Recent Content by Irokez

  1. Irokez

    Pomoc TS-253A - kompletnie martwy port LAN po instalacji SUPLA i restarcie.

    Wyrwałem dysk z laptopa, usunąłem partycje. zamknąłem system QNAP'a, wyłączyłem profilaktycznie całkiem z prądu wyciągnąłem dyski, Wsadziłem dysk z laptopa Podłączyłem tylko zasilacz.... i zamigały kontrolki LAN1 :s Wyłączyłem więc zasilanie znowu, wsadziłem z powrotem dyski moje, podłączyłem...
  2. Irokez

    Pomoc TS-253A - kompletnie martwy port LAN po instalacji SUPLA i restarcie.

    Link: https://www.youtube.com/watch?v=vxiEpM_r98w Nic ciekawego, akurat na tym się znam i dla mnie normalka. Montowałem monitor energii ZAMEL MEW-01. Przekładniki prądowe na przewody fazowe oraz podpięcie RST (znaczy faz L1, L2 i L3) do modułu przez bezpiecznik, za rozłącznikiem instalacyjnym i...
  3. Irokez

    Pomoc TS-253A - kompletnie martwy port LAN po instalacji SUPLA i restarcie.

    Witam, zachciało mi się serwera SUPLA no i mam za karę kompletnie martwy port LAN. Zainstalowałem zgodnie z poradnikiem SUPLA na Container Station, poprawnie uruchomiła się usługa, zalogowałem się i było git (oprócz certyfikatu dla przeglądarki, miałem go wygenerować potem). Nie robiłem...
  4. Irokez

    Ankieta Serwer DLNA - QNAP, Twonky, Plex, Emby, Jellyfin, czy inny?

    Ok, dobra, nisza w porównaniu z PLEX. Próbuję to emby, właśnie ściągam. PLEX serwer za diabła mi nie podchodził ze względu na obróbkę w locie materiału i ledwo wyrabiał mi sprzęt, zupełnie bezsensowne i przekombinowane. Kombinowałem z ustawieniami ale nie wyszło. Dałem sobie z nim spokój i od...
  5. Irokez

    Ankieta Serwer DLNA - QNAP, Twonky, Plex, Emby, Jellyfin, czy inny?

    A gdzie na liście Serviio? Zaznaczyłem inny, ale chyba Serviio jest popularny?
  6. Irokez

    Pomoc Dwie odseparowane sieci w TS253A - jak skonfigurować?

    Chodzi o to? I wtedy wyłączenie w usługach sieci wszystkiego nie przeszkodzi nagrywać? Zestawię na krótko łącza i jutro spróbuję.
  7. Irokez

    Pomoc Dwie odseparowane sieci w TS253A - jak skonfigurować?

    O tego nie zauważyłem. Faktycznie mogę wszystko wyłączyć.... hmm. co włączyć dla QVR Pro/surveillance station :s Jeszcze takie coś znalazłem, ale nie wiem czy to dobry pomysł...
  8. Irokez

    Pomoc Dwie odseparowane sieci w TS253A - jak skonfigurować?

    Nie, to ja nie rozumiem jak to działa, z sieci to tylko podstawy mam. Nie wiem czy te LAN'y są przez soft NAS'a spinane razem, czyli czy ustawiając na Eth2 przykładowe 10.10.10.1/30 i podłączając się laptopem, zobaczę komputery wpięte do Eth1 w sieci na 192.168.0.1. Czy będę mógł swobodnie...
  9. Irokez

    Pomoc Dwie odseparowane sieci w TS253A - jak skonfigurować?

    Chodzi o sytuację "ktoś "pożyczył" klienta nanostation". O ile WiFi zabezpieczysz, to LAN nie, i jeżeli kumaty zechce podłączyć go do laptopa, to zobaczy moją wewnętrzną sieć. Stąd pytanie o konfigurację "oddzielnej" sieci tylko dla potrzeb tego łącza i QVR Pro. hmm.. chyba trzeba potrenować...
  10. Irokez

    Pomoc Dwie odseparowane sieci w TS253A - jak skonfigurować?

    Witam serdecznie. QNAP TS-253A ma 2 osobne porty LAN więc i można zrobić 2 różne ustawienia sieci. Tylko jak je dobrze odseparować? O co mi chodzi. Chcę wykorzystać wbudowane QVR-Pro do podłączenia kamery IP na działce przez most radiowy (Ubiquiti). Niby jest szyfrowanie, ale chciałbym się...
  11. Irokez

    Pomoc Myqnapcloud - brak dostępu, porty ok

    Witam serdecznie, podepnę się Jakie porty przekierować, aby zadziałało tylko udostępnianie zasobu (katalogu)? Po prostu w FileStation klikam prawym na katalog, wybieram [Share] -> [Create share link only] Ustawiam DomainName jako DDNS czyli np. irokez.myqnap___com , daje ile czasu aktywny...
  12. Irokez

    Pomoc Jak skopiować pliki pomiędzy NAS po LAN (QNAP -> Zyxel)?

    Wiem wiem, Zyxel ma CIFS/SMB i QNAP też w konfiguratorze CIFS/SMB. I to tak teraz mi działa. Tylko pozajączkowało mi się o co mu kaman w pozycji "Folder docelowy" Myślałem że mam podać nazwę folderu pod jakim będę widział udział, a on jednak chce abym mu podał folder zdalny. "Pobierz listę...
  13. Irokez

    Pomoc Jak skopiować pliki pomiędzy NAS po LAN (QNAP -> Zyxel)?

    Dzięki za podpowiedź, nie wpadł bym na to. Tak OT jest jakiś Network Explorer do przeglądania sieci z poziomu QNAP'a? Nie widzi mi Zyxela niezależnie czy wpisuję IP nazwę, i czy wybiorę SMB czy aby automatycznie wyszukał w sieci urządzenia. W Zyxelu mam na porcie 445 CIFS (Udostępnianie plików...
  14. Irokez

    Pomoc Jak skopiować pliki pomiędzy NAS po LAN (QNAP -> Zyxel)?

    O ja cię nie kręcę, "Remote Mount" przetłumaczyli "Utwórz zdalną instalację". I weź tu człowieku się domyśl że mają na myśli podmontowanie udziału sieciowego...
  15. Irokez

    Pomoc Jak skopiować pliki pomiędzy NAS po LAN (QNAP -> Zyxel)?

    Proszę o podpowiedź w którym menu. W górnym mam po kolei: wyszukiwanie, sieciowy odtwarzacz multimediów, odśwież, inteligentny filtr plików i ustawienia/pomoc w którym nic nie ma na temat zdalnego połączenia. Poniżej: sposób wyświetlania (lista, ikonki itp), Folder (dodawania, współdzielony...