Recent Content by JanuszT

  1. J

    Pomoc Odzyskanie danych - prośba o pomoc.

    Wszystkie odzyskane zdjęcia są w ten sposób uszkodzone. Wielkość plików się zgadza, miniaturki wyświetlają się poprawnie.
  2. J

    Pomoc Odzyskanie danych - prośba o pomoc.

    Program R-studio przetestowany. Niestety - pełne rozczarowanie Struktura katalogów nie do odzyskania Dokumenty wszystkie są - niestety tylko ich treść :-( Ale dobre i to. Zdjęcia również - wszystkie odzyskane, wyświetlają się poprawnie miniaturki ale nie da się ich poprawnie otworzyć. Przykład...
  3. J

    Pomoc Problem z dyskiem 3 TB QNAP TS-109 pro II

    Dyski o pojemności ponad 2 TB to jednak kolejny skok technologiczny często dość kosztowny, bo wiążący się z wymianą sprzętu. Świat mknie do przodu, choć... Mam u siebie w serwisie na półce telewizor "Wisła" z 1956 toku .... Wciąż działa prawidłowo, bo nowsza technologia zawsze zapewniała...
  4. J

    Pomoc Odzyskanie danych - prośba o pomoc.

    W wolnym czasie wezmę się za to i o wynikach poinformuję. Przy okazji zapytam jednak o w miarę tanie i wygodnie Waszym zdaniem zapewnienie "ciągłości istnienia danych" ;) Ja trzymam wszystko na dodatkowych dyskach i płytach oraz na serwerze zdalnym. Nei ufam już żadnym kopiom zapasowym robionym...
  5. J

    Pomoc Odzyskanie danych - prośba o pomoc.

    Z doświadczenia wiem, że żadne dane nie są bezpieczne póki nie spoczywają dodatkowo na co najmniej dwóch innych nośnikach w dwóch oddalonych od siebie miejscach... Magazyn danych i archiwizacja to dla wielu oznacza to samo. Niestety sprzęt jest coraz bardziej zawodny a ludzie wbrew pozorom...
  6. J

    Pomoc Odzyskanie danych - prośba o pomoc.

    Odpowiedzialność często idzie w parze z głupotą :-) Trochę mam go na sumieniu, bo sam go namawiałem na zakup serwerka do firmy i do domu. Rozumiem, że R-Studio to najlepsze rozwiązanie, które w tej sytuacji powinienem użyć? Oczywiście działanie mam podjąć w Winzgrozie i póki nie nadpiszę żadnych...
  7. J

    Pomoc Odzyskanie danych - prośba o pomoc.

    Z całym szacunkiem Mariusz, gdybym był adminem ukarał bym Cię za zaśmiecanie forum ;-) Oczekuję konkretnej pomocy, sam kiedyś straciłem ważne dane przez głupotę... Klient był świadom, że robi kopię danych jednak dysk zewnętrzny nic nie zapisywał. Te dwa wcześniejsze to nieświadomy format - jak...
  8. J

    Pomoc Odzyskanie danych - prośba o pomoc.

    Mam u siebie cztery dyski od stałego klienta. Poprosił mnie o pomoc, bo jest na granicy rozpaczy. Stracił wszystkie dane. Dwa dyski z QNAPA - jeden z Ts-109, drugi TS-119. Te dane stracił już kilka lat temu, przypadkowo formatując dyski przywracając ustawienia fabryczne. Kolejne dwa z S -...
  9. J

    Pomoc Problem z dyskiem 3 TB QNAP TS-109 pro II

    Ten model QNAPA niestety nie obsługuje dysków większych niż 2TB. Do nowszych modeli jest dostępne firmware, które załatwia sprawę ( od wersji 3.4.0) , do tego nie ma, niestety. Dysk podłączony przez ext-sata nie jest rozpoznawany, musi zostać zainicjowany i sformatowany. Wcześniejsze utworzenie...
  10. J

    Pomoc Problem z dyskiem 3 TB QNAP TS-109 pro II

    Pod Windows rozwiązaniem jest GPT : Link: http://www.youtube.com/watch?v=NHAIDprjmYo Cóż z tego skoro po utworzeniu partycji o pełnej pojemności dysku i ponownym podpięciu do QNAPA dysk trzeba zainicjować i sformatować, bo inaczej nie będzie widziany.
  11. J

    Pomoc Problem z dyskiem 3 TB QNAP TS-109 pro II

    Kupiłem dysk 3 TB WD30EURS-73TLHY0 w celu zrobienia zewnętrznego magazynu danych Pod Windowsem w kompie widoczne jedynie 746GB . Problem opisywany na innych forach. Zamontowany w QNAP-ie TS-109Pro II z najnowszym firmware działa, ale brak informacji o dysku i jego pojemności. Podłączony w...
  12. J

    QNAP 109 pro - uszkodzony system

    A cóż mi pomoże serwis? Przecież dane na dysku "nie podlegają" gwarancji. Wkładam nowy dysk, instaluję firmware i wszystko działa OK. Czy ktoś z forumowiczów odpowie czy i jak mogę te dane odzyskać - zainstalowałem na tym dysku od nowa firmware, nie inicjalizowałem dysku i w zasobach sieciowych...
  13. J

    Zapytanie o sens RAID-a w Qnapie

    Ja zrezygnowałem z RAIDA, jakoś nie odczuwałem większej wydajności. Sformatowałem dysk podłączony przez eSATA i chciałem zrobić na nim kopię danych. Nie jest to jednak możliwe. Mimo iż system poprawnie rozpoznaje dysk - w momencie kiedy chcę utworzyć kopię wyświetla komunikat, że żadnego dysku...