Recent Content by Johno

  1. J

    Pomoc Nowe dyski SSD czy nowy QNAP

    Przyjmuję wszystko co mi tu piszecie z pokorą i w zadumie koryguję swoje zamierzenia. OK, zatem QNAP 4ro zatokowy, 2 w miarę dużej pojemności, szybkie dyski na początek oraz agregacja połączeń LAN. Kwestie kopii zewnętrznej, UPSa są rozwiązane - działają i nie są narazie tematem moich rozważań...
  2. J

    Pomoc Nowe dyski SSD czy nowy QNAP

    Na TS-209 pracuje 3 (raczej) do 5ciu w porywach grafików. QNAP postawiony był by wspierać wymianę plików, ale ci się tak nauczyli, że otwierają jakiś plik i obrabiają go na swoich stacjach graficznych traktując jak lokalny dysk i takim nie wytłumaczysz, że mają ściągać plik obrabiać, a jak idą...
  3. J

    Pomoc Nowe dyski SSD czy nowy QNAP

    Witam! Mam TS-209 w mirrioringu. Wykorzystywany głównie jako serwer plików. Staje się pomału niewydolny co do szybkości zapisu/odczytu. Pytanie: czy wymiana w tym QNAPie dysków na SSD i praca w mirrioringu poprawi sytuację czy lepiej kupić np.TS-253Pro i tam zainstalować SSD? Chciałbym nie...
  4. J

    Logowanie do QNAP TS-209 i widzenie/niewidzenie udziałów.

    Witam! Mój problem jest raczej problemem Windows niż Samba/QNAP, ale skoro nie mogę znaleźć odpowiedzi/instrukcji przedstawię swoje problemy tutaj. Do rzeczy! Mam QNAPa TS-209 z parą dysków 300GB chodzących w mirrioringu, z najnowszym firmware. Klientami QNAPa jest 6 stacji graficznych opartych...