Recent Content by JohnyB

  1. JohnyB

    Pomoc TS-473A lub inny z AMD Ryzen Embedded V1500B

    Sposób odprowadzania ciepła jest mega beznadziejny w serii TS-x73A. Jeden mały wentylatorek wyciąga ogrzane powietrze z komory, w której są CPU i dyski M2. Jakby były otwory z boku obudowy naprzeciw radiatora CPU to by on był chłodzony powietrzem zasysanym z zewnątrz i nawiewanym na CPU, a tak...
  2. JohnyB

    Kieszeń QDA-A2AR - RAID1

    Moje doświadczenia opisałem TU Generalnie RAID1 uzyskasz i będzie to działało. Gorzej jest przy rekonfiguracji takiego dysku (np. wymiana na większe) bo dane trzeba zgrywać na inny nośnik i robić ponownie inijcalizację tej macierzy.
  3. JohnyB

    Pomoc TS-673A samoistne restarty

    U mnie restarty były, gdy trwała przebudowa macierzy RAID1 na dyskach HDD po logicznym dodaniu dysku (fizycznie był już w urządzeniu w zatoce). Zgodnie z sugestią supportu (o nie wspieranych dyskach - chociaż w niższym modelu pracowały poprawnie) po instalacji dysków na takie z listy...
  4. JohnyB

    Pomoc HA na VM problem z zawieszającym się HA

    Jak masz integrację MQTT to: 1. spróbuj ją wyłączyć i zobacz jak się zachowa HA 2. sprawdź jakimś klientem (np. MQTT Explorer) ile masz dla homeassistant: topics i messages. U mnie (po którejś aktualizacji bramki OpenGatewayMQTT) było kilkaset tysięcy, w efekcie miałem kilkaset tysięcy...
  5. JohnyB

    Pomoc QNAP i konektor MSSQL

    To nie było tematu. Coś źle dzisiaj widzę i nie doczytałem dobrze :)
  6. JohnyB

    Pomoc QNAP i konektor MSSQL

    A to QNAP nie ma MySQL własnego ? Bo jeśli dedykowane to chyba lepsze wyjście postawić w kontenerze.
  7. JohnyB

    Pomoc Głośny wentylator w zasilaczu w QNAP do rack

    Może ten będzie pasował Noctua NF-A4x20.
  8. JohnyB

    Pomoc Radiator na dysk NVMe - jaki?

    Tak jak pisze @Pawliko naklej na tę naklejkę. Jak zerwiesz nici z gwarancji. Wsadź do NAS bez radiatorów jak temp będą przeszkadzać doklej na kontroler (to zaznaczone przez przedmówców) radiator od QNAP i temp w idle będą zapewne w okolicach 30 stopni a jak mocno obciążysz dojdą do maks 55. Na...
  9. JohnyB

    Pomoc TS-673A wydajność dysków M2 - dlaczego tak słabo

    W moim przypadku zgłoszenia na HD była odpowiedź, że mam nie kompatybilne dyski i powinienem je w pierwszej kolejności wymienić. Wszystko zależy co zgłaszasz. Dyski zmieniłem i na chwilę obecną problem nie występuje. Ja również się zastanawiałem na tymi SA200M81000G ale ostatecznie kupiłem...
  10. JohnyB

    Pomoc Komunikat brak miejsca na dysku

    Opróżnij KOSZ poprzez File Station
  11. JohnyB

    Pomoc TS-673A wydajność dysków M2 - dlaczego tak słabo

    Z KIOXA kompatybilny z TS-x73A dla 1TB to tylko KXG60ZNV1T02 - spójrz na listę kompatybilności, a ten co podałeś to LRC10Z001TG8.
  12. JohnyB

    Pomoc TS-673A wydajność dysków M2 - dlaczego tak słabo

    @maks87 Na pewno takie co są na liście kompatybilności, bo jak by były jakieś problemy z urządzeniem to te niekompatybilne będą pierwsze do usunięcia/wymiany. Co do samej wydajności, to jeśli nie chcesz zamontować ich na dedykowanej dodatkowej karcie to nie ma znaczenia jak szybkie są i tak...
  13. JohnyB

    Pomoc TS-673A wydajność dysków M2 - dlaczego tak słabo

    Istotne jest to co w pierwszej Twojej odpowiedzi napisałeś, że te wbudowane M2 są NVMe na PCIE 3.0 ale x1 (1 GB/s) - ja tego nie doczytałem w specyfikacji NAS, więc z tego wynikało moje zdziwienie. Jednakże jako, że sekwencyjny osiąga u mnie ~700 MB/s to nie jest to SATA bo tam przy SATA III...
  14. JohnyB

    Pomoc TS-673A wydajność dysków M2 - dlaczego tak słabo

    lspci - vv zwraca tylko klasy, więc nie ma co grepować
  15. JohnyB

    Pomoc Problem z aktualizacją antywirusa CLAMAV

    No bo QNAP zaspał aplikację do FW nowszej wersji z wsparciem LTS od ClamAV. Jak się coś oferuje w standardzie to trzeba to aktualizować w swoich produktach :)