Recent Content by ixdude

  1. ixdude

    Pomoc Replikacja pomiędzy dwoma wolumenami / RAID11

    Nie zdążyłem skonfigurować tej appki. Więc raczej ta druga opcja. Natomiast nie ma co się stresować :) Jestem tylko randomem z internetu, który kulturalnie pyta, odpowiada i uzupełnia pytanie drugiego kolegi :) 1704704955 @jerry1333 dziękuję za solucję. Wydaje się być kompletna :)
  2. ixdude

    Pomoc Replikacja pomiędzy dwoma wolumenami / RAID11

    Notyfikacje o wszelakich błędach i innych problemach w synchronizacji.
  3. ixdude

    Pomoc Replikacja pomiędzy dwoma wolumenami / RAID11

    Wygląda super! Dziękuję.
  4. ixdude

    Pomoc Replikacja pomiędzy dwoma wolumenami / RAID11

    @SiewcaRyżu tak, wiem o tym, o czym wspomniałem w swoim poście. Cel jest prosty - mogę pchać dane na inny nas tak jak robiłem to dotychczas. Żaden raid nie zapewni mi bezpieczeństwa danych, dlatego mając drugą macierz w jednym serwerze mam kopię danych lokalnie, tym samym uproszczę sobie...
  5. ixdude

    Pomoc Replikacja pomiędzy dwoma wolumenami / RAID11

    Dobry wieczór wszystkim. Z uwagi na narodziny nowego serwera (TS-464eu) w mojej infrastrukturze, postanowiłem zrobić sobie dwie macierze RAID1 i utworzenie replikacji pomiędzy oboma macierzami. Niestety nie istnieje możliwość stworzenia RAID11 do czego dążę. HBS niestety też ma spore...
  6. ixdude

    Download [Stable] QTS 4.4.1.1216 build 20200214 | ARM & x86

    MC ma być aplikacją opcjonalną. Z tego co wyczytałem do przerzucili to rzekomo na QTS 4.4.2. Wiem że można to usunąć ale aktualizacje są na tyle często że nie mam chęci poprawiać czegoś za nich. A sam fakt że to badziewie i tak indeksuje wsio jak leci zamulając mi serwer (i tu pauzowanie...
  7. ixdude

    Download [Stable] QTS 4.4.1.1216 build 20200214 | ARM & x86

    Dwa dni posiadania tej wersji i już dwa problemy widzę z tą wersją: Multimedia Console nadal jest częścią składową QTS QSync przestał działać - najpierw wyczyścił istniejące ustawienia a teraz dostaję enigmatyczny "Błąd Logowania"
  8. ixdude

    Pomoc Gdzie w mieszkaniu trzymacie swój NAS + UPS

    Obstawiam że niepoprawne wykonanie instalacji i jeszcze słabsze materiały. Inna rzecz, że robiąc skrętkę około 20m z cat-5 nie byłem w stanie wyciągnąć nigdy 100MB/s. Przesiadłem się na CAT-7 bo wykonując instalacje samemu, w domu, uznałem że to bardziej przyszłościowe niż używanie kabli CAT6 z...
  9. ixdude

    Pomoc Własna domena pod stałym publicznym IP

    Ja zrobiłem tak, że w hostingu z którego korzystam, dodałem sobie domenę i wyedytowałem wpisy DNS (cPanel > Zone Editor). Poprawiłem istniejące A records i dodałem kilka dodatkowych aby wskazywały mój publiczny IP i voila. Tak jak napisał Silas Mariusz, jedyne co potrzebujesz to serwer DNS, a...
  10. ixdude

    Pomoc Gdzie w mieszkaniu trzymacie swój NAS + UPS

    W mieszkaniu trzymałem jeden dysk w szafce "pod telefon" - ot taka szafeczka w której był router i NAS a w której było jeszcze gniazdko z netem i telefonem. Drugi trzymałem przy kompie aby zwiększyć transfery (instalacja w mieszkaniu była oparta o kable CAT-5e, więc transfery były dość skromne)...
  11. ixdude

    Pomoc Dołożenie drugiego dysku Raid 1 TS-251+

    Changing the RAID Type of a RAID Group opisane krok po kroku co nalezy zrobic Inna sprawa ze niemalze identyczny temat juz byl: Rozwiązany - TS-251 dołożenie drugiego dysku
  12. ixdude

    Pomoc Multimedia console a QTS 4.4.1.1146 - problemy z indeksowaniem

    Do tej pory nie było aż tak źle. QTS 4.3 nie uprzykrzał bardziej życia jak wcześniej. Teraz to już nawet nie beta testy ;) Ale co prawda to prawda, takie wałki robi MS, Amazon, Google i wiele wiele firm, zwłaszcza tych co się opierają o chmurę. Powymyślali SLA, RPO, RTO i inne Enterprajsy i...
  13. ixdude

    Pomoc Multimedia console a QTS 4.4.1.1146 - problemy z indeksowaniem

    Dobry wieczór, Mam problem z poniższą wersją oprogramowania. Problem ten polega na tym iż po aktualizacji (kilkukrotnie próbowałem) do tejże wersji, cała konfiguracja Multimedia Console idzie w piach, tym samym indeksy, miniaturki także. Czy ktoś zauważył podobne problemy do moich? tj: *...
  14. ixdude

    NAS tylko do backupów

    TS-231P do backupu się nadaje IMO idealnie. Sam posiadam jeden do backupów a drugi do udostępnienia rzeczy bezpośrednio w necie (file sharing, qsync itd). Do rsync'a ten serwer się nadaję. Pytanie tylko, czy z tego zapasowego serwera a nóż nie zrobisz jakiegoś serwerka, np minecraft server dla...
  15. ixdude

    Pomoc TS-121 - brak zasilania

    Dobry wieczór (noc bardziej ;)) Od dnia zakupu (około 2014 roku) serwera TS-121, miałem z nim problem polegający na braku/znikającym zasilaniu LAN po włączeniu serwera - diody portu LAN migały póki serwer był wyłączony. Po lekturze internetu na tamten czas, miała to być kwestia jakichś...