Recent Content by Jacek Szulc

  1. J

    Pomoc TS-451+ awaria

    Uruchomiłem go w 2018 roku. Nie ma żadnego piknięcia, zarówno przy włączeniu jak i przy wyłączeniu.
  2. J

    Pomoc TS-451+ awaria

    Tego się obawiałem, ale to mniejsze zło dla mnie. Sprzęt można w ostateczności kupić. Zawartości dysków już raczej nie. Najpierw wydałem kasę na 4 dyski, żeby potem namówić żonę na zrzucenie z telefonu wszystkich zdjęć i filmów dzieci. Potem mam jej powiedzieć, że zdjęć nie ma...? Czy swoje...
  3. J

    Pomoc TS-451+ awaria

    Niestety qfinder nie widzi nasa. Odczekałem kilka minut, żadnego sygnału dźwiękowego. Bardzo dziwią mnie diody na panelu. Nadal nie pali się STATUS. Tym razem świecą się na czerwono HD1 i HD4.
  4. J

    Pomoc TS-451+ awaria

    Mój nas to TS-451+ 4 dyski w RAID5 (o ile dobrze pamiętam). NAS pracuje 24h. Dzisiaj zauważyłem, że nie mam do niego dostępu. Przy dyskach 1,2 paliły się diody na zielono, przy dyskach 3,4 diody nie paliły się. Nie paliła się też dioda STATUS. Dioda LAN migała pomarańczowo sporadycznie...
  5. J

    Pomoc Automatyczne włączanie i wyłączanie NAS

    O mamo, zerknąłem na to i się nie domyśliłem. Dobrze, że mój syn tego nie czyta... Dzięki za pomoc!
  6. J

    Pomoc Automatyczne włączanie i wyłączanie NAS

    Cześć! Chciałbym aby mój NAS automatycznie włączył i wyłączył się w określonych godzinach, a dokładnie to po prostu aby sam na noc się wyłączył i rano uruchomił ponownie. Z jakiego programu powinienem skorzystać? Czy można to zrobić jakimś narzędziem systemowym? Przeszukałem chyba wszystkie...
  7. J

    Pomoc Rtorrent wersja 2018.0303.0

    Miałem zainstalowany program R-torrent. W wyniku głupich manewrów z dyskami nie mogę uruchomić systemu z dysku na którym był zainstalowany. Udało mi się przejrzeć pliki z tego dysku. W pliku: available.info mam: W pliku: *current.info mam: Co to za wersja? Nigdzie nie mogę jej znaleźć. Nie mam...
  8. J

    Pomoc Problem z przewróceniem ustawień fabrycznych

    Wyjąłem wszystkie dyski z NASa łącznie z systemowym. Uruchomiłem NASa bez dysków. Po uruchomieniu włożyłem w pierwszy slot dysk na którym kiedyś był system. Potem zgodnie z instrukcją A następnie ląduję w punkcie wyjściowym. Ten dysk właściwie miał być wyczyszczony i dołączony do...
  9. J

    Pomoc Szybkie kopiowanie plików

    Mam w swoim NASie 3 dyski (3x8TB) w RID5 i czwarty dysk 8TB jako oddzielny wolumin statyczny. Z czwartego dysku muszę przenieść 7TB danych na macierz RAID. Robię to przez FileStation5, ale trwa to strasznie długo. A prędkość przenoszenia buja się od 20MB/s do 160MB/s Czy jest jakaś inna metoda...
  10. J

    Pomoc Nie mogę stworzyć wolumenu statycznego

    Poszło. Dzięki za pomoc.
  11. J

    Pomoc Nie mogę stworzyć wolumenu statycznego

    OK. Zostawiłem i wszystko już się zakończyło z powodzeniem tym razem. Na czas tworzenia wolumenu ustawiłem priorytet ponownej synchronizacji (nie wiem czy to miało znaczenie w tym momencie). Czy teraz powinienem to ustawić na Domyślne? Albo nawet priorytet usług? Na samym NAS nie zamierzam...
  12. J

    Pomoc Nie mogę stworzyć wolumenu statycznego

    Zdecydowałem się jednak na usunięcie puli pamięci. Aby stworzyć wolumen klikałem w to: Myślałem, że przechodzę do okna tworzenia wolumenu, który wymaga wcześniej utworzenia puli pamięci. Jednak po kliknięciu tego okazuje się, że tworzę tylko pulę pamięci. Teraz zauważyłem oddzielnie ikonki do...
  13. J

    Pomoc Nie mogę stworzyć wolumenu statycznego

    Uruchomiłem TSa od zera z trzema dyskami 8TB. Zdecydowałem się na RAID5. Jak wszystko zadziała włożę do TSa czwarty dysk na którym wcześniej był system. Na tym czwartym dysku mam dane, które chcę przerzucić na TSa. Po tym dysk wyczyścić i dołączyć do macierzy. Na starym dysku był założony...
  14. J

    Pomoc Jak dodać Screen?

    Coś tam słyszałem o Ctrl+c i Ctrl+v :) Zasugerowałem się ikoną w menu Nie używam Paint, zazwyczaj ACDSee a tam w edytorze jakoś to nie działa. Dzięki za pomoc.
  15. J

    Pomoc Jak dodać Screen?

    Jak dodać screen do wiadomości? Muszę screen najpierw umieścić na jakimś serwerze dedykowanym do tego? Jeśli tak to jaki polecacie?