytuacji zwracaja Ci funkcje curl_init oraz curl_exec. Dobrze gdybys uruchomil sobie (w pliku php.ini) raportowanie o bledach, wtedy bedzie latwiej zobaczyc co w trawie piszczy :-) Moze w ustawieniach curla trzeba zezwolic na przyjmowanie certyfikatow SSL? (Using cURL...
  10. hypnosiss

    Pomoc Usuwanie zasobów w Bibliotece Multimediów

    QNAP ma to do siebie ze czasami potrafi uwziac sie za danych folder. Byc moze jakis proces korzysta z ktoregos z plikow w folderze stad ta blokada. Sprobuj zalogowac sie poprzez SSH i wtedy usunac recznie poprzez rm -rf %NAZWA_FOLDERU%
  11. hypnosiss

    Witajcie

    witamy :-) Powinieneś widzieć coś takiego na stronie głównej:
  12. hypnosiss

    Plany Google'a zagrożeniem dla Intela

    no tak, ale ostatnio umie sie z niego cokolwiek wytwarzać, sama jego obrobka nie nalezy do latwych. Sam grafen niech sobie sprzedają tylko no właśnie gorzej z patentem... Tak samo bylo z gazem w Lęborku. Sprzedaliśmy dostęp do niego amerykanskiej firmie... coz...
  13. hypnosiss

    Plany Google'a zagrożeniem dla Intela

    Czyzby Google chcialo byc pierwszym producentem polprzewodnikow opartych na Grafenie ? :) Ostatnio Polacy opracowali sposob obrobki grafenu, toz to wielka dla nas szansa :Deal::>
  14. hypnosiss

    Pomoc Powiadamianie przez SMS

    Polecam promosms.pl, przystepne ceny. Do zastosowan indywidualnych beda to smiesznie niskie oplaty. Prosta obsluga, na zasadzie wywolania odpowiednio przygotowanego linku. Przykładowy kod w php. $sms = urlencode('Tresc smsa'); $login = '%%TWOJ_EMAIL%%'; $haslo = '%%HASLO_W_MD5%%'; // md5() $to =...
  15. hypnosiss

    Jak ustawić najszybsze współdzielenie folderów i plików.

    tak jak pisał tam jaroslawk po połączeniu sprzętów kablem problem szybkości powinien zostać rozwiązany(odpowiednie kable do 1gb). Tak więc mapowanie dysków jest dobrym rozwiązaniem, szybkość tak jak mówiłem zależy od struktury sieci oraz od mocy obliczeniowej łączących się.