Recent Content by iszczyg

  1. I

    Karta QM. PCIe Gen3 czy Gen2?

    TS-453D Ice i Pigers wielkie dzięki za pomoc! TO nie robię RAIDa. Postawię system na jednym dysku, a drugi wykorzystam jako pojemnik na niezyt ważne dane.
  2. I

    Karta QM. PCIe Gen3 czy Gen2?

    To jeszcze poproszę o poradę. Mam już tę kartę QM i dwa dyski 1 TB każdy. Biorę się za stawianie systemu na nich. Jak to robić? RAID 0 1 czy JBOD? Kusi mnie RAID0 albo JBOD bo pojemności nie stracę, a i tak nie ma na tych dyskach danych. Z drugiej strony RAID1 to bezpieczeństwo. Sam nie wiem co...
  3. I

    Upgrade do SSD i przeniesienie systemu

    Dzięki za pomoc, wiem już zatem jak działać. Trudno, zapłacę walutą "czas" za poprzednie błędy Przynajmniej w przyszłości czegoś takiego nie zrobię :-) Pozdrawiam!
  4. I

    Upgrade do SSD i przeniesienie systemu

    No tak zrobię, ale jak pozbyć się systemu ze starych dysków? Założyć nowy wolumin i przerzucić dane? I przy okazji zapytam o jeszcze jedno: czy wolumin dynamiczny (thin) przy kasowaniu danych "kurczy się", czy pozostaje jego ostani, maksymalny rozmiar? Kombinuję jak najłatwiej załatwić przrzut...
  5. I

    Upgrade do SSD i przeniesienie systemu

    Podepnę się pod temat bo czeka mnie podobna operacja. Do 453D dokupiłem kartę i dwa ssd. Chcę tam przenieść system i aplikacje. I tu mam wątpliwość: po zainstalowaniu systemu na ssd i włożeniu hdd mam dwa systemy: nowo zainstalowany i ten poprzedni. Jak odinstalować z poprzedniego wolumenu...
  6. I

    Karta QM. PCIe Gen3 czy Gen2?

    To raczej nie będę się tym bawił bo zysk pewnie pojawi się głównie przy starcie systemu, a tego tak często się znowu nie robi. Pozostanę przy cache'u. Raz jeszcze dzięki za pomoc - wiem co kupić i co robić.
  7. I

    Karta QM. PCIe Gen3 czy Gen2?

    Wielkie dzięki to zaoszczędziłem 2 stówki. Na forum "Przed zakupem..." tutaj: Zakup karty QM2 W pytaniu jest taki zamiar przedstawiony, a w pierwszej odpowiedzi ktoś potwierdza, że to da niezłego kopa.
  8. I

    Karta QM. PCIe Gen3 czy Gen2?

    Witam Wszystkich, Postanowiłem rozszerzyć TS453D o kartę QM2 z dwoma dyskami 500GB. I moje pytanie: dostępne są karte z PCEe Gen 2 i 3 (rozważam QM2-2P-244A oraz QM2-2P-344). Te z trójką są droższe o około 200 pln. Czy inwestycja w Gen 3 jest uzasadniona? I drugie pytanie. Wyczytałem na forum...
  9. I

    Pomoc Utracony backup

    1. Zakładam czarny scenariusz że urządzenie. Dysk oczywiście też może, ale przy raid 5 jest w miarę bezpiecznie. No chyba że 2 naraz, ale to byłby już prawdzwiwy pech. A backup 24 tb to nie za bardzo mam na czym zrobić w domowych warunkach Czyli wynika z tego że opisana konfiguracja jest...
  10. I

    Pomoc Utracony backup

    A jeszcze mnie męczą takie dwa pytania.Konfiguracja jest taka: ts 453d 4 dyski 4tb i tr004 również 4 dyski 4tb. Połączone przez usb c 3.2. Na obydwu urządzeniach raid 5, na tym rozciągnięty storage pool i w nim jeden duży wolumin thick. Co się stanie z woluminem gdy: 1. Tr004 ulegnie uszkodzeniu...
  11. I

    Pomoc Utracony backup

    -------- Dzięki za podpowiedź. Po zainstalowaniu nowego woluminu systemowgo zaobaczył dodatkową obudowę i wolumen statyczny który na nim był. Ufff... ale co przeżyłem to moje. A co do RAIDa 0 to tylko na chwilę. Po przerzuceniu z powrotem danych na nowy wolumen "Thick" usunę go, dorzucę dyski...
  12. I

    Pomoc Utracony backup

    Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.3.1652 Model serwera: QNAP TS-453D Pomocy!!! Do Qnapa dokupiłem obudowę rozszerzającą TR004U. Utworzyłem na nim macierz RAID 0 i zrzuciłem wszystkie dane z volumenu systemowego który był starego typu (Legacy). Chciełem przerobić Legacy na thick. Po usunięciu...
  13. I

    Sprzedam TR-004U

    to może na priva: użytkownik iszczyg11 na gmailu.
  14. I

    Sprzedam TR-004U

    Super :) To poproszę garść informacji: wiek, czas użytkowania, stan ogólny, no i cena :-)
  15. I

    Sprzedam TR-004U

    Czy oferta jeszcze aktualna?