Recent Content by johh

  1. J

    Pomoc Virtualstation - problem

    Maszynę wirtualna można uruchomic z commandline qnapa przez virsh bez potrzeby reinstalacji czegokolwiek do momentu poprawki 1. logujemy się putty 2 uruchamiamy virsh 3. list ---all dostajemy listę maszyn 4. start <nazwa maszyny z poprzedniej listy>
  2. J

    Pomoc Error FW - shutdown qnap po podłączenie portu szregowego na USB

    Witam serdecznie, Mam taki problem po którejś aktualizacji w zeszłym roku po podłączeniu na USB portu szeregowego qnap zaczął mi go rozpoznawać jako UPS na baterii i po prostu wyłacza mi po chwili NAS-a . Port normalnie wykorzystywałem ję w maszynie wirtualnej. Jak mogę wyłaczyć tutaj detekcję...
  3. J

    Download [Stable] QTS 4.2.2 Build 0607 | TS-X51A

    Co to za modele x51A ?
  4. J

    Pomoc TS-251+ 8GB sterowanie odtwarzaniem muzyki do prostego DACa przez USB z androida

    Ja wogóle nie instalowałem music station ( wywałiłem jako zbędne ) - tylko virtualka z vortexbox ( linuksowy srv z logitech media server ). Zasoby muzyczne mam na tym samy qnapie podłaczone po nfs do wirtualki. W ten sposób udostępniam muzykę i radio dla całości domu w najwyższej możliwej...
  5. J

    Pomoc TS-451 dodanie trzeciego dysku

    Nie jest to konieczne
  6. J

    Pomoc TS-451 - Instalacja Windows Server na Virtualization Station

    Dziękuję za pomoc , już wcześniej chciałem zrobić "resolve" - ale pewnie ślepy jestem i nie widzę opcji do zamknięcia.
  7. J

    Pomoc TS-451 - Instalacja Windows Server na Virtualization Station

    Widzę że się nie zrozumieliśmy , doskonale zdaję sobie sprawę że to system domowy i mówiąc wulgarnie @Mariusz nigdy ESX-em nie będzie. Ja mówię tylko o uruchamianiu testowej maszyny w celu np zobaczenia systemu , uruchomienia dodatkowej maszyny w domowym środowisku wirt w celu przeprowadzenia...
  8. J

    Pomoc TS-451 - Instalacja Windows Server na Virtualization Station

    Nie mam się po co bardziej starać - w sterownikach virtio KVM w przypadku TS-451 i Windows Home Server 2011 jest błąd - balloon.sys powoduje BSOD. Co ciekawe Windows 10 działa OK Sam sobie odpowiem - sprawdzałem Windows 2012 R2 Essentials z Update - sterowniki działają podczas instalacji ...
  9. J

    Pomoc TS-451 - Instalacja Windows Server na Virtualization Station

    Ad 1. Przy SATA nie można np spauzować maszyny , IDE - nie sprawdzałem w przypadku serwera - a chodziło mi o zoptymalizowanie maszyny wirtualnej Ad 2. Też nie widzę - dlatego się pytam czy nie da się tego inaczej zrobić :)
  10. J

    Pomoc TS-451 - Instalacja Windows Server na Virtualization Station

    Przeczytałem FAQ - w sumie zainstalowałem Windows Home Server 2011 ( okrojony 2008 R2 ) ale nie udało mi się zainstalować sterowników Virtio ( posłużyłem się sterownikiem SATA ) z tego co widziałem na CD są sterowniki do Windows 7 , 8 , Vista - ale nie widzę sterowników pod 2008 , 2016 ...
  11. J

    Witam wszystkich forumowiczów

    Jako "świeży" użytkownik qnap-a licze oczywiście na zrozumienie , będę się starał za bardzo głupich pytań nie zadawać :)